The Forest - survival horror na PC

1
Witam. Przeglądając oferty gier na Steam natknąłem się na tytuł " The Forest"
Po przeczytaniu kilkunastu dobrych opinii zmobilizowałem się do kupna tej gry mimo że jest we wczesnej fazie alpha,
aktualna wersja 0.12.
"Z czym to się je"
Grę rozpoczynamy lecąc z synem w samolocie z innymi pasażerami i wszystko było by pięknie gdyby ten samolot doleciał do celu, niestety rozbijamy się nie wiadomo gdzie, na samotnej wyspie pomiędzy wszechobecnym oceanie.
Gdy nasza postać jest na wpół przytomna, tajemniczy tubylec zabiera nam syna.
Od tego momentu zaczynamy walkę o swoje życie jak i życie swojego syna.
Gra daje nam jak na wczesną fazę sporo możliwości.
Na miejscu katastrofy zbieramy różne przedmioty jak zapalniczkę, siekierę, leki, colę i wiele innych.
Jesteśmy zmuszeni do szukania pożywienia - polujemy na króliki, jaszczurki, oposy, jelonki i ryby.
Chcąc przetrwać zimne noce musimy rozpalić ogień, ale wszystko się komplikuje bo jesteśmy nieproszonymi gośćmi na wyspie.
Okazuję się że zamieszkują ja kanibale próbujący nas po prostu zabić i zjeść. Podejmując odpowiednie kroki aby się odpowiednio bronić możemy wybudować dom ogradzając go drewnianą ścianą lub budując odpowiednie pułapki które zabijają lub chwytają naszych prześladowców.
Świetnym rozwiązaniem w wersji 0.12 jest dodanie trymu multiplayer, można w 5 osób rozpocząć budowę wioski i wspólnie bronić się przed tubylcami, którzy są wyjątkowo inteligentni-porozumiewają się między sobą, gdy widzą że nie mają szans uciekają, wzywają posiłki i wracają ze swoimi kumplami.
Gra jest to typowy survival-horror i ludzie mający słabe nerwy lepiej niech nie sięgają po ten tytuł.
Muszę przyznać, mimo błędów w grze oceniam ją 9/10
Plusy:
+świetna grafika
+super klimat
+inteligencja tubylców
+system craftingu
+budowanie
+tryb multuplayer
+system dnia i nocy oraz zmiennych warunków atmosferycznych
+system przypływu i odpływu
Minusy
-sporo błędów w przenikaniu tekstur
-niegasnący ogień w czasie deszczu
-czasami problemy w budowaniu
-kilka innych mało irytujących

Poniżej trailer z gry.
www.youtube.com/watch?v=uQgVj9tBQG0

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: The Forest - survival horror na PC

3
Powstaje coraz więcej gier tego typu, jak chociażby Rust, Life is feudal, Stranded Deep. Niestety póki co wszystkie one są ze wczesnym dostępem. Będzie trzeba coś wybrać, bo zapowiadają się ciekawie.
Słowiańskie bogi będą trwać wiecznie. Rodzimej wiary nie wyrwiecie z naszych serc.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: The Forest - survival horror na PC

5
Słyszałem, że niestety gracze sami zepsuli rozgrywkę, bo przede wszystkim polują na siebie. Poza tym podobno ma mnóstwo błędów. Z kolei w H1Z1 nie ma szans swobodnie pograć, jeżeli nie będzie się płaciło za zrzuty sprzętu.
Słowiańskie bogi będą trwać wiecznie. Rodzimej wiary nie wyrwiecie z naszych serc.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: The Forest - survival horror na PC

7
Adler pisze:Powstaje coraz więcej gier tego typu, jak chociażby Rust, Life is feudal, Stranded Deep. Niestety póki co wszystkie one są ze wczesnym dostępem. Będzie trzeba coś wybrać, bo zapowiadają się ciekawie.
Słowiańskie bogi będą trwać wiecznie. Rodzimej wiary nie wyrwiecie z naszych serc.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: The Forest - survival horror na PC

8
Adler, muszę ze smutkiem potwierdzić, często padałem ofiarą ludzi bez żadnego powodu. Niestety gracze boją się, że stracą zebrany sprzęt i dlatego częściej zabijają zamiast spróbować porozmawiać. Co do błędów, to dopiero alpha jest więc siłą rzeczy bez błędów się nie obejdzie. :)

koza423, Stranded Deep kusi mnie bardzo jednak dopiero jest to wersja 0.01 ( chyba, że były już jakieś aktualizacje ). Zobaczymy co z tego wyjdzie. :)

Jeszcze co do DayZ, dzisiaj zostałem zabity bez słowa, niestety aktualnie nie mam mikrofonu wiec napisałem spotkanym osobą, że nie mam mikrofonu. Ledwo skończyłem pisać i dostałem kulkę bez żadnej informacji np. jak się ruszysz to cię zastrzelimy... eh może w finalnej wersji będzie lepiej ;p

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: The Forest - survival horror na PC

11
Szuka się żywności, wody, udaje iż ucieka przed zombiakami.
W praktyce, przeżycie jest tylko tłem. Chodzi o zdobycie przewagi nad innymi graczami i ich eliminację.
Mało kto się tam bawi w surwiwal. Wszyscy kombinują jak się dorwać do najcenniejszych obiektów wojskowych i jak się za pomocą znajdziek pozbyć konkurencji.
Niektórzy spędzają całe dnie na kampieniu w pobliżu cennych obiektów.
Z uwagi na rozmiar mapy, zawsze się gdzieś znajdzie żarcie i wodę.
Jest to po prostu strzelanka, z nieco utrudnionym trybem zdobywania sprzętu.
Grałem w to kiedyś na czysty surwiwal - przeżyj jak najdłużej. Bez kręcenia się koło najważniejszych obiektów i głównych miast, graczy się prawie nie spotyka, przeżycie jest banalne a przywrócenie zdrowia łatwe. unikanie zagrożeń też. Niestety siedzenie w lesie i pieczenie mięska jest nudne jak telenowela.
Tak więc w końcu olewa się surwiwal, Szybko zbiera podstawowy sprzęt - sprawa kilkunastu minut i rusza na polowanie. I to nie na zombiaki.

Są gry oparte na czystym surwiwalu. np. the Long Dark czy trochę humorystyczne, ale nadal poważne i bezlitosne "Don't Starve".
Tam podejmiesz złą decyzję, pominiesz coś, zlekceważysz - umrzesz.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: The Forest - survival horror na PC

12
@madrian

W każdej grze gdzie możemy pozbyć się innego gracza to znajdą się tacy co to wykorzystają i nie zależy od gry, równie dobrze może to być szydełkowanie, ale jeśli możesz kogoś "zabić" szydłem to ktoś to wykorzysta.
Jedyne co przemawia za tym to grywalność. Gra w to w cholerę ludzi i każdy czerpie radość z gry więc czemu by tu nie grać? W końcu walka pomiędzy graczami to też w pewnym rodzaju survival :D w The Forest w multi też można kogoś ukatrupić i ludzie tak robią.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Zablokowany

Wróć do „Symulatory survivalu (traperstwo)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości