Jeleń Szlachetny ciekawy zwierz

1
Dla zainteresowanych dodam mały poradnik oraz moją trasę na uwalenie parę bestii oraz pokażę najlepsze miejsce na Jelenia Szlachetnego.

Głównie to jest tak że dana zwierzyna DUŻA zwierzyna lubi łazić po swoich śladach .... w dodatku lubi też być śledzona [[:
Wyrastające z możdżeni poroże składa się z dwóch tyk. Na każdej z tyk wyróżniana jest róża (krąg przy możdżeniu), perły (drobne zgrubienia) i odnogi (odgałęzienia, których liczba może dochodzić do 30). Pierwszą odnogą ponad różą jest tzw. oczniak, następnie nadoczniak, opierak. Powyżej opieraka może znajdować się widlica (2 odnogi układające się w literę V), lub korona (mianem korony nazywa się 3 lub więcej odnóg. Na dobrze rozbudowanym wieńcu mogą znajdować się dodatkowe odnogi na opieraku. Liczba odnóg i masa poroża zwiększa się z wiekiem jelenia do 10-14 roku życia, u starszych osobników maleje (proces ten nazywany jest uwstecznianiem się poroża). Rzadko kiedy można spotkać byka tak starego, że poroże całkowicie zanikło. Byk, u którego nie wykształciło się poroże, nazywany jest mnichem.
Więc jeśli chodzicie za jeleniem mającym 215-240 kg nie oczekujcie że wyskoczy wam Byk mający 275 pkt!!! ale warto za takim chodzić bo na 80% ma więcej niż 200 pkt i wagę odpowiednią o ile ktoś robi konkurs wagowy.

Śledzonego byka nigdy nie przywołuje ( dziękuje Destos) sam ma się odezwać
używam neutralizatora zapachu po to by inny zwierz przypadkowo nie wystraszył mojej zdobyczy
Bolt 300 żeby biedak szybko padł



Jest jeden myk jeśli chodzi o jelenie szlachetne ^.- Mianowicie chodzi o to by oszukać sesje a jest to bardzo proste ( nie polecam tego sposobu bo gra traci w ten czas na wartości ) .

Ruszamy z leśniczówki który świeci się na czerwono
Obrazek

po wybraniu ekwipunku dajemy szybką podróż do leśniczówki u góry
Obrazek

Taka podróż o godzinie 8:00 na 9-11 sesji daje nam byka albo przynajmniej ślad owego byka do 270 pkt w tym miejscu
Obrazek

Zazwyczaj są to wyniki od 248 pkt do 272
Moim skromnym zdaniem zamiast zabawa w resetowanie sesji co parę minut jest po prostu znalezienie śladu i drążenie go aż do skutku ( dziękuje Destos ) [[: przy okazji ubijając paręnaście innych zwierząt które wypatrzymy czy też usłyszymy.
Moja trasa na jelenia wygląda tak
Obrazek

Koła zaznaczone u góry są miejscem docelowym ( można przy okazji napotkać odyńca powyżej 1000 pkt albo ślady do 240 kg ) U mnie się sprawdza owa trasa a wyniki mówią same za siebie sezon 14 / powyżej 200 pkt jest ubitych 72 sztuk Byków jelenia.
Pamiętajcie że Byki są naprawdę czujne!!! dobrze mieć ze sobą paczkę fajek oraz jakiegoś browca ^.- Są takie byki mające 239,014 kg które potrafią ciągać się od 20-45 minut (: W ten czas Hugo i krycho czekają kiedy go ubijesz ( mowa o Ts )

Dobrym sposobem jest również nic nie robić i łazić bez celu .... kiedyś ten byk wyjdzie :D :D
DB!!
Obrazek


Otarcie się o śmierć nic nie zmienia , śmierć zmienia wszystko

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Jeleń Szlachetny ciekawy zwierz

12
Adular pisze:Co to jest ta cała sesja ? :/
Sesja to polowanie (zaczynasz polowanie -zaczynasz sesje ,konczysz polowanie -konczysz sesje ;) )
A co do poradnika -hmmmmm...... Kilkanascie prob i nic a jak zaczalem chodzic wlasnymi sciezkami - dwie sztuki ponad 200 pkt przez 4 polowania :
Jeden ponad 270 pkt - no i wygrany konkurs przy okazji :D
Metoda u mnie nie dziala -ale moze tylko u mnie :
Pamiętaj Kashalott to największy Drapieżnik na świecie hehehe


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Jeleń Szlachetny ciekawy zwierz

13
U mnie metoda zadziałała, lecz w trochę inny sposób.
O godz. 9.00 wyruszyłem z dolnej leśniczówki, i od razu przeteleportowałem się do górnej.
Po ok. godzinie (w czasie gry) przeteleportowałem się do dolnej leśniczówki.
Kiedy wyszedłem na drogę (gdzieś tutaj), w odległości ok. 120 metrów, moim oczom ukazał się przepiękny byk.
Obrazek
Serce waliło mi jak młot, ja akuratnie leżałem na drodze, i nie mogłem celować, więc podczołgałem się na bok, i oddałem strzał z 8x57.
Padł w ogniu. Ja od razu pobiegłem w jego stronę, potwierdziłem zabójstwo, no i mam :D :D :D
Wynik 248.952
Obrazek
Chyba jeszcze będę korzystał z tej metody, ale tak czy siak - dziękuje bardzo twórcom poradnika: Inspiracji i Destosowi.
Jesteście Wielcy!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości