Kilka pytań początkującego.

1
Czołem.
Jak to na forach bywa, wyszukiwarka działa, tematów sporo, ale początkującemu ciężko odnaleźć się w ich mnogości. Dlatego chciałem o kila rzeczy podpytać:

1. Czy przedmioty jakie dostałem podczas zakupu konta Wayfarer po upływie ważności konta przepadają ? Czy zostają już na zawsze, a przestaje się uzupełniać amunicja do broni (poza podstawową)
2. Czy misje, poza zastrzykiem gm$ coś dają ? Czy po prostu zdobywam w ten sposób gm$ które mogę spożytkować na wyposażenie.

I sprawa moich nieszczęsnych zakupów ;)
Kupiłem konto Wayfarer, do którego dostałem rewolwer .357 (wraz z lunetką do niego) strzelbę 12/70, nakrycie głowy w postaci czapki B&C plus kilka drobiazgów. Dodatkowo po przejrzeniu forum, zdecydowałem się na zakup sztucera powtarzalnego .300 wraz z lunetą 3-9x40mm. Jako, że w chwili obecnej poluję głównie na jeleniowate (jako trening przed inną zwierzyną) dokupiłem również wabik w postaci chrząkacza. Z zakupów jestem zadowolony i rozumiem, że jest to w miarę przyzwoity wybór.
Zostało mi około 650 em$ które również chętnie spożytkuję. I tutaj rozbiłem sie o mur niewiedzy. Co było by dobrym wyborem (tak - doczytałem już, że wabiki są zawsze dobrym wyborem ;)) Czy kompletować ubiór (choć jakiś specjalnych akrobacji nie czynię aby podejść zwierzynę na strzał) czy pokusić się o łuk, czy zainwestować w inną broń palną. Jako, że koniec miesiąca ściaga mnie wielkimi krokami, maksymalny budżet to jeszcze około 500 em$ dodatkowo (choć fajnie było by nie nadużywać ciepliwości małżonki)

Z góry dziękuję za jakąś życzliwą radę.
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

2
To może ja pomogę.
1. Wszystko co kupisz zostaje na zawsze oprócz amunicji, która też się odnawia póki masz membera (nie dotyczy amunicji premium - tracery).
2. Gm$ za misje są właśnie do bieżących zakupów typu karma itp. Tylko to (gm$) daje robienie misji.

Następnym najlepszym zakupem będzie kompletny strój B&C, ponieważ broni palnych jeszcze nakupujesz tonę (wierz mi ;) i żona nigdy się o nich nie dowie - wierz mi ;) bo jak się dowie i policzy to marny los ;) ), łuk bez stroju maskującego raczej nie przyda się na wiele, bo te lepsze sztuki po prostu nie podejdą. Więc myślę, że raczej nie ma w tej chwili lepszego wyboru niż strój, no i oczywiście wabiki na poszczególne gatunki, bo bez tego to raczej nie popolujesz efektywnie. Powodzenia!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

3
OK, w takim razie na pierwszy ogień idzie ubranie, następnie wabiki, a potem okaże się jaki styl gry odpowiada mi najbardziej, i co będzie kolejnym zakupem.
O ile dobrze zrozumiałem porady ;)

edit:
Czy jeżeli posiadam już jakąś część zestawu, a kupię cały, to mogę sprzedać zdublowaną ? czy też kwota za dubel odejmie się od ceny zestawu

edit2:
Pomimo posiadania odpowiedniej kwoty, nie mogę kupić zestawu :( Nie wiem czy to chwilowy błąd (tak podaje monit na stronie) czy fakt, że posiadam już jedną część którą otrzymałem wraz z zakupem konta Wayfarer

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

5
Mogę. okazało się, iż był to błąd na stronie. Po kilkunastu minutach okazało się, iz pobrało em za cały zestaw i mam go już w ekwipunku. Czapkę mam jedną. Czyli po prostu wcześniejsza się anulowała, bądź zestaw kupiłem bez czapki (w cenie pełnego)
Krótkie polowanie i czysty strzał w mulaka z 5 metrów. Nie sprawdzałem bliżej, ale czuję iż następnym zakupem będzie w takim razie łuk i wabiki.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

6
Zaszalałem ostatnio i tak:

Zakupiłem sobie zestaw ubrań B&C, zestaw wabików oraz łuk bloczkowy "Snakebite" (kamuflaż leśny).

Mam jeszcze 1837 em$.

Stąd moje pytanie co kupić jeszcze. Wybór jest wielki, wiedza na temat dostępnych przedmiotów mała. Chciałbym dostać jakąś radę od Was, jednakże nie taką "poczytaj forum", bo poczytałem. Co miałem kupić kupiłem, lecz z każdym zakupem mam co raz więcej wątpliwości co powinienem mieć jeszcze.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

9
Kolego - dzy Sawczuk do łuku dokup w zestawie beczkę na niedźwiedzie plus tripod ustaw ją np tutaj ( x- 4380 , y - 2220 na Val-Des) tripod po drugiej stronie rzeki ,poczekaj aż atrakcyjność wzrośnie do 100% i czytaj to forum.Grając na wieloosobowej klikasz na klawisz startu i możesz wejść na forum nie przerywając gry!!!Zaręczam że w łepinie od razu zaświeci się blade światełko które z czasem będzie jaśniało.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

10
Rozumiem, że ten "tripod" to Trójnóg? Co to właściwie jest?

Do beczki trzeba kupić jakąś przynętę?

Z drugiej zaś strony na niedźwiedzie mam tylko łuk. To nie za daleko dla łuku? Broń palną mam tylko tę podstawową, a ona nie pozwala strzelać do większości zwierząt. Jaką więc wybrać broń palną na większość zwierząt i jaki celownik do niej?

Patrząc na obrazek rezerwatu Val-Des-Bois wydaję mi się, że ten mój strój B&C jest chyba nieodpowiedni tam. On nie jest tylko na tereny leśne? Czytałem, że mój strój jest tylko dobry na rogacze.

Uwierzcie mi, czytanie tego forum wcale nie pomaga początkującym graczom. Zbyt wiele informacji na raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakupy i wyposażenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości