Szkody wyrządzone przez psy

1
Witajcie!
Dzisiaj około godziny 9 usłyszałem potworne wycie, jakieś 200m od mojego domu. Postanowiłem polecieć w kierunku tych odgłosów. Na miejscu znalazłem grupę 4 psów które rozszarpywały sarnę, która była "w ciąży".
Oczywiście poinformowałem leśniczego który przeniósł sarnę i poinformował służby zajmujące się utylizacją zwłok zwierząt. 
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jakby tego było mało postanowiłem przejść się jakieś 100m dalej wzdłuż potoku, i znalazłem szczątki innej rozszarpanej sarny.
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Szkody wyrządzone przez psy

2
Jeśli psy są bezdomne to trzeba to zgłosić, odpowiednie służby powinny się tym zająć ale wiadomo jak to jest zaraz powiedzą że nigdzie ich nie ma i nie mogą ich znaleźć. Jeśli dobrze pamiętam to też myśliwy ma prawo zastrzelić bezdomnego psa jeśli napada na zwierzęta więc w takim wypadku przydało by się znaleźć myśliwego w okolicy. ;-)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Szkody wyrządzone przez psy

5
Zdjęcia nie działają. Możesz je poprawić?
Trophy_Hunter pisze: 27 lut 2017, 17:40 Myśliwy nie może zastrzelić żadnego zwierzęcia poza swoim odstrzałem a tym bardziej gatunku z poza zwierząt łownych.Takie psy może co najwyżej uśpić weterynarz .

Ależ może w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia osób trzecich lub własnego (art. 6 ust. 1 pkt 5.). Może dokonać również odstrzału sanitarnego. Są to jednak bardzo rzadko spotykane sytuacje. Nikt nie chce robić sobie problemów bo z odstrzałem drapieżników synantropijnych wiążą się zawsze nieprzyjemność / konsekwencje.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Szkody wyrządzone przez psy

7
Trophy_Hunter pisze: 27 lut 2017, 19:20 Chyba nie do końca się zrozumieliśmy chodzi mi o to ,że nie może od tak odstrzelić sobie psów po lesie bez obroży . .A co do odstrzału sanitarnego nie jest on tylko dla zwierzyny łownej? Jeśli chodzi o stan zagrożenia dla ludzi i zwierząt to się w tym zgadzam.
Psy po zmianie prawa, w ogóle nie podlegają odstrzałowi. Za dużo problemów było. Hmm, sanitarny psów, poszedłem tokiem odstrzału żubrów i łosi w ostatnich latach (zranionych czy też chorych) pomimo ich ochrony.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron