Kniejówka,dryling

1
Witam. Co sądzicie o dodaniu do gry broni kombinowanej (kniejówka,dryling. Dla niewtajemniczonych bronie o różnych lufach: np.gładka i gwintowana)
Można pod jakimś przyciskiem zmieniac by spusty. Przydatne to by bylo gdy np. Polujemy na dzika i wkładany brenekę i kulę np.8x57, albo kiedy nie bierzemy na polowanie broni na lisa a po drodze nam się trafia to wtedy ładujemy śrut i polujemy. Proszę o wasze opinie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kniejówka,dryling

4
Mamy już coś takiego. Bok Blaser F3. Bardzo miła strzelba. Jak coś trafisz, to zmiana amunicji trwa pół sekundy. Dwa strzały, tak szybko jak pociągniesz za spust. Podobnie zresztą dubeltówki.
Jeśli chodzi o ekspres kulowy, to jest np. Magnum 7 mm Raptor - ten sztucer w układzie Bullpup.
5 kul, strzela tak szybko jak szybko naciskasz spust. Nie wiele wolniejsze są np. karabiny Lever Action.

W realiach i mechanice TH kniejówka i dryling nie mają takiego zastosowania jak w realnym polowaniu.
W grze przede wszystkim zawsze wiesz co spotkasz, bo albo tropisz, albo usłyszysz.
Bardzo rzadko spotykasz na raz dwie różne zwierzyny na raz i lepiej mieć przy sobie po prostu dwa różne typy broni.
Zresztą i tak nie dasz wtedy rady upolować obu na raz, bo uciekną nim przełączysz broń po strzale.
Lepiej upolować jeden gatunek, potem wytropić drugi egzemplarz i upolować z innej broni.

Pomyśl o kłopotach technicznych - musiałbyś do jednej broni, dostać amunicję do odmiennych typu broni.

Co prawda ekspres kulowy podobny do Balsera F3 mógłby się przyjąć.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kniejówka,dryling

6
Największą przeszkodą jest właściwie faktyczna użyteczność tego typu broni. Tak jak napisano niżej momenty, gdy spotyka się jednocześnie dwa gatunki są raczej rzadkie, a upolowanie ich, nawet z kniejówką, jeszcze rzadsze. Jednak jeśli rozumiem autora tematu, to chodziłoby głównie o oszczędzenie miejsca w plecaku. Owszem, zdarzyło mi się parę razy, gdy wybierałem się na dłuższą wyprawę lub chciałem złapać zbyt dużo srok za ogon, że brakowało mi nieco miejsca. Jednak właściwe spakowanie się to też urok tej gry, a problem nie pojawia się tak często.
Co do tego, że ta gra jest zorientowana na zarobek i wprowadzenie takiej broni byłoby nieopłacalne dla devów... Właściwie dlaczego? Jeśli kniejówka byłaby wystarczająco droga, powiedzmy w okolicach 1300 - 1500 em + optyka, to spokojnie pokrywałoby się z kupnem dwóch broni. A co jak co, są osoby, które pompują w tę grę sporo kasy i niejeden połasiłby się na nią dla samego faktu posiadania. Pazerność devów jest w tym wypadku nawet mniej widoczna, niż przy przedmiotach zupełnie niczego nie wnoszących do gry :roll:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kniejówka,dryling

7
Jimmy - chodziło mi o bardziej o stronę opłacalności. W końcu każda strzelba działa z 3 typami amunicji. Ale tu mamy 3 typy amunicji tylko do jednej broni, a tak mamy amunicję z różnych typów broni. Automatycznie robi się nieopłacalny zakup dwóch typów broni, skoro jeden daje nam dwa typy amunicji i różne możliwości.

Co do polowań uniwersalnych, to broń cięciwowa lub strzelba rozwiązują problem i jeszcze mamy miejsce na wyspecjalizowany typ broni.
Ale jak najbardziej jestem za ekspresem kulowym w układzie BOK lub DB, w jednym z popularnych kalibrów w grze.
Np. coś w stylu FABARM-a 9,2x62, czy nawet jakiś klasyczny IŻ z kalibrem na jelenie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i sugestie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość