Re: Pies

3
Mam też tak .Nie wiem od czego to zależy ale na niektórych serwerach multi pies jest widoczny a na niektórych nie .
Nie uważam jednak tego za wielki problem a częściej jest to wręcz "zaleta" heheheh
Gdyż mimo tego że psa nie widać można korzystać z jego plecaczka ,co pozwala mi zabrać dodatkową broń ;) np.łuk
Pies owszem ułatwia często znalezienie postrzałka ale moim zdaniem bardzo utrudnia polowanie "Na Cicho" bo nie dość że tupta nam zagłuszając odgłosy zwierząt to jeszcze po każdym strzale mimo komendy "zostań" czy "waruj" biegnie do nas nierzadko płosząc nam kolejne zwierzęta
Pamiętaj Kashalott to największy Drapieżnik na świecie hehehe


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Pies

4
ja w sumie od niedawna korzystam z piesków, bo jednego kupiłem na wyprzedaży, ale... na 95% aporter w kostiumie hirschfelden nie straszy gęsi, on mi przynosił je pod czatownie a ja w tym czasie normalnie wabiłem i schodziły. jeszcze jak będę miał chwile to sprawdzę czy jak siedzą i puszcze go po jakąś czy odlecą z pola. Jeśli nie to trochę bug jest ;). znowu na kaczkach na pewno straszy pies jak aportuje (ale nie miał założone kostiumu bagno). z tropiącym parę godzin połaziłem to przydatny jest jeśli strzelamy z bardzo daleka albo mamy ogólnie słabą celność, przebicie, etc. Przydatny jeśli są "jelita". na wiki twierdza że przy wyższym lvl jest dobrym kompanem ;-)

I aporter się przydaje na króliki, strzelane ze 100 czy 150m. my szukamy następnego a pies już idzie po tego strzelonego i przynosi pod nogi

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Pies

5
"Bagno czy nie bagno" kaczki schodzą ale jak pies jest poza czatownią płoszą się i często zawracają ;)
Posokowiec paradoksalnie utrudnia polowanie na cicho ale najlepiej się sprawdza na postrzałkach właśnie z cichej broni hehehe
Powód jest oczywisty częste krwawienie ,przy postrzale z broni palnej krwawienie jest albo krótkie (ciało kilka tropów) albo sporadyczne (jelita)
Jeśli zwierze przestaje krwawić pies głupieje przynajmniej mój (19 lvl )
Jedną z największych wad co do psów jest to, że po strzale podnoszą się i trzeba im wydać znowu komendę. co w pozycji leżącej jest niemożliwe i czego nie rozumiem i co często mnie wkurza bo muszę się podnosić i narażać na zauważenie przez zwierzęta żeby znowu biegnący do mnie pies ich nie spłoszył .
Tak więc to i jeszcze to że kiedy wydamy psu komendę Waruj lub zostań to bardzo często kładzie się na linii strzału jest powodem dlaczego rzadko zabieram psa posokowca ze sobą ;)
Ale kiedy na Multi go nie widać !!!! O wtedy go lubię zabierać bo jest wtedy niewidzialny, bezszelestny ,ale plecak nosi heheheheheh
Aporter jest dla mnie wręcz niezbędny kiedy idę nie na kaczki ,króliki czy bażanty ale na pardwy - Często nie do końca jestem pewny czy trafiłem gdy pardwa wleci w zarośla ale pies "zawsze wie" ;) i nie raz przynosi mi ptaki o których myślałem że są chybione ;) No i Króliki europejskie bo jak królik padnie w norce to bez psa nieraz nie da się go ni jak podnieść ;)
Zresztą różnego rodzaju bagi typu zawisłe w powietrzu ptactwo Aporter często z tym sobie radzi ;)
Posokowiec w tej grze to jednak według mnie porażka dużo lepiej sprawdził by sie pies tropiący szczególnie na nowym rezerwacie gdzie tropienie zwierząt doprowadza mnie czasem do bialej gorączki a przecież "Niespotykanie spokojny i cierpliwy ze mnie człowiek " ;)
Pamiętaj Kashalott to największy Drapieżnik na świecie hehehe


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Pies

6
Kashalott pisze: " No i Króliki europejskie bo jak królik padnie w norce to bez psa nieraz nie da się go ni jak podnieść ;)".
Kiedyś też myślałam, że nie da się, ale da się ;) Na króliki nie biorę psa, bo mi przeszkadza.
Po wielu straconych króliczkach doszłam do wniosku, że musi być jakiś sposób i zaczęłam kombinować.
okazało się, że trzeba położyć się, i szukać wejścia do norki z różnych stron i kombinować z zaglądaniem pod różnym kątem, trzymając HM w ręku, żeby zasygnalizował. Tak samo jest z zającem Amerykańskim, gdy leży pod drzewkiem, pod kupką śniegu. Sprawdza się ;)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Pies

7
Maly test zrobiłem z berniklami, mianowicie, ustrzelilem kilka, nastepny klucz skusiłem aby usiadł na polu. i wysłałem z czatowni psa.
Pies przebiegł miedzy gęsiami, i w momencie podniesienia gęsi lub chwile po tym zaczęły odlatywać ;-)
No i sądzę że przydaje się przy dalekich strzałach, ostatnio przyniósł gęś która dostała z HMRa i leżała gdzieś w krzakach, a za jakąś górką czy coś może bym jej tak łatwo nie znalazł. Czyli coś w stylu Twoich pardw.
Posokowca i jego towarzystwo w polowaniu cichym testowałeś z kamuflażami?
Po strzale z kuszy/ łuku też przychodzi nawet jeżeli miał komendę "zostań"? Bo ze sztucerów to zazwyczaj przychodzi to wiem ;-)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „MultiPlayer”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron