Re: [ZAWODY] Najwyższa łączna punktacja Lisa i Zająca

32
Peres pisze:
sebusmalinowski pisze:Nie ma tematu. Bo przecież i tak zasady są dla wszystkich jednakowe. Chodzi mi tylko o to że początkowo zawody były typowe na zająca, ktoś stwierdził, że punktacja jest niesprawiedliwa. Mnożnik spowodował to, że zawody stały się typowe na Lisa. Ponieważ bez dobrego Lisa, Zając nie ma większego znaczenia.
I właśnie o to się rozchodziło aby konkurs wygrał uczestnik który ustrzeli mocnego zająca i mocnego lisa a nie tylko mocnego zająca tak jak jest to w twoim przypadku.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: [ZAWODY] Najwyższa łączna punktacja Lisa i Zająca

33
sebusmalinowski pisze:Ja nie narzekam. Ale moim zdaniem jak konkurs się rozpoczyna. To od początku do końca powinien się odbywać na tych samych zasadach i nie powinno to podlegać zmianom. Kolega, który nadał tok zmianie punktacji za pewne gdyby ustrzelił teraz dobrego zająca zapewne zaproponowałby jednak powrót do wcześniejszego modelu punktowania. Danlok masz racje wymaga ustrzelenia 2 dobrych, niestety mnożnik spowodował to, że to Lis jest tu najważniejszy.
Ja, tak jak napisano poniżej Twojego komentarza, zaproponowałem znalezienie stałego mnożnika, który wyrównałby lisa i zająca. Poza tym zaproponowałem go nie w momencie, gdy miałem dobrego lisa, tylko w chwili, gdy zobaczyłem pierwszy raz tabelę i coś wydawało się nie tak. Wtedy jeszcze nawet nie miałem nic ustrzelonego ;) Gdybym był taki zmienny i nadawał tok konkursu pod siebie za każdym razem, gdy mi wypadło coś fajnego, to na pewno nie zakończyłbym go na siódmym miejscu, więc zluzuj :)
Wszystkim na podium gratuluję, a reszcie dziękuję za konkurencję. Nie pamiętam kiedy theHunter dostarczył mi tyle emocji, że pół jednej nocy śniły mi się lisy i zające.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: [ZAWODY] Najwyższa łączna punktacja Lisa i Zająca

34
Konkurs dobieg końca o 24, ale czy to znaczy, że nie można aktualizować wyników zwierząt upolowanych podczas trwania konkursu? (jak się gra przez steama to i tak nie można wchodzić w adres do odnośników do upolowanych zwierząt i czasami się nie chce człowiekowi odpalać co chwile przez stronę by aktualizować adres ) :)

PS: i tak jestem w czołówce ale od końca:) lecz wstydliwy wynik bym trochę poprawił ;D

1614 http://www.thehunter.com/#profile/kamro/score/407441206
13.093 http://www.thehunter.com/#profile/kamro/score/406557209

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: [ZAWODY] Najwyższa łączna punktacja Lisa i Zająca

38
Mając zająca 1800 i lisa np. 15. A ktoś ma lisa 16 już ma 1800 punktów więcej niż ty i gdzie to odrobić. Dlatego ten mnożnik spowodował, że to były zawody na lisa, zając miał zdecydowanie mniejsze znaczenie. Ja nie mówię, że sposób punktowania był zły, przy sumie i przy mnożniku. Zależy tylko na jaki gatunek zawody są nastawione. Utrudnienia są super ja osobiście nigdy nie lubiałem iść na łatwiznę. Przy następnym konkursie proponuję średnią z trzech sztuk danego gatunku lub sumę trzech najwyżej punktowanych, aby zminimalizować fartowny strzał.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: [ZAWODY] Najwyższa łączna punktacja Lisa i Zająca

39
sebusmalinowski pisze:Tropiciel stwierdzasz, że chodziło o upolowanie i dobrego lisa i zająca. A uważasz, że zając poniżej 1900 to dobry zając. Bo dla mnie to to po prostu średniak. Sprawdź zawody na królika kontynentalnego, który ma taką samą wagę z wynikiem poniżej 1900 nie masz żadnych szans na podium. KONIEC TEMATU.
Nie, nie koniec tematu, bo go ciągniesz dalej i stawiasz pytania i drążysz. Jak napisałeś, chodzi o upolowanie dobrego LISA i ZAJĄCA. Ok, przyjmijmy, że zając poniżej 1900 to średniak, spoko. Ty masz powyżej, czyli masz dobry wynik, szczerze gratuluję. Z tym, że Twój lis jest zaledwie średniakiem, bo z kolei w oficjalnych zawodach poniżej 17 nie masz szans na podium. A mimo wszystko zająłeś bardzo wysokie, drugie miejsce. Nie skupiaj się tylko na Twoim zającu. Danlok87 (trzecie miejsce) mieści się w Twoim "minimum dobrego zająca" mając 1908, lisa ma wyraźnie lepszego od Ciebie a i tak jest niżej w notowaniu. Szczerze przy przyjęciu mnożnika nie zauważam, że lis jest faworyzowany tak jak Ty uważasz. A na pewno nie tak jak pierwotne zasady, gdzie lis zwyczajnie się nie liczył.
EDIT, pisałem zanim dodałeś drugi post. Tu się zgadzam z Tobą, też proponowałbym wyliczanie średniej z trzech najwyższych wyników danego gatunku (jeśli będzie to konkurs jednogatunkowy). A odnośnie powyższego konkursu, tak jak piszę, nie uważam, żeby wynik zając x lis był zły, ale mój pomysł stałego mnożnika wydaje mi się lepszy. Na przykład x100. Wtedy liczące się lisy miałyby wyniki między powiedzmy 1550 a 1750. W sytuacji,w której liczące się zające mają 1800 - 2000 sumowane wyniki są zbliżone i istotne.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2015, 13:10 przez MRDi, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: [ZAWODY] Najwyższa łączna punktacja Lisa i Zająca

40
W każdej wypowiedzi jest sporo racji nie mówię, że nie. Nie chcę już drążyć tego tematu bo w końcu dostanę BANA i taki będzie mój finał, a nie chcę do tego dopuścić bo chciałbym jeszcze w przyszłości z Wami powalczyć. 1000 em$ bardzo mi się przyda na kolejne zawody, gdyż dodam, że gram na free koncie. Z niecierpliwością czekam na kolejne zawody. Oby jak najszybciej bo już nie mogę się doczekać.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Zablokowany

Wróć do „theHunter.pl - Zawody”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości