Ryś

1
Pierwsze godziny polować na Rysia za nami! Pograłem dziś około 2,5 godziny na ten gatunek i szczerze, jakoś super mnie nie przekonał. Motyw polowania niesamowicie przypomina mi lisa (choć Ryś jest znacznie bardziej płochliwy), ten wabik elektroniczny działa bez zarzutu, wszystkie wypatrzone osobniki reagowały na dźwięk i podchodziły w moją stronę. Niestety, odnoszę wrażenie, że tropy są pobugowane, gdyż nielogicznie się układają, chyba, że kręcenie się w kółko jest ich naturalną reakcją. Polowałem tylko na Loggers, jutro atakuje Rougarou oraz Whitehart.

A Wy? Jak ocenia Ryśki? Macie jakąś taktykę?
Mysliwy / Gracz

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Ryś

2
Zagrałem chwilkę na Rougarou i 2 osobniki moje. Za trzecim mi się już nie chciało latać. Dość fajnie reagują na wabienie wabikiem na kojoty (kniazienie zająca). Płochliwe są niesamowicie. Wydaje mi się, że wystarczy dobrać odpowiednia godzinę, postawić gdzieś zwyżkę na drzewie i wabić. Co jakiś czas powinien podejść jakiś osobnik. Tropy niestety potrafią doprowadzić człowieka do białej gorączki. Co do wyglądu to wdg mnie udał im się.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Ryś

3
Narazie padł jeden osobnik więc cieżko mówić o jakiejkolwiek taktyce :))) Drapieżniki nigdy mnie nie pociagały w tej grze i tym razem jest podobnie. Model tak jak i poprzednie na wysokim poziomie, dźwięk też na stałym kiepskim poziomie, aczkolwiek do beznadziejnego dźwięku misia polarnego mu troche brakuje... jego odgłos jest jak by wyrwany z reeszty, śmiesznie to brzmi...
Szkoda że nie ma kto zrobić dobrych dźwięków do tej gry...
Rysiek nawet fajnie sie porusza chodz wydaje mi sie , że jak na kota troszke za sztywno, za wolno, i jakos tak za mało po kociemu.
I co najgorsze i tyczy sie wielu zwierzaków ... idzie na wabia jak do kata, szkoda , że nie ma spuszczonej glowy :)))) A gdzie dynamika drapieżnika ??
Poza tym :) ok
Jak dla mnie 5/10

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Ryś

4
Płochliwe średnio. na 40-50 metrów da się dokucać.
Porównywalne z kojotami czy wilkami.

Świetne animacje, szczególnie "polowania". Ryś skacze w powietrze i spada pionowo na przednie łapy, niemal jakby skakał na mysz.
Da się je spotkać, wabik nie jest super potrzebny. Przynajmniej nie tak jak w przypadku kaczek, gdzie bez zakupu tony sprzętu nie ma szans na sukces.
Wydaje się, że są dość terytorialne i włóczą się po całej mapie jak kojoty czy wilki.
.223 z lunetą 12x50, jest na nie idealnym sprzętem. Dlaczego? Bo są małe. Ciężko podejść na tyle blisko by skutecznie użyć strzelby z lofkami lub strzał.
Luneta do .243 nie jest szczytem optyki. A "lisówka" z lunetą od Anshutza jest tu świetnym wyborem.
Niestety nie posiadam .17 LA, która również może używać tych samych lunet, ale podejrzewam, że skuteczność będzie podobna. Choć słabsza amunicja może dawać gorszy efekt na dalekie odległości.

Polecam, choćby dla rozrywki poobserwować sobie jakieś wypatrzonego rysia na otwartym terenie.
IMHO, zwierzak bardzo udany. 8/10 Wypuszczano już gorzej dopracowane gatunki.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron