Bernikla kanadyjska, sprzęt

1
Witam
Chciałbym zapolować na zwierze podane w temacie. Ile kosztuje ekwipunek wymagany aby skutecznie na nią polować ? Wiem, że potrzebne są wabiki tylko czy potrzebne mi oba ? (na bliski i daleki zasięg) Czy bałwanki są bardzo potrzebne ? Jeżeli tak to ile ? Czatownia jaka będzie najlepsza i czy bardzo ona pomaga czy jest raczej zbędna ? Ekwipunek który się może przydać i który posiadam to Jednolufka 12/70, Bok 12/70 blaser F3 standardowy, pełny strój wojskowy (kamuflaż wojskowy) ,eliminatory zapachu. Co muszę kupić i ile em$ mnie to będzie kosztować ? Z góry dziękuję za pomoc

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Bernikla kanadyjska, sprzęt

3
Na bernikle nie potrzeba praktycznie żadnego sprzętu, bo bernikle mają zwyczaj lądować i spać na polach.
Czasami nawet po 5-6 sztuk ich śpi. Wadą jest to, że trzeba się do nich podkraść, a latające stada są niedostępne.

Do "prawilnego" polowania potrzebna jest czatownia, bałwanków minimum 6 szt, przy czym skuteczność tak małej ilości jest nikła.
Ilość naprawdę robi różnicę. Przy pełnym zestawie ptaki praktycznie same lądują.
Oczywiście wabiki - długi zasięg to minimum. Bliski się przydaje, a flaga jest zbędna, bo dubluje daleki dystans.
Do szczęścia przyda się też pies aporter.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Bernikla kanadyjska, sprzęt

7
Bartek928382 pisze: 04 sty 2020, 12:43 Ale pisze w opisie czatowni że czatownia zaprojektowana z głownie na ptactwo wodne i jeszcze znalazłem że poza zatoko Piccaben zamaskowanie jest słabe A ja chce polować tylko na Hirschcelden
Jedna spełni lepiej, druga gorzej. Mają swoje właściwości maskujące - jednak gracze używają ich naprzemiennie.

Jeżeli chcesz typowo na bernikle to kup w kamuflażu jesiennym.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakupy i wyposażenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron