Re: Rysie - już dostępne!

3
sebusmalinowski pisze: 13 wrz 2017, 16:59Ciekawe czy faktycznie takie trudne do upolowania będą, mam nadzieję, że tak. Darz Bór.
Z tego co widzialem na YT u HooCaira to znowu czeka nas zawod. Stawiasz radio, wskakujesz na drzewo i czekasz... Przychodz jeden po drugim. Cala trudnosc zeby na to drzewo sie wspiac, no nie kazdy da rade, trzeba znac odpowiwdnie techniki wspinaczki skalkowej... Hahahhahaha. W sumie to nie wiem czego mysmy sie spodziewali... Na kojoty i ryski wlasnie tak poluja wiec...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Rysie - już dostępne!

4
Nikt nie każe iść po najmniejszej linii oporu. :) Można tradycyjnie.

Ja dziś wszedłem na LP, mając w planach choćby zobaczenie ryśka, podlevelowanie tropienia i ewentualnie pozyskanie.
Udało mi się pozyskać dwa, bez żadnego radia. W tym jeden "szarak" Na własne oczy widziałem cztery sztuki.
Generalnie może i są czujne, ale od biedy da się przykucać na te 40-50 metrów, jak się jest cicho.
Odzywają się bardzo rzadko. Na 6 godzin polowania, usłyszałem je tylko dwa razy.

Natomiast polecam, jak już jakiegoś wypatrzycie, poobserwować go.
Wydają się być dość terytorialne. Jednego spłoszyłem. Jakąś godzinkę później, natknąłem się na jego tropy wracające w tę samą okolicę.
Mają niezłą animację "skakania na myszy". Fajnie skaczą. Wyglądają prawie jak bawiące się koty.
Animacja sra... eee ... defekacji, też niczego sobie, spinają się, ciało w łuk i ... plask. Widać, że się animatorzy wyrabiają. Miła odmiana po np. drętwych koziorożcach
Fajnie się na nie patrzy z ambony, jak nie są zajęte czymś innym.
Innego obserwowałem w dolinie z jeziorkami i sporo czasu spędził na łażeniu w kółko po niezbyt dużym terenie.
Uwaga - rysie płoszą inne zwierzęta. Widziałem jak świnki podchodziły na kilkadziesiąt metrów do rysia i zawracały a potem dyla kłusem.
Świetna rzecz na rysie to .223 z lunetą 12X50, zresztą jak na wszystkie mniejsze drapieżniki.
Inna zaleta, to że można na nie polować ze startowym .243
Dla niechcących wiele inwestować, wystarczy zatem sama licencja czasowa na nie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron