Poszukiwania Jelenia na płótnie

1
Kończę właśnie urządzać własne mieszkanie i stwierdzam, że w salonie widnieje zbyt duża pusta ściana w kolorze "mlecznej czekolady wchodzącej w brąz" na której świetnie według mnie prezentowałby się motyw z Jeleniem szlachetnym :) np. jesienią też w brązach. I tyle w teorii. Stwierdziłem, że nie widzę tam antyramy z fotografią, a poszedłbym w coś klasycznego jak olej i płótno :)

Poszperałem trochę w sieci na ogólnych aukcjach popularnych i powiem szczerze, że bida z nędzą. Motyw popularny w Polsce "Jelenia na rykowisku" wykonaniem wieje taką tandetą, że masakra. Ogólnie nie znalazłem nic godnego uwagi. Zawsze można zamówić obraz w pracowni malarskiej (format dość duży jaki mnie interesuje kosztuje średnio 1500zł), ale nie znalazłem malarza co w swoim portfolio ma satysfakcjonujące mnie podobne obrazy.

Pytanie do was drodzy forumowicze, czy ktoś z was zna pracownie malarskie, lub strony z aukcjami lub sprzedażą fajnych obrazów olejnych z motywem łowieckim?

PS: Mam nadzieje, że napisałem w odpowiednim temacie :) jak nie to przenieść :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Poszukiwania Jelenia na płótnie

2
Witaj!
Niestety, nawet nie znam się na obrazach, więc nijak Ci pomogę :D
Od siebie powiem, że w moi salonie widnieją łowieckie obrazy, jednak haftowane. Mniej więcej TAK to wygląda, zdjęcie z internetu aby pokazać Ci gramaturę tych obrazów. Na ścianach u mnie wisi wyhaftowany stary sztucer bodaj ze zbrojowni Hollnad, oraz scena z polowania na pióro. Wszystkie prace zostało zakupione przez internet.
A myślałeś może o trofeach łowieckich, bądź o skórach? Nie wiem jak jest z dostępnością tego, ale nadaje to mega klimatu, sam u siebie w pokoju mam skórkę z bobra przy komódce :)
Mysliwy / Gracz

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Poszukiwania Jelenia na płótnie

3
Z racji charakteru mieszkania :) nie pasują trofea skóry itd. Nie lubię jak jest za dużo rzeczy na ścianach, lubię otwartą przestrzeń a mam akurat salon połączony z jadalnią i otwartą kuchnią. Jakbym dorobił się kiedyś salonu z kominkiem najlepiej wymurowanym kamieniami to skóry na podłodze ścianie i trofea pozycje obowiązkowe ;)

W ostateczności zamówię fotografie w dużym formacie i antyramę :) ale marzy mi się obraz olejny. Swoją drogą w internecie na aukcjach można znaleźć za śmieszne pieniądze 400-800zł obrazy może nie znany artystów ale mające 60-70 a czasem koło 100 lat :) [szkoda tylko że nie za fajne motywy] Fajne jest to, że nawet jak zamówię obraz z pracowni nie znanego artysty który wykona go na moje zamówienie to jest to jedyny obraz taki w swoim rodzaju :P i może nawet za 150 lat u kogoś znajdzie swoje miejsce.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Białe polowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron