Psy myśliwskie

1
Witam, jako iż nie jestem może w pełni obeznany co do kynologii.. jednak męczy mnie jedna rzecz, "pewien" odłam myśliwych kupuje z reguły psy od hodowców itd. ceny chodzą zależnie od rasy, a że nie są to zwykłe psy to ich ceny również są wyjątkowe. Do czego zmierzam, niektórzy ludzie (chociaż ciężko ich nazwać normalnymi ludźmi) po czasie gdy ich pupil wyrośnie już bądź im się znudzi wywożą go gdzieś i wypuszczają z dala od domu, czasami są to psy myśliwskie i nie raz zdarzy się że taki pies trafi do schroniska. I właśnie, czy zakup psa ze schroniska, który wiernie towarzyszyłby nam podczas polowania czy to na kaczki czy na grubego zwierza nie byłby tańszy niż u hodowcy? Dajmy na to kupimy ze schroniska małego szczeniaka teriera niemieckiego, przy czym oczywiście wiemy że nie jest to żadna mieszanka tylko czystej krwi. Czy jest tu może ktoś kto się orientuje w cenach i jest w stanie powiedzieć jak diametralnie różni się zakup od hodowcy niż ze schroniska?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Psy myśliwskie

2
Jeśli kupujesz od hodowcy, który ma papiery użytkowe, to masz 100% pewności, że rodzice są polujący i szczeniak, którego kupisz także będzie świetnie pracował w łowisku. Biorąc psa ze schroniska nie ma pewności, że jest to pies, którego rodzice czy dziadkowie mieli styczność z łowiectwem, bo niestety coraz więcej ras psów myśliwskich przestaje być używana do myślistwa, a do leżakowania na kanapie.
Obrazek
Darz Bór

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kynologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość