Inne gry łowiectwo

1
Gracie, a może graliście? Jest tego sporo (więcej niż wędkowania którego jest mało :P). Słyszałem o Cabeli (głupota trochę jak zobaczyłem gameplay i sceny w Afryce, 100 słoni, 200 zebr i 500 antylop biegło razem..). Grałem w Hunter's Trophy, taka trochę prosta gierka, ale nie jest zła. Rozbroiła mnie misja jak wcieliliśmy się w psa myśliwskiego :P. Poza tym słyszałem też o serii Deer Hunter. Czy to jest płatna gra, coś w stylu The Hunter?
Jak widzę nie ma ogólnego tematu o innych grach więc można by tu pogadać o mniej znanych tytułach :P

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Inne gry łowiectwo

3
kotlet800 pisze:Gracie, a może graliście? Jest tego sporo (więcej niż wędkowania którego jest mało :P). Słyszałem o Cabeli (głupota trochę jak zobaczyłem gameplay i sceny w Afryce, 100 słoni, 200 zebr i 500 antylop biegło razem..). Grałem w Hunter's Trophy, taka trochę prosta gierka, ale nie jest zła. Rozbroiła mnie misja jak wcieliliśmy się w psa myśliwskiego :P. Poza tym słyszałem też o serii Deer Hunter. Czy to jest płatna gra, coś w stylu The Hunter?
Jak widzę nie ma ogólnego tematu o innych grach więc można by tu pogadać o mniej znanych tytułach :P
Nie ma "mniej znanych" tytułów.
Deer Hunter święcił triumfy lata temu. Kilka tytułów serii można już dostać za darmo na serwisach ze starymi grami. Ale grafika na spritach i do tego dość prosta gra, choć trudna. No i tylko jelenie... :)
Seria Cabela tylko we wczesnych tytułach miała aspirację do walki z DH o trofeum najlepszej gry myśliwskiej.
Potem ewoluowała w stronę konsolowej strzelanki "na motywach myśliwskich". Obecnie to raczej kuzyn Call of Duty.
Hunter's Trophy niestety jest dość casualowa - prowadzi cię za rączkę, żebyś trafił dokładnie tam i w to, co przewidział programista.

Symulatory łowiectwa zawsze były grami niszowymi i nigdy nie zarabiały na tyle dużo, żeby opłacał się ich rozwój i tworzenie konkurencyjnych produktów.
Obecnie The Hunter, przejął palmę pierwszeństwa i pod względem grafiki i zabawy i realizmu. I choć kurs na mikropłatności i abonament nie jest może godny pochwały (ze strony gracza), pozwala zespołowi zarabiać na grze w stopniu wystarczającym, żeby była rozwijana i udoskonalana. A to jest z pożytkiem dla graczy.

Była jeszcze kiedyś dość ciekawa propozycja - seria Carnivore, gdzie wcielaliśmy się w myśliwego przyszłości, który polował w rezerwacie... dinozaurów. Jak na ówczesne czasy gra była zabójczo piękna i genialna. A każda część składała się na inną epokę. Po 4 odsłonach, seria padła. Ale można ją poszukać na serwisach z darmowymi starymi grami.
A i pomysł był sensownie zrealizowany. Zwierzyna była stworzona genetycznie (popłuczyny po Jurasic Park), a my płaciliśmy za dostęp do broni i rezerwatów zarobionymi pieniędzmi (za trofea). Upolowaną i potwierdzoną zwierzynę zabierał latający dźwig :) I mieliśmy wielką salę, gdzie największe trofea stały wypchane i przypominały swoim ogromem nasze boje. I chyba można było je sprzedawać. :)
Dość istotnym aspektem gry było to, że spora część zwierzyny, polowała na myśliwego. Jak widziałeś pędzący zygzakiem grzebień spinozaura, to wiedziałeś, że gra się prawdopodobnie zaraz skończy. I nie pomagało, że mogłeś kupić kody lokalizatorów danego gatunku, widziane na mapie. Po prostu punkcik na mapie nagle ruszał w twoją stronę...

Ale to historia.

Dość ciekawym produktem był "Deer Avenger", gdzie ... jeleń polował na myśliwych. :)
Jelonek Bambi, straciwszy ulubioną łanię, zakładał kamizelkę myśliwego, brał cygaro i karabin i szedł się mścić. A przeciwnikami byli typowi Rednecy i inne oszołomy.
W każdym "rezerwacie" spotykaliśmy innych myśliwych, a wraz ze wzrostem trudności, na planszy było coraz więcej przeciwników. Do wabienia i wykrywania służyły... pierdnięcia. Jedne wabiły, inne wskazywały kierunek, a inne dawały np. Rakietowego kopa. Do tego okrzyki typu "Free beer", i przynęty w postaci rozsypanych chipsów, czy rolki papieru.
Trofeum była oczywiście głowa pokonanego myśliwego, oraz broń jakiej używał. Można też było znaleźć dodatki do broni jak celowniki itp.
Gra miała 2 czy 3 odsłony.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Inne gry łowiectwo

4
Madrian czy ta gra o prehistorii o której mówisz nie tylko były dinozaury ?? Pamiętam że były mamuty, i duże ssaki nie tylko gady ? ;) Chyba że to inny tytuł.
I jak jest z tym DH 2005 ? To jest jak TH? Płatny multiplayer, czy gre można było kupić jako zwykłą gre single player i była opcja multi ?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Inne gry łowiectwo

5
DH 2005 była normalną grą single player, z możliwością rozgrywania meczów MP. Płaciłeś za nią raz- kupując ją. Ja pamiętam jeszcze Trophy Hunter 2003, a także Bird Hunter 2003 (która moim zdaniem była jedną z najlepszych gier myśliwskich. Duży realizm jak na owe czasy, polowanie na kaczki i bażanty lepsze niż w TH, no i był pies).

Pamiętam pierwszą część Deer Hunter. Demo było w CdAction jakoś w 97-98 roku. Fajnie się grało, ale jakiś czas później przeczytałem o niejakiej ProHunter i (o dziwo pamiętam nazwę!) Rocky Mountain Trophy Hunter. Były to moje niedoścignione marzenia, ponieważ oferowały więcej gatunków zwierząt, niż tylko jelenie, a nie było szans, żeby dostać je w Polsce (nawet w internecie łączonym przez modem) ;)
Słowiańskie bogi będą trwać wiecznie. Rodzimej wiary nie wyrwiecie z naszych serc.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Inne gry łowiectwo

6
Nikt nie wspomniał o znakomitej serii Hunting Unlimited. Byłe wielkim fanem tej serii, choć czasem realizm pozostawiał sporo do życzenia :) Było chyba 7 (nie jestem pewien) części, wszystkie do siebie podobne, choć z części na część przybywały nowe gatunki. Fajny układ misji, spory asortyment broni i kapitalne uczucie strzelania do słoni z łuku. :)
Mysliwy / Gracz

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Inne gry łowiectwo

7
Mi osobiście HU średnio podpasowało właśnie ze względu na "misje", których nie cierpię w tego rodzaju grach ;) W TH też praktycznie żadnej nie wykonałem.
Słowiańskie bogi będą trwać wiecznie. Rodzimej wiary nie wyrwiecie z naszych serc.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Inne gry łowiectwo

8
kotlet800 pisze:Madrian czy ta gra o prehistorii o której mówisz nie tylko były dinozaury ?? Pamiętam że były mamuty, i duże ssaki nie tylko gady ? ;) Chyba że to inny tytuł.
Seria miała 4 odsłony.
1 i 2 - Dinozaury.
3 - Epoka lodowcowa (między innymi mamuty i diatrymy oraz wyjątkowo wredne yeti :) ).
4 - Mieszana, pozwalała wcielić się także w ... dinozaura.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Zablokowany

Wróć do „Symulatory łowiectwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron