WKŁ JELEŃ - REAKTYWACJA

1
Obrazek
Darz Bór,
Wraz z kolegą QbeN91 postanowiliśmy reaktywować koło łowieckie jednak w innym stylu. Postaram się wszystko opisać poniżej z zachowaniem jakiegoś podziału, aby nikt się nie pogubił.

Ogólne
Koło ma być dodatkiem do rozgrywki w theHunter, który umili czas, pozwoli się zintegrować społeczności i jednocześnie umożliwi wspólne polowania m.in. zbiorowe, pędzone.
Nie będzie restrykcji wiekowych oraz żadnych innych. Aby zostać myśliwym w kole, będzie trzeba wykonać indywidualne misje zlecone przez wirtualnego Łowczego.  Aby zapisać się na stażystę do koła, wystarczy złożyć podanie w tym dziale:

Pomimo formy rozrywkowej, chciałbym również wprowadzać elementy wspólne z prawdziwym łowiectwem. Na początek starajmy się używać gwary łowieckiej (słownik tutaj -> klik).
A reszta wyjdzie w praniu :)

Polowania
W kole będzie dostępna książka polowań indywidualnych, będziemy mogli się tam wpisać na polowanie.

Oczywiście NIE MUSICIE wpisywać tam każdej swojej sesji – WSZYSTKO ZALEŻY OD WAS, czy chcecie uzupełniać książkę. Możecie dokonywać wpisu raz na tydzień, raz na 2 dni, czy też wpisywać z każdej sesji np. tylko największe i najciekawsze okazy.
Dla najbardziej ciekawych będą niespodzianki.

Polowanie zbiorowe
Ze względu NIEZBĘDNĄ komunikację podczas organizowania polowań zbiorowych – niezbędne jest posiadanie komunikatora TeamSpeak3! Nie potrzeba mieć mikrofonu, wystarczy, że będziesz słuchał Nas lub innych graczy.
Postaramy się organizować polowania pędzone na podajnikach. Polowania zbiorowe na ptactwo czy też, podążanie za drapieżnikami.

Podczas polowań zbiorowych może pojawić się dodatkowe zadanie. Osoba, które je wypełni – otrzyma dodatkowy punkty w sezonie.

Misje sezonowe
Doszedłem do wniosku, aby umilić nam rozgrywkę będziemy tworzyć SEZONY. Każdy sezon trwa maksymalnie 4 tygodnie i zawiera w sobie główną misje sezonową oraz dwa konkursy (indywidualny oraz drużynowy).
Każdy sezon będzie ogłoszony w poniższym dziale:

http://forum.thehunter.pl/viewforum.php?f=124

Podczas trwania sezonu, członkowie koła będą mogli wykonywać np. odstrzał pod kątem aktualnego ‘rozporządzenia’ / celu misji. Osoba, która będzie najbardziej zaangażowana w danym sezonie (największy odstrzał szkodników, redukcja dzika na polu rolnika, etc.) otrzyma punkty, które później będzie mogła zamienić na upominki.
Myślę, że będzie to motywacja dla niektórych.

Staż
Jak napisałem wyżej, nie będzie restrykcji wiekowych. Udział w życiu koła jest dobrowolny i powinien być przyjemnością. Jeżeli po dostaniu się do koła, stwierdzisz, że to jest nie dla Ciebie – daj znać!
Jeżeli chcesz zostać stażystą napisz podanie tutaj (wzór podania -> klik):

Aby zostać wirtualnym członkiem koła o randze „Myśliwy” należy wykonać misje stażowe. Każda osoba zapisana na staż, otrzyma do wykonania misje. Należy dostarczyć dowodów na jej wykonanie, np. zdjęcie, link do sesji, etc.
Po wykonaniu misji, jesteś członkiem koła.

Myśliwy
Myśliwy nie PŁACI SKŁADEK :) Dobrze się bawi i narzeka ile chce. Staramy się pomagać naszym kolegom i nowo wstępującym do koła (stażyści).
Myśliwi mogą wpisywać swoje wyjścia na polowania do książki polowań indywidualnych:
http://forum.thehunter.pl/viewforum.php?f=150

Oczywiście tylko myśliwi mogą wpisywać się do książki polowań i brać czynny udział w sezonach. Stażyści za pomoc w polowaniu (każdy myśliwi może wziąć sobie pomocnika) również otrzymają punkty.

Punkty na nagrody?
Tak, jak wspomniałem wyżej będziecie zbierać punkty w sezonach. Po osiągnięciu danego pułapu punktów, będziecie mogli je wymienić na 500 EM$, koszulkę theHunter, podkładkę na myszkę, etc. Wszystko zależy od ilości zebranych punktów.

Forum
Jeżeli chciałbyś podzielić się z nami swoimi zdobyczami, spostrzeżeniami lub wymienić się wiedzą z kolegami – śmiało napisz na forum. Wszyscy czegoś się dowiemy, a może i czegoś nauczymy.
Jeżeli macie jakieś sugestie – proszę napiszcie je w odpowiedzi pod tym postem.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: WKŁ JELEŃ - REAKTYWACJA

3
Pomysl zacny ,widze kilka pomyslow ktore maja szanse uatrakcyjnic zycie Kola i mam nadzieje ze tym razem na torcie urodzinowym WKL Jelen bede mial okazje postawic nie jedna a kilka swieczek
Zanim jednak zapisze sie do Kola mam kilka pytan
Na poczatek "Podanie na staz"- jest tam ostatni punkt-"Czy jesteś świadom obowiązków w kole (tak/nie):"
Duzo Rafal napisal o tym co mozna a jakis regulamin albo kodeks jest? Bo na dzis to ja nie jestem świadom "obowiązków"
Pytanie drugie - kto bedzie Lowczym Kola?
Kolejna kwestia choc moze to nie ja powinienem pytac ale.... - Co z Mysliwymi ze starego kola ? musza zapisywac sie ponownie?
Ostatnie na dzis pytanko - W dzienniku polowan jest pytanie o "Obwod" to rozumiem a co to "Rewir" ?jak mam sprawdzac numer rewiru?
Pamiętaj Kashalott to największy Drapieżnik na świecie hehehe


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: WKŁ JELEŃ - REAKTYWACJA

6
Witajcie, juz opisuje jak sprawa sie ma na dzien dzisiejszy. 
na poczatek regulamin, jako takowego na chwile obecna nie ma, postaram sie go dzisiaj napisac,aczkolwiek temat ten jest dosc delikatny ze wzgledu na to ze "KOŁO" ma byc urozmaiceniem gry,i nikt nie powinien mieć poczucia jakiego kolwiek obowiązku związanego z byciem w takowym kole. Na szczescie mamy 2 grypy czyli "stażysta" oraz "mysliwy" i wydaje mi sie ze zrobimy jakies przyjemne obowiazki dla grona mysliwych,a starzysli sami podejna decyzje czy chca w nich uczestniczyc itp. oczywiscie wszystko w takowym regulaminie bedzie jeszcze dzisiaj opisane ;)

Łowczym Koła wychodzi na to ze zostane JA, co prawda nie mam doświadczenia takiego jak niektorzy tutaj zgromadzeni,aczkolwiek jesli sie juz czemuś poswiecam,daje z siebie max i nie rezygnuje po chwili jak to bylo przedtem ;) 

Co do starych mysliwych,mysle ze nie ma sensu kombinować 2 raz ze stażem, jesli byli oni w starym kole mysliwymi to w nowym tez tak bedzie, 
opis rezerwatów oraz naznaczone obwody itp zostana dzisiaj dodane w odpowiednim dziale.

JAGER- mysle ze aby zostac stazysta nie bedzie wymagane członkostwo,aczkolwiek trzeba sie liczc z tym ze ograniczy to twoja aktywnosc do np. robienia za naganiacza tylko na wspolnym polowaniu. Z kolei zeby zostać Mysliwym członkostwo bedzie wymagane.

Myśle ze wszyscy bedziemy mieli swietna zabawe bedąc w kole,a nagrody i zadania tylko nam to urozmaicą.

Jeśli macie jeszcze jakis sugestie,zapytania, piszcie smiało ! :D Pozdrawiam 

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: WKŁ JELEŃ - REAKTYWACJA

8
Kashalott pisze:Pomysl zacny ,widze kilka pomyslow ktore maja szanse uatrakcyjnic zycie Kola i mam nadzieje ze tym razem na torcie urodzinowym WKL Jelen bede mial okazje postawic nie jedna a kilka swieczek
Zanim jednak zapisze sie do Kola mam kilka pytan
Na poczatek "Podanie na staz"- jest tam ostatni punkt-"Czy jesteś świadom obowiązków w kole (tak/nie):"
Duzo Rafal napisal o tym co mozna a jakis regulamin albo kodeks jest? Bo na dzis to ja nie jestem świadom "obowiązków"
Pytanie drugie - kto bedzie Lowczym Kola?
Kolejna kwestia choc moze to nie ja powinienem pytac ale.... - Co z Mysliwymi ze starego kola ? musza zapisywac sie ponownie?
Ostatnie na dzis pytanko - W dzienniku polowan jest pytanie o "Obwod" to rozumiem a co to "Rewir" ?jak mam sprawdzac numer rewiru?
1. Obowiązki w kole - zapomniałem zmienić tego wpisu, na "Czy akceptujesz statut/regulamin koła". Będzie dostępny tematy, w którym będą znajdować się informacje na temat ogólnych postanowień, norm czy też wzajemnego traktowania.
2. Łowczy koła - aktualnie jest nim Qben, jednakże przydałyby się osoby do pomocy. Może to być zastępca łowczego i sekretarz. Dobrze byłoby pomóc koledze Qben. 
3. Myśliwi starego koła - NIE MUSZĄ zapisywać się ponownie, chyba, że chcą dostać ode mnie lub Qbena specjalną misje :) 
4. Każda mapa to tzw. obwód. Mapy będą podzielone na rewiry i zostaną opublikowane na forum. 
Masslak pisze:Właśnie co z myśliwymi ze starego koła? Ja starałem sie coś robić ale ze względu na brak zainteresowania dałem za wygraną. Byłem wzorowym myśliwym haha :D
@up
jager pisze:Darz Bór!
Chętnie bym dołączył. Czy warunkiem jest posiadanie członkowstwa/licencji w TH?
Członkostwo nie jest wymagane, jednak jak napisał Qben91, jego brak wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Np. nie posiadając licencji możesz pomóc nagance, albo wyjść z myśliwym na polowanie indywidualne. 
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje i Ogłoszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron