Konkurs #6 - Polowanie na Rogacze (dwu osobowe drużyny)

1
Konkurs #6 WKŁ Polowanie na Rogacze (19.01.2018 : 10:00 rano - 29.01.2018 10:00 rano) drużynowy (2-osobowy)
Konkurs #6 WKŁ - uczestnictwo


W konkursie mogą brać udział wszyscy członkowie WKŁ Jeleń zarówno myśliwi jak i stażyści, pogrupowani w dwu-osobowe zespoły

Opis zadania :

Cel: Pozyskać jak najwyżej punktowanego oraz jak najniżej punktowanego samca: Łosia, Wapiti oraz Mulaka. Wynikiem w konkursie jest suma punktacji najwyżej punktowanych sztuk wymienionych gatunków od których odejmujemy sumę punktacji najniżej punktowanych sztuk. Liczy się wynik zespołu.

Zasady konkursu:

- każdy uczestnik musi najpierw założyć konto na stronie UHC (jeżeli go jeszcze nie posiada) - stworzonej specjalnie w celu przeprowadzania własnych konkursów w grze theHunter Classic (Zapisy do konkursu) - ta rejestracja jest jednorazowa - nie trzeba będzie jej wykonywać dla kolejnych konkursów opartych na UHC
- po zarejestrowaniu w UHC należy w dowolnie wybranym momencie zgłosić swoje uczestnictwo (Enroll competition) aktywując w ten sposób konkurs
- ponieważ jest to konkurs przeznaczony tylko dla WKŁ Jeleń (konkurs zamkniety) każdy członek naszego koła otrzyma na maila specjalne hasło, umożliwiające przystąpienie do naszego konkursu - czyli aktywację konkursu
- po aktywacji konkursu należy dobrać się w zespoły - jedna osoba "otwiera zespół" i wysyła zaproszenie do drugiej (jest to realizowane automatycznie w postaci maila w UHC). Druga osoba potwierdza chęć przyłączenia się do zespołu klikając w maila z zaproszeniem (Accept).
- obie osoby z zespołu wprowadzają swoje wyniki na przemian, czyli jeden myśliwy nie może wprowadzić 2 wyników z rzędu - myśliwy którego jest aktualnie kolej na wprowadzanie wyniku będzie oznaczony kolorem zielonym na tablicy wyników (myśliwy który czeka na swoją kolej będzie dla odróżnienia oznaczony kolorem czerwonym)
- wyniki wprowadzamy pojedynczo - tzn jedno zwierzę (a właściwie link do jego pozyskania)
- rejestrowany wynik musi być zawsze lepszy (wyżej punktowany lub niżej punktowany) niż poprzednio wprowadzany - czyli liczą się tylko wyniki które poprawiają aktualny wynik drużyny
- data i czas kolejnego wyniku (pozyskania zwierzęcia) który rejestrujemy nie może być wcześniejsza niż już zarejestrowanego
- wyniki można wprowadzać nie później niż w ciągu 24 godzin od momentu pozyskania zwierzyny
- polowanie musi być rozpoczęte dopiero po rozpoczęciu konkursu (19.01.2018, 10:00) i po jego aktywacji przez uczestnika (dowolnie wybrany moment)
- polowanie musi być zakończone oraz zgłoszone przed zakończeniem konkursu (29.01.2018, 10:00)

Instrukcja rejestracji do UHC i aktywowania konkursów : http://forum.thehunter.pl/viewtopic.php?p=23902#p23902

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Konkurs #6 - Polowanie na Rogacze (dwu osobowe drużyny)

6
Oczywiście ale zaproś gorąco kolegę/koleżankę do WKŁ - w opisie mamy warunek : jest to konkurs przeznaczony tylko dla WKŁ Jeleń (konkurs zamknięty)

Ta reguła została wprowadzona gdy zaczęliśmy organizować konkursy z pomocą narzędzia UHC, które dostępne dla całej społeczności międzynarodowej, więc zaistniało ryzyko że organizując konkurs w formule "otwartej" będziemy mieli w naszych konkursach 30-50 gości których nikt z nas nie zna i się z nimi nie jest w stanie dogadać.

Zostało jeszcze ponad tydzień a zapisanie na staż - prosta sprawa wypełnienie ankiety (możemy się też umówić że misje stażowe nie od razu tylko jak osoba potwierdzi gotowość i chęci), a ważne aby po polsku czytał i pisał - bo nie ma planów tłumaczenia konkursów/misji/sezonów/rankingów/rekordów/kroniki itd na inny język. Zależy nam na popularyzacji naszego koła i jak najliczniejszym udziale w #6 Konkursie - Polowanie na Rogacze. Im więcej drużyn tym lepsza zabawa.

darz bór

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Konkurs #6 - Polowanie na Rogacze (dwu osobowe drużyny)

7
Hej,
zauważyłem fajny błąd w poście głównym ;-)
Data rozpoczęcia konkursu jest całkiem OK, ale data zakończenia... będziemy rywalizować nieskończenie długo? ;-)
Mam też takie zapytanie organizacyjne.
Nie wiem jak wygląda dodawanie wyników na tej platformie, ale chcę dopytać czy coś takiego będzie możliwe:
Wybieram się z drugim graczem np na łosie.
I teraz tak:
Ja dodaje pierwszy wpis. Czyli np Łosia o punktacji 200. W tym samym polowaniu moja para pozyskuje samca 220. Rozumiem ze dodaje wpis ze swoim łosiem 220
I teraz najważniejsze. czy może to wyglądać tak że to wszystko "dzieje się" na jednym polowaniu?
Powiedzmy chodzimy sobie razem, strzelamy po kolei. I jeżeli wyniki są "poprawiające obecne" czyli idące w dół lub w góre to możemy je kolejno dodawać? Oczywiście na przemian.



Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Konkurs #6 - Polowanie na Rogacze (dwu osobowe drużyny)

8
Data w nagłówku poprawiona (teraz jest zgodna z tą która była w opisie) - konkurs trwa 10 dni.

Powiem tak: też nie wiem :) konkurs jest ustawiony na UHC i nie był wcześniej testowany. Założenia są wypisane - liczy się data i czas pozyskania zwierzyny, nie ma znaczenia czy we wspólnym polowaniu czy też w pojedynkę. Natomiast aby zarejestrować wynik, polowanie prawdopodobnie będzie musiało być wcześniej zakończone (tak się spodziewam - bo tak wszystkie konkursy do tej pory działały, przynajmniej te w których brałem udział), ale na rejestrację mamy dużo czasu (24h) i można wybrać te pozycje które najbardziej przydadzą się drużynie. Podejrzewam że dwa pierwsze wpisy na dany gatunek będą jakiekolwiek, a dopiero kolejne będą weryfikowane czy to jest poprawka wyniku czy też nie. Ważna jest chronologia pozyskiwania - każdy kolejny wpis może dotyczyć tylko sztuki upolowanej później niż data i czas pozyskania ostatnio wprowadzonej przez drużynę. Ważne jest również, że można poprawiać wyniki tylko na przemian, raz jeden myśliwy a raz drugi. To wszystko nie wyklucza wspólnych polowań.

pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Konkurs #6 - Polowanie na Rogacze (dwu osobowe drużyny)

9
Faktycznie o tym że link do polowania można dać po rozpoczęciu następnego lub po x czasie zapomniałem.
Założenia są OK, i jeśli platforma będzie przyjmować wyniki dobrze to powinno wszystko całkiem fajnie się rozgrywać ;-)
Chociaż osobiście to się przyzwyczaiłem do arkuszy excelowskich, zawsze bardzo ładnie zbudowane i bardzo sprawnie funkcjonujące.
PS. kto je tworzy?
Może w przyszłości warto by było aby takie polowania musiały odbywać się w parach - a nie mogły? Taka tylko luźna sugestia.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Konkurs #6 - Polowanie na Rogacze (dwu osobowe drużyny)

10
Qniss pisze: 17 sty 2018, 16:50
PS. kto je tworzy?
Może w przyszłości warto by było aby takie polowania musiały odbywać się w parach - a nie mogły? Taka tylko luźna sugestia.
Arkusze i formularze robię ja, dzięki za dobre słowo.

Polowania na mulit z pewnością będą obsługiwane w przyszłości przez system UHC (już kilka dyskusji na ten temat prowadziłem) ale wymaga to sporo pracy dotyczącej obsługi takich sesji (sporo kodu). Idea jest taka aby host (gospodarz) podawał linka do polowania - a system sam zaciągał statystyki jego, wszystkich gości którzy grali na jego serwerze oraz logi z sesji które mają markery czasowe (np. komunikaty że ktoś strzela do zwierzaka itd) wtedy mielibyśmy sporo nowych "opcji" konkursowych opartych na danych/informacjach używanych w grze ale do tej pory nie wykorzystywanych w konkursach. Aktualnie system UHC rozróżnia sesje MP lub SP po statystykach, ale aby sprawdzić czy obaj gracze z drużyny grali razem na serwerze - potrzeba by rejestrować linki z polowań każdego gracza osobno.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Konkurs #6 - Polowanie na Rogacze (dwu osobowe drużyny)

14
sebusmalinowski pisze: 28 sty 2018, 00:02 Dziś u mnie padł taki o to myłkusik. W zasadach konkursu nic nie ma na ten temat, że nietypowe się nie liczą (chyba że gdzieś przegapiłem) UHC zgłoszenie przyjęło ale w karcie widnieje on jako typowy. Jeśli nietypowe nie są brane pod uwagę to proszę o reset mojego zgloszenia.
Obrazek
Jak najbardziej Myłkusy zaliczamy do konkursu (chociaż od końca nie byłem pewny jak weryfikacja jest ustawiona ponieważ ta kwestia nie była doprecyzowywana podczas określana konkursu - dobrze że zadziałała zasada na korzyść gracza czyli "co nie zabronione to jest dozwolone", bo Trofeum świetne a trudność pozyskania Mulaka Myłkusa i wysoko-punktowanego typowego Mulaka (> 220) jest w raczej zbliżona.

Temat błędnego pokazywania Myłkusów na karcie zgłoszenia - był zgłaszany do twórców już jakiś czas temu (bodajże po III konkursie WKŁ w Logger's Point) - jak się okazuje błąd ulega autopoprawie po jakichś 2-3 dniach, (teraz karta pozyskania wygląda już ok) i raczej nie będą podejmowane wysiłki aby go poprawić u źródła.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Konkurs #6 - Polowanie na Rogacze (dwu osobowe drużyny)

15
WYNIKI #6 KONKURSU WKŁ - POLOWANIE NA ROGACZE

I miejsce: sebusmalinowski, Garimcia85 : 751.972 2x500ems + 15 pkt rankingowych
II miejsce: Terka, tedlowca : 641.055 pkt + 12 pkt rankingowych
III miejsce: Kashalott, Makaan : 561.903 pkt +10 pkt rankingowych
IV miejsce: smiledmeteor443, Sandalex : 503.319 pkt + 8 pkt rankingowych
V miejsce: Borys1977, Pablos26 : 382.120 pkt + 6 pkt rankingowych

Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy oraz wszystkich uczestników!

Prośba o komentarz co do takiej "sztafetowej" formuły rozgrywania konkursu, lub o dodatkowe pomysły oraz konstruktywną krytykę.

Na bazie naszych doświadczeń chciałem wrzucić do UHC pomysł na organizację mistrzostw świata w TheHunter w mniej więcej takiej formule:

1) Drużyny narodowe 3 osobowe + 2 rezerwowych
2) Mistrzostwa podzielone na 3 fazy: eliminacje, półfinały, finał.
3) Każda faza składa się z tygodniowego konkursu drużynowego (na zasadzie sztafety)
4) Po każdej fazie najsłabsze ekipy odpadają z gry a zostają te lepsze (np. 30% odpada)
5) Wpisywanie wyników przez jednego gracza po sobie jest dozwolone (u nas nie było) ale wiąże się np. z karą -5% do wyniku lub brakiem bonusu +5% do wyniku - tak aby warto było wykonywać zadania w formie sztafety (ale nie blokować się gdy np. ktoś przyczyn losowy nie będzie mógł kontynuować gry).
6) Przed każdą fazą - losowanie kategorii (np: zwierzęta / rezerwat / broń) tak ze 2-3 dni wcześniej - aby można było ustalić kto bierze udział i ewentualnie urządzić rezerwat
7) Drużyna wystawia 3 graczy w składzie wyjściowym - a gracze rezerwowi mogą dołączyć się w dowolnym momencie - ale wtedy gracz rezerwowy wyklucza z danej fazy jednego z graczy składu wyjściowego (tak jak w piłce nożnej).
8) Warunki np. takie: Single Player, minimalny czas polowania 1h, maksymalna ilość polowań przez jednego gracza w ciągu dnia : 10

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezony łowieckie i misje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości