Re: Kilka pytań początkującego.

16
Ciężko jest pomóc ,kiedy w ogóle nie określiłeś na co byś chciał polować i w jaki sposób.
Jeżeli chcesz polować na ptactwo/króliki potrzebujesz coś śrutowego lub .22
Jeżeli chcesz polować na kaczki i gęsi sam,u siebie, musisz mieć czatownie,bałwanki i wabiki.
Jeżeli chcesz polować na większe zwierzęta i/lub z większych odległości potrzebujesz coś mocniejszego z dobrą lunetą.
Jeżeli lubisz podchodzić zwierzęta na bliskie odległości i nie robić przy tym hałasu,masz łuk.
Jeżeli lubisz czekać na zwierzęta masz czatownie i zwyżki.

Na Twoim miejscu póki co podarowałabym sobie trójnóg.Masz jedną broń kulową i to słabą, nie nadaję się na większe gatunki.
Np broń 7mm nadaję się do większości gatunków, oprócz drobnicy typu ptactwo,króliki i lisy.

Wszystko jest na forum,ew specyfikacja broni i reszty w sklepie w grze...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

17
Sawczuk pisze:Patrząc na obrazek rezerwatu Val-Des-Bois wydaję mi się, że ten mój strój B&C jest chyba nieodpowiedni tam. On nie jest tylko na tereny leśne? Czytałem, że mój strój jest tylko dobry na rogacze.
Nie tylko na rogacze. Działa jeszcze na kozy i jelenie szlachetne płci obojga.
Sawczuk pisze:Uwierzcie mi, czytanie tego forum wcale nie pomaga początkującym graczom. Zbyt wiele informacji na raz.
Ehh.. a jakby było mało informacji, to byłoby, że nie można się niczego dowiedzieć.. Na spokojnie, czytaj powoli, nie wszystko naraz, a raczej tylko potrzebne informacje. Z czasem wszystko się ułoży w głowie.
Słowiańskie bogi będą trwać wiecznie. Rodzimej wiary nie wyrwiecie z naszych serc.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

19
Każdy celownik ma wady i zalety. 2-6x20 to luneta do polowań bliskich, jej zaletą jest szeroki kąt widzenia. Pojawiła się jako komplet do sztucera na lisy i do takich polowań się sprawdza.
Z kolei 12x50 to typowa "snajperka" do bardzo dalekich strzałów. Ma spore powiększenie, ale małe pole widzenie. Dlatego nie sprawdza się przy polowaniach blisko i na średnich odległościach.
Najbardziej uniwersalny jest celownik 3-9x40.

Standardowa broń, to sztucer na lisy, kojoty, sarny i małe jelenie. Nie jest taki zły, ale najlepiej się sprawdza na zwierzynę poniżej 50 kg. Jelenie małe ważą nieraz ponad 120 kg i to już granica jego możliwości. Stąd wydaje się, że jest słaby, bo polujesz zwykle (mulaki) na granicy jego możliwości obalających.
Na kojoty czy sarny jest całkiem dobry.

7 mm Magnum (oba) to broń o bardzo silnym i szybkim pocisku. Stworzonym do obalania dużych zwierząt w okolicach 400 kg. Trafić sarnę z takiej broni, to prawie jak trafić ja z armaty. Często z tego powodu dostaje się minimalną wartość polowania. Broń ta ma świetne własności balistyczne, dlatego jest dobrym karabinem na dalekie strzały. Szczególnie w górach.

Najlepszą IMHO bronią dla początkującego jest strzelba. Trzy typy amunicji pozwalają polować na wszystko. Z breneką masz silny sztucer, choć o małym zasięgu. Za to obalisz wszystko. Lżejszy śrut, z bliska (ok. 40 metrów) jest zabójczy. Trafienie kilkunastoma śrucinami obala niemal wszystko. Do tego jeszcze drobny śrut na ptaki i króliki. Dobra jest szczególnie 12/70 PA bo można ją wyposażyć w kolimator. Świetny jest też bok 12/70 F3.
Strzelba uczy też cierpliwości i podchodzenia zwierzyny, bo ze 180 metrów niczego nie trafisz. I trzeba umieć podejść blisko.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

20
Jeśli chodzi o sztucera powtarzalnego 9.3x62 Anschütz 1780 D FL występuje w wersji kamuflażu: leśny i jesienny; jest też wariant grawerowany (premium). Czym one się różnią poza wyglądem i ceną? Który z tych trzech warto wybrać.

Znów doładowałem sobie em$y i chcę doinwestować konto, aby miło sobie grać :)

Czytam też, że strój B&C nie jest wystarczalny na wszystkie mapy. Co niektórzy wspominają jeszcze o strojach Sneaky 3D, tylko jest wiele wersji tego kamuflażu. Jeśli mam B&C to którą wersję wybrać tego Sneaky 3D?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

24
Najlepiej mieć obie.
A tak zupełnie serio to wszystko zależy od tego jak lubisz polować. Jeśli lubisz "tradycyjne" klimaty to polecam Boka F3 http://www.thehunter.com/#store/item/203 lub klasyczną dubeltówkę http://www.thehunter.com/#store/item/112 (Bok daje lepsze pole widzenia) . Masz tylko 2 strzały, po których następuje przeładowanie, które zabiera chwilkę (kaczki zwykle zdążą się już oddalić na znaczną odległość w jego trakcie) więc koncentracja jest dosyć istotna. Zależnie od tego jak na to patrzysz plusem/minusem jest fakt, że do broni tej nie podepniesz kolimatora.
Co do pompki http://www.thehunter.com/#store/item/9 to tak jak napisał Darodd- możesz oddać 6 szybkich strzałów, oraz spokojnie podepniesz do niej kolimator.
Sam używam tych broni na zmianę zależnie od nastroju (na gęsi poluje jednak zwykle z 12/70 PA.
Sądzę, że na początek powinieneś nabyć właśnie pompkę.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

25
Przyszedł czas na upolowanie latającego zwierzątka :)

Strzelbę sobie kupiłem, ale nie mam wabików i czatowni. Doradźcie, bo są zastawy bałwanków w sklepie TheHunter. Które lepiej kupić te 24 szt., 12 czy 6? Dlaczego te bałwanki dzielą się na samice i samce? Którą wersję kamuflażu czatowni wybrać? Co z wabikami dźwiękowymi, widzę że są na dalekie dystanse i krótkie.

Obserwuję to wszystko i wydaję mi się, że polowanie a ptactwo jest najtrudniejsze w TheHunter.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań początkującego.

27
Co do samych bałwanków, to taki dziwny system jest. Kilka dni temu sam dopiero zapatrzyłem się we własny sprzęt na kaczki, kupiłem czatownię oraz wabik na bliskie odległości, gdyż drugi miałem już od długiego czasu. Zostało mi 310 em$, patrząc na zestawy nic nie wyjdzie. Za te pozostałości kupiłem 3 bałwanki, wygląda to tragikomiczne, że wszyscy mają ich po kilkadziesiąt nawet, a ja mam 3. Postawiłem je i wiecie co, kaczki schodzą aż miło. Z klucza ZAWSZE minimum 2-5 zejdzie, parę razy schodziły całe klucze. Sam nie wiem, na czym to polega, nie mniej jednak w najbliższym czasie dokupię kolejne.
Mysliwy / Gracz

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: RE: Re: Kilka pytań początkującego.

28
Sawczuk pisze:Przyszedł czas na upolowanie latającego zwierzątka :)

Strzelbę sobie kupiłem, ale nie mam wabików i czatowni. Doradźcie, bo są zastawy bałwanków w sklepie TheHunter. Które lepiej kupić te 24 szt., 12 czy 6? Dlaczego te bałwanki dzielą się na samice i samce? Którą wersję kamuflażu czatowni wybrać? Co z wabikami dźwiękowymi, widzę że są na dalekie dystanse i krótkie.

Obserwuję to wszystko i wydaję mi się, że polowanie a ptactwo jest najtrudniejsze w TheHunter.
Masz wszystko opisane w sklepie i na forum.. ale ok, bede dobrym wujkiem i napisze jeszcze raz. Im wiecej balwankow, tym kaczki/gesi chetniej schodza. Kup 12 albo 24. Sa samce i samice pewnie dla jaj. Czatownia taka, na jakim rezerwacie bedziesz polowal. Wabik dalekiego zasiegu- zacheca kaczki do odlaczenia sie od klucza. Wabik krotkiego zasiegu naprowadza je na Ciebie, zeby nie usiadly poza zasiegiem broni.
Słowiańskie bogi będą trwać wiecznie. Rodzimej wiary nie wyrwiecie z naszych serc.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakupy i wyposażenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości