Polowanie na bażanta

1


Witam.
Zamieściłem link do filmiku gdzie facet strzela do bażantów w pełnym locie na dużej odległości i za każdym razem bażant spada. U mnie po prostu jest to nie możliwe, jeżeli strzele do bażanta podobnie jak na załączonym filmiku czyli daleko w pełnym locie to owszem bażant dostanie postrzał ale nigdy nie spadnie na takiej odległości. Na czym to polega? Czy zależy to od ustawień gry czy od parametrów technicznych komputera?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Polowanie na bażanta

3
bulatgregory pisze:Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na to z jaką datą jest ten film opublikowany 19 czerwiec 2012
Od tamtej pory wiele się w grze zmieniło i zarazem zmieniała się balistyka broni, w tym przypadku śrutu.
Zmieniono to na bardziej realistyczne czyli małą skuteczność(wielki rozrzut) śrutu na dużych odległościach.

Wtedy jak wyszły bażanty, na konkurs w ciągu 1 dnia upolowałem ok 250 sztuk :D A ja ogólnie to nie mam problemów ze strzelaniem do bażantów
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Polowanie na bażanta

7
slawomir10 pisze:No ale właśnie piszę że u mnie jest to nie możliwe a strzelam identycznie jak na filmie który zamieściłem, po drugie śrut w grze niezależnie od użytej broni ma chyba identyczny zasięg.
Hmm skoro kalibry są takie same to moc też, czyż nie? Jedyna widoczna różnica to przy 20/70 a 12/70 ;) 20/70 ma więcej śrucin i łatwiej 'coś' trafić.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Polowanie na bażanta

9
slawomir10 pisze:Jak sie nie myle to oznaczenie 20/70 i liczba 20 oznacza kaliber a nie ilosc srucin
" Podanie kalibru w postaci ułamka, np. 12/70 określa oprócz samego kalibru wagomiarowego długość łuski podaną w mm, co przekłada się na max. długość komory nabojowej broni, w jakiej tą amunicję można stosować."

Biorąc pod uwagę, że w hunterze 20/70, ma większą chmurę śrucin (jest ich więcej) - wystarczy udać się na strzelnicę i porównać profil tarczy po strzale.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Polowanie na bażanta

13
slawomir10 pisze:Jimmy wczoraj strzelałem na strzelnicy z kalibru 12/70 i 20/70 i co wyszło że przy strzale z 20 metrów kaliber 12/70 ma 56 śrucin a kaliber 20/70 49 śrucin ,czyli jest odwrotni niż mówiłeś
Moja pomyłka ;) Pamiętam, jak widać niedokładnie - pora odświeżyć pamięć. Ale dokonałem małego porównania, poniżej wyniki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z porównania wynika, że 20/70 ma lepsze skupienie śrucin a jak wiadomo 1 śrucina zabije tylko w przypadku trafienia w głowę.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 5 gości