Re: Pora na mulaka

5
Rano mulaki lubią wychodzić do wody i na brzegi morza. Wtedy je najłatwiej znaleźć.
Popołudniu, łażą po Łąkach i lasach, czasem też śpią. A wtedy trudniej je napotkać.
Osobiście preferuję godzinę 6:00 na start. Akurat się dochodzi do terenów łowieckich, jak się rozwidnia.
O 5:00 jest jeszcze za ciemno i trudniej coś wypatrzyć.
Generalnie mulaki są cały czas, tylko się przemieszczają.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Pora na mulaka

6
Z moich obserwacji wynika, że Mulaki lubią sobie pospać tak w godzinach 11-13 w zacienionych miejscach - wtedy się też nie odzywają i trudno je wypatrzeć bo leżą pochowane, ale za to .... jeżeli uda się trafić na ślady ciężkiej sztuki w tym czasie, to można szybko dojść do miejsca drzemki (uwaga: przez przypadek można nadepnąć śpiącego), tropiąc Mulaki w godzinach 11-13 warto brać pod uwagę, że śpiące zwierzę może być tuż obok tropu pozostawionego np 30-45 min wcześniej

pzdr

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Pora na mulaka

7
Ja najczęściej wychodzę o 15, wtedy spotykam najwięcej byków. Ostatnio z tej południowej leśniczówki wyszedłem właśnie o tej godzinie i po przejściu koło 150m wzdłuż drogi spotkałem stadko 4 byczków :) Wczoraj o tej samej godzinie wyszedłem z północnej leśniczówki i tak sobie szedłem aż do tego kanionu na mapie gdzie most jest o ustrzeliłem 7 mulaków z czego trzy to były byki, a jeden to nawet taki całkiem niezły. Ogólnie 15 to najlepsza dla mnie pora, ale dobrze poluje też się rano między 7, a 10.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeleniowate”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość