Re: Kilka pytań początkującego.

32
Możesz też sobie odpuścić na razie kaczki i gęsi. Jeżeli chodzi o gęsi to często lądują po 1-2 sztuki na polach, nawet bez bałwanków i śpią. Można je wtedy podejść, spłoszyć i ustrzelić startujące, podobnie jak bażanty. Kaczki też tak mają, ale ich rezerwat znacznie utrudnia podejście i zlokalizowanie, z powodu dużych ilości wody i roślinności.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

33
Żeby nie zakładać nowego wątku podepnę się pod ten, jeżeli oczywiście można ;)

A więc tak. Szukałem informacji. Znalazłem radę: przeszukaj forum. Przeszukałem. Mętlik w głowie na temat zakupów jeszcze większy niż przedtem, bo szukając odpowiedzi na kilka pytań, zamiast odpowiedzi zaczęły namnażać się wątpliwości i kolejne pytania... No ale do rzeczy. W bliżej nieokreślonej przyszłości mam w planach zakup następujących przedmiotów:
Jeżeli chodzi o mój styl gry, to preferuję Long Range Shootinging i Competitive Hunting.

BOX theHunter 2016
Lornetka z dalmierzem 7x42mm
Apteczka

Broń długa (tutaj jest sprawa otwarta. Kilka często polecanych modeli. Jeżeli chodzi o preferowany dystans to średni i długi. Do krótkiego łuk z boxa będzie w porządku?):
Sztucer łamany 7mm Magnum
i/lub
Sztucer powtarzalny 9.3x62 Anschütz 1780 D FL
i/lub
Karabin dźwigniowy .30-06
i/lub
Broń śrutowa:
Bok 12/70 Blaser F3

Lunety:
Luneta 12x50mm (Sztucery)
Luneta 3-9x40 (Anschütz)

Ubranie:
Zestaw ubrań B&C
czy
Zestaw szlachecki Doc Monsignor

Wabiki dźwiękowe:
łosie, jelenie szlachetne.


+
1. Dodatkowo zastanawia mnie amunicja i przedmioty z określoną liczbą użyć (np. apteczka, eliminator zapachu, wskaźnik wiatru etc.): czy posiadając konto Premium muszę je zakupywać po wykorzystaniu czy się odnawiają?
2. Która amunicja jest amunicją premium? Wyczytałem, że taka się nie odnawia, ale o jaką chodzi konkretnie to już nie znalazłem informacji...


Z góry dziękuję za pomoc!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

34
Witam.
Przewiduję że będziesz chciał brać też udział w konkursach a więc ;
Broń : Karabin 300, Bullpup 7mm , Karabinek 22 plinkington , Karabin dzwigniowy 45-70 , Strzelba 12/70.
Optyka: Luneta 12x50 , Luneta 3-9x40mm (Sztucery) ,Luneta pistoletowa 2-4x20mm , Luneta 2-6x32mm Breneka , Lornetka z dalmierzem 7x42mm
Ubranie: Jedno z tych które podałeś może być są dobre .

Wabiki: Dzwiękowe , zapachowe , beczka , podajnik.
Ekwipunek: Namioty , Zwyrzki , Kempingi , Apteczki.
Zasady strzelania na odległość rzeczowo przedstawił HooCairs w poradniku tu: http://forum.thehunter.com/viewtopic.php?f=31&t=29849

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

35
Co do Boxów - 2016 jest bdb na start, biorąc pod uwagę ceny emsów. Pakiet aktualnie najkorzystniejszy to 2015:
http://hunting-games.eu/

Wtedy pozostanie Ci kupić broń długą o dużej mocy: 45-70, .300, 7mm.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się opinii o sprzęcie z theHunter, polecam tą stronę:
http://www.ultimatehuntercompetitions.c ... /index.php

Co do odzieży - BCC jest najbardziej 'uniwersalne'.

Ad 1. Amunicja odnawia się do każdej broni tak długo jak długo masz ważne premium. Reszta przedmiotów używalnych (apteczki, spreye, farby ..etc.) trzeba kupować za em$/gm$ po ich wyczerpaniu.
Ad 2. Amunicja premium póki co dotyczy tylko broni cichej - czyli strzały z markerami, które się nie odnawiają.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

36
Sawczuk pisze: Z drugiej zaś strony na niedźwiedzie mam tylko łuk. To nie za daleko dla łuku? Broń palną mam tylko tę podstawową, a ona nie pozwala strzelać do większości zwierząt. Jaką więc wybrać broń palną na większość zwierząt i jaki celownik do niej?

Patrząc na obrazek rezerwatu Val-Des-Bois wydaję mi się, że ten mój strój B&C jest chyba nieodpowiedni tam. On nie jest tylko na tereny leśne? Czytałem, że mój strój jest tylko dobry na rogacze.
Od jakiegoś czasu twórcy wprowadzają osobne stroje do każdego rezerwatu. B&C był kiedyś jedynym strojem premium i działał skutecznie na wszystko i wszędzie. Ale od dawna, działa już tylko na terenach leśnych i tylko na jeleniowate. Identyczny do B&C jest też zestaw wojskowy.

Rolę ubrań uniwersalnych przejęły ubrania 3D Sneaky. Niestety, tych trzeba kupować pod konkretne warunki i rezerwaty.

Z broni, na początek świetna jest strzelba 12/70. Dostajesz uniwersalną broń, na wszystkie gatunki (no, ostatnio jeden gatunek się nie łapie na 12/70) i o sporych możliwościach. A czy wybierzesz PA, BOK, czy DB lub "jednolufkę" - to kwestia gustu.
Tyle, że strzelby nie pozwalają na dalekie i precyzyjne strzały.

Tu się przyda w szerokiej perspektywie broń kulowa, czyli sztucer i celownik.
Sztucerów na dobrą sprawę warto mieć dwa. Słaby do drobnicy oraz mocniejszy do większych sztuk.
.223 jako broń na lisy i indyki, .243 masz na mniejsze jeleniowate czy kojoty. Przyda się coś na grubszą zwierzynę i tu masz spory wybór.

Z uniwersalnych i silnych sztucerów prym wiodą:
.300 - Pasują celowniki od .243, to zresztą ten sam sztucer tylko większy i mocniejszy.
Rodzinak Anschutz (najmocniejszy jest 9,3x62), ale wymaga innego celownika. Za to wybór celowników spory. Od uniwersalnego 3-9x40, do "snajperskiego" 12x50.
.30-06 LA - świetny sztucer "westernowy". Dorównuje prawie i .300 i 9,3x62. Bardzo uniwersalny. Niestety - ma własny i jeden tylko celownik.
Teraz jest jeszcze wersja "mauserowa" z historycznym celownikiem 4x32 (K98K). Ale "westernowy" LA - jest lepszy.
7 mm - Dwa sztucery - jednostrzałowy łamany i nowoczesny, samopowtarzalny Bullpup. Pasują celowniki od Anshutza.
Dawniej must have był .300. Potem przez pewien czas prym wiódł 9,x62, jako broń na niedźwiedzie.
Później 7 mm stały się objawieniem z racji potężnej amunicji magnum i świetnych parametrów balistycznych (na Koziorożce - najlepsze).
Obecnie, po wejściu bizona, ponownie warto zerknąć na .300, bo najlepiej sobie radzi z bizonami, ze "starych" broni. A przy tym jest uniwersalny.
Najmocniejszy obecnie sztucer .45-70 nie jest zbyt uniwersalny

Jeśli lubisz "połować na kłólika" ;) to przydatna będzie albo wiatrówka, albo coś w kalibrze .22 LR. Sztucer tu chyba lepszy niż pistolet.
Ptactwo najlepiej się pozyskuje za pomocą strzelb i śrutu.
Indyki można dodatkowo przy pomocy .223 zaprowadzić na stół.

Łuk masz - do cichych polowań najlepsze i uniwersalne. Na upartego można nawet ptaki w locie strącać.

Jeśli lubisz jeleniowate i świnki to przydadzą ci się ewentualnie średnie sztucery jak Blaser R8, Mniejsze modele Anschutz - 8x57 i .308.

.270 - odpuść sobie. Jedna z gorszych broni w grze, Mało uniwersalna i słaba.

Dla miłośników historii, mamy II wojenne karabiny wojskowe (z bardzo kiepskim celownikiem "historcyznym" 4x32) oraz odprzodowe muszkiety jednostrzałowe.

Są jeszcze pistolety i rewolwery, ale wg mnie są tak rzadko używane, że w zasadzie chyba tylko pasjonaci z nich korzystają. :P
Ja osobiście z broni krótkiej korzystałem tylko do celów zaliczania misji.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

37
Witam,
Też jestem początkującym aktualnie strzelam .243 ale chcę przesiąść się na sznaucer .300 celność najlepsza i do prawie każdej zwierzyny można strzelać lecz tez można mieć łuk bloczkowy pulsar z którego można cicho eliminować stada i do wszystkiego można strzelać i pozostała kwestia łuk pulsar czy kusza tenpoint carbon fusion co lepsze? No i jeszcze stroje maskujące bez tego ani rusz mam niestety początkowy zestaw koszulka i dzinsy niestety i powiem ze nieraz mnie zauważyły jelonki. I chodzi jezeli nie mam membera to czy amunicja czy tez strzały skończą się to muszę je kupić czy zostaną na zawsze. I zdradzcie mi tajniki zdjęć z trofeum jak można zrobić sobie zdjęcie z upolowana zwierzyną. Z góry dziękuję za odpowiedzi :) zdjęcie poniżej to zdjęcie z internetu i nie jest moje
JAK TAKIE ZDJĘCIE WYKONAĆ.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakupy i wyposażenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron