Problem;/

1
Witam:)
Mam Nastepujacy problem.
Ja i kuzyn mamy ten sam internet i jak ja zrobie serwer lub on to ani ja do niego nie moge wejsc ani on do mnie ale kazdy wchodzi.
A na inny serwer mozemy wejsc razem.Prosze o pomoc czy jest jakas mozliwosc naprawienia tego.
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Problem;/

2
Raczej nie, ponieważ macie ten sam zewnętrzny IP, a z jednego numeru IP może być "w grze" tylko jedna osoba. Swoją droga dziwne, że możecie wogóle grać razem na innych serwerach, mając to same łącze internetowe.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Problem;/

3
@destos, a gdzie jest to napisane, że nie można z jednego IP? Pytam się, bo to bzdura, bynajmniej w moim przypadku tak było. Żadnego problemu nie miałem przy grze z jednego IP grając z tej samej sieci lokalnej.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Problem;/

4
DjCougar pisze:@destos, a gdzie jest to napisane, że nie można z jednego IP? Pytam się, bo to bzdura, bynajmniej w moim przypadku tak było. Żadnego problemu nie miałem przy grze z jednego IP grając z tej samej sieci lokalnej.
Radzę zauważyć, że napisał "zewnętrzny adres IP" nie wewnętrzny. Sieć lokalna = adresy wewnętrzne. LAN, WLAN, MAN, WAN to różne rodzaje sieci, a podsieć czy sieć lokalną można zrobić od ręki. Wszystko zależy od konfiguracji.

Jeżeli na serwerze jest gracz o tym samym adresie IP np, 156.126.123.12 i wchodzi na serwer, to serwer rejestruje:

"Gracz1, IP:156.126.123.12, znajduję się na serwerze IP: xx.xx.xx.xx", jeżeli wejdzie na inny serwer to automatycznie wykrywa, że ten sam gracz o tym samym IP wszedł na inny serwer.

Tak, więc jeżeli dwóch graczy posiada to samo IP (uwaga!), gracz tworzy serwer o IP 156.126.123.12, następnie ten sam gracz posiada to SAMO IP, i próbuje wejść na serwer 156.126.123.12, co się dzieje? A no to, że adresy IP kolidują ze sobą i ten drugi nie jest dopuszczany na serwer.

Równie dobrze, może to być spowodowane złą konfiguracją portów, firewalla i TCP/IP w routerze.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Problem;/

5
DjCougar pisze:@destos, a gdzie jest to napisane, że nie można z jednego IP? Pytam się, bo to bzdura, bynajmniej w moim przypadku tak było. Żadnego problemu nie miałem przy grze z jednego IP grając z tej samej sieci lokalnej.
No raczej trudno będzie grać na jednym serwerze w kilku z jednego lanu, a dlaczego to Jimmy powyżej napisał.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Problem;/

6
No to oboje jesteście w błędzie. Jak pisałem. Będąc w domowej sieci NIE MIELIŚMY żadnego problemu, aby sobie pograć razem przeze mnie stworzoną grę.
Reasumując. Autor tego tematu ma problem z wejściem na serwer stworzony przez osobę posiadającą ten sam internet (domniemam, że chodzi o to samo IP zew czyli LAN, a nie ten sam operator). Jak wspomniałem ja takiego problemu nie miałem i NIGDZIE nie wyczytałem, że jest zabronione granie z tego samego IP.

PS. Jimmy, z całym szacunkiem, nie jestem laikiem w tych sprawach.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Problem;/

7
DjCougar pisze:No to oboje jesteście w błędzie. Jak pisałem. Będąc w domowej sieci NIE MIELIŚMY żadnego problemu, aby sobie pograć razem przeze mnie stworzoną grę.
Reasumując. Autor tego tematu ma problem z wejściem na serwer stworzony przez osobę posiadającą ten sam internet (domniemam, że chodzi o to samo IP zew czyli LAN, a nie ten sam operator). Jak wspomniałem ja takiego problemu nie miałem i NIGDZIE nie wyczytałem, że jest zabronione granie z tego samego IP.

PS. Jimmy, z całym szacunkiem, nie jestem laikiem w tych sprawach.
http://www.thehunterwiki.com/index.php? ... ion_Issues

PS. My też nie.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Problem;/

8
W takim razie jestem hackerem haha Sprawdziłem dla pewności jeszcze raz. I działa mi po lokalu bez żadnego problemu. Dziwne nie? Mnie to jakoś nie dziwi. Lepiej uwierzyć wiki zamiast drugiemu człowiekowi, który doświadczył na własnej skórze, nie?
Tak analizując muszę zadać jedno pytanie autorowi tematu. Jakiego producenta masz router?
Ja sprawdziłem na 2 rożnych routerach d-link na 2 różnych oprogramowaniach.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Problem;/

10
Przepraszam, że tak długo trzeba było czekać za odpowiedzią - święta, dużo pracy, potem jeszcze więcej bo mega awaria... ale do rzeczy. Z serwerem zewnętrznym zawsze się łączysz. Tam są zapisane wszystkie statystyki itd. Pisząc, że bez problemu po lokalu grałem chodziło mi, że na dwóch komputerach podłączonych do mojego routera, który stworzył sieć lokalną i udostępniał połączenie z net (wiem wiem to logiczne) nie miały żadnego problemu z połączeniem się do serwera hostowanego przez jeden z nich. Oczywiście muszą być dwa oddzielne konta (takowymi kontami dysponuję i dlatego mogłem to sprawdzić). Nie sprawdzałem jedynie czy oba kontami uruchomionymi w tej samej sieci lokalnej udaje się połączyć z hostem zewnętrznym. Jak będę miał czas to z pewnością sprawdzę.
Mam nadzieję, że już arkopi i to tylko małe wyjaśnienie w razie jakby ktoś miał podobny problem i byłyby wątpliwości czy można z w taki sposób również grać.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Zablokowany

Wróć do „Potrzebujesz pomocy? Wsparcie i problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron