Re: Ubrania - Maskowanie? Skuteczność? Cena/Jakość?

46
Cobra pisze:Bajki o tym ,że podstawowe ciuchy są dobre zostaw dla siebie. Wprowadzasz nowych graczy w błąd
madrian pisze:Każdy, kto założy dedykowane ubrania, do danych warunków, od razu odczuwa różnicę.
koza423 pisze:ciuchy maja naprawde duze znaczenie w dobrym ubraniu na kucaka podejde bliżej niż w podstawowym na leżąco
Szach-mat 'Wodzu' ?
Mysliwy / Gracz

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Ubrania - Maskowanie? Skuteczność? Cena/Jakość?

51
wodupl pisze:Niie? Na leżąco wszystko do Ciebie podejdzie.Wiem ze swojego doświadczenia a gram dłużej od ciebie.Aha Cobra ja kogoś wprowadzam w błąd ? To jest tylko moje zdanie na dany temat.
A nie na leżąco? : Wiesz, nie w każdym miejscu warto się kłaść i czekać. Są różne techniki polowania.
Wymagające trochę więcej. Np. z łukiem nigdzie się nie położysz.
Może spróbuj najpierw jak się gra w odpowiednim ubraniu i w jakich odległościach zwierzyna na ciebie reaguje i w jakiej pozycji.

A jeżeli wyrażasz swoją opinię, to poinformuj o tym, że to jest twoja opinia, a nie oficjalna cześć mechaniki gry.
Bo z postaci w jakiej się wypowiedziałeś, wynika jakbyś opisywał mechanizm gry.
A to jest nieprawda w stosunku do dostępnych, oficjalnych informacji i praktyki graczy.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Ubrania - Maskowanie? Skuteczność? Cena/Jakość?

52
madrian pisze:
wodupl pisze:Niie? Na leżąco wszystko do Ciebie podejdzie.Wiem ze swojego doświadczenia a gram dłużej od ciebie.Aha Cobra ja kogoś wprowadzam w błąd ? To jest tylko moje zdanie na dany temat.
A nie na leżąco? : Wiesz, nie w każdym miejscu warto się kłaść i czekać. Są różne techniki polowania.
Wymagające trochę więcej. Np. z łukiem nigdzie się nie położysz.
Może spróbuj najpierw jak się gra w odpowiednim ubraniu i w jakich odległościach zwierzyna na ciebie reaguje i w jakiej pozycji.

A jeżeli wyrażasz swoją opinię, to poinformuj o tym, że to jest twoja opinia, a nie oficjalna cześć mechaniki gry.
Bo z postaci w jakiej się wypowiedziałeś, wynika jakbyś opisywał mechanizm gry.
A to jest nieprawda w stosunku do dostępnych, oficjalnych informacji i praktyki graczy.
Na leżąco z łuku też popolujesz tylko musisz w odpowiednim momencie wstać.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Ubrania - Maskowanie? Skuteczność? Cena/Jakość?

53
I wtedy płoszysz zwierzynę, musisz szybko napiąć łuk i strzelasz do uciekającego zwierzaka, czasami nawet nie wiedząc dokładnie gdzie jest, bo zielsko zasłania widoczność.
A próbowałeś kiedyś polować aktywnie? Bez kładzenia się i czekania bezczynnie? Oceniać wielkość, punktacje, zajmować najlepszą pozycję do strzału? Na leżąco to raczej kłopotliwe.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Ubrania - Maskowanie? Skuteczność? Cena/Jakość?

55
Naznaczony007 pisze:Madrian, jeśli kucniesz to bardzo często jest tak że zwierz patrzy Się na Ciebie zanim zacznie uciekać (patrzy się na tyle długo że zdążysz strzelić) :)
A zaraz po tym daje nogę i nici z naszego podkradania się.

Ciuchy dają bardzo dużo. Widać to np w tedy kiedy gram i obok mnie są ludzie w podstawowych ciuchach, zwierza jeszcze nie widać a już ucieka, co w normalnym przypadku w ubraniu B&C podejdę spokojnie jeleniowate na 30m

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Ubrania - Maskowanie? Skuteczność? Cena/Jakość?

56
Naznaczony007 pisze:Madrian, jeśli kucniesz to bardzo często jest tak że zwierz patrzy Się na Ciebie zanim zacznie uciekać (patrzy się na tyle długo że zdążysz strzelić) :)
Owszem. I uważam ten moment za porażkę podchodzenia.
Łuk jest akurat moją ulubioną bronią.
Osobiście mam satysfakcję, że udało mi się podejść zwierza na kilka - kilkanaście metrów i oddać precyzyjny strzał i nadal nie być wykrytym.
Można się zdziwić ile zwierzyny się nagle pojawia w okolicy, gdy nie płoszymy jej.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Ubrania - Maskowanie? Skuteczność? Cena/Jakość?

57
Ja używałem do tej pory B&C, ale zacząłem częściej polować na miśki, które zwiewały jak szalone. Zakupiłem wczoraj Sneaky 3D na RFF i już w pierwszym polowaniu 2 razy atakował mnie niedźwiedź, co się nigdy wcześniej nie zdarzyło (zawsze uciekały zanim podszedłem). Ja tam widzę różnicę. Poza tym B&C daje redukcję zapachu i głośności ale tylko na (zgodnie z opisem) jeleniowate. Akurat brak tego mnie nie boli, bo na jelenie mam wabiki, po prostu w pewnej odległości zajmuję dobrą pozycję, wabię i czekam. A do miśków trzeba samemu podchodzić i tu bonus do widoczności jest przydatny, bo nie ma ich jak skłonić do podejścia.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakupy i wyposażenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron