Re: Z MOJEGO PAMIETNIKA.

46
pietro zanim dorosniesz do czasu kiedy będziesz mógł posiadać broń zapewne będzie wiele nowości i zmian(oby na lepsze) . Lecz do czego dąże. Nie kieruj sie tym że ktoś mówi dobrze o jakiejś broni. Każdemu myśliwemu leży inaczej broń, w sensie zdania tego znaczenia chodzi o to że może ci sie źle strzelać, może być za ciężka, źle wyrobiona kolba , za mocny odrzut i inne. Najpierw postrzelaj z różnych modeli broni zobacz z których ci sie dobrze strzelaln etc. Zapytaj ojca napewno zna osoby które kupowały karabin a zaraz szybko chcieli sprzedawać bo im nie leżała.
A co do 30-06 to jest ok.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Z MOJEGO PAMIETNIKA.

48
Panowie 30-06..czy 7x65R TO SA TYLKO KALIBRY...JAK WIECIE..A TAK JAK MOWI RAFAŁ...CO DO BRONI MUSISZ SOBIE DOPASOWAĆ.....JAKO CIEKAWOSTKOWE POWIEM ZE KILKA LAT TEMU CHODZIŁEM NA KACZKI Z DRYLINGIEM 12X7 X65 R...BRON STRASZNIE CIEZKA ..A JA TŁUKŁEM KACZUSZKI ZE AZ SIE PATRZY.....HAHAHH..TAKĄ BRON MIAŁEM I POLOWAŁEM Z NIEJ NA WSZYSTKO...TERAZ BOK 16X70 ..CIĄŻY MI TROSZKĘ...HIHIHI.....PORÓWNYWALNYM KALIBREM I OPCJONALNIE DOBRYM NA EUROPEJSKIE WARUNKI JEST KAL 308 WIN.......MOCNA I CIĘŻKA KULA ..POTĘŻNA SILĄ OBALAJĄCA.....ITP.....ALE PIETRO ...KAŻDY ORZE JAK MOŻE.....HAHHAHA

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Z MOJEGO PAMIETNIKA.

50
Pietro wszystko w swoim czasie ;] Teraz już możesz zacząć czytać książki o łowiectwie, broni etc. Pooglądaj zwierzynę, zobacz jak sie zachowuje (chociaż masz na to całe życie i będziesz to oglądał jeszcze długo długo );] .

:D Mój ojciec ma 2 sztucery i dubeltówkę :P Firmy nie pamiętam :D Ale kaliber chyba 30-06 ;] Optyke ma Doctera w jednym a w drugim jakąś polską firmę. Szczegóły podam później haha ;]
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Z MOJEGO PAMIETNIKA.

52
MOCNY


Wrzesień 2007 roku był mokry i wietrzny.Byki w ogóle sie nie odzywały.....ktoś tam gdzie s coś słyszał.....ale to tylko leniwe pomruki .....urlop miałem od 15 września....i tak troszkę w duchu liczyłem na przychylność aury....ze może coś się zacznie w lesie dziać......koledzy dali sobie spokój z bykami.....mówili tylko...jak przestanie padać.......weźmiemy sie za nie,ja jednak bylem uparty...i już 16 września siedziałem na ambonie na bagnie,a deszcz strumieniami lal mi sie na głowę przez dziurawy dach....ale jak to mawiał Antos.....na polowanie niema zlej pogody....jest albo dobra...albo bardzo dobra.....wiało niemiłosiernie......ciężko było by usłyszeć przejeżdżający pod ambona czołg bez rury wydechowej, a co dopiero ,delikatnie i cicho stąpającego jelenia.....robiło sie juz widno....siedziałem zrezygnowany,i mokry jak bóbr........nawet osobista bielizna miałem przemoknięta do suchej nitki......
około 7 zrobiło sie troszkę ciszej....wiatr ustał ...i deszcz lżej zaczol siąpić.......przed sobą w młodniku usłyszałem..do dziś nie wiem jakim cudem...bekniecie łani.......zacząłem lustrować,rachitycznie powyginane sosenki na skraju uprawy....lornetka co chwilkę jednak mi parowała......wiec przecierałem...i szukałem dalej...szukałem,szukałem....i w końcu wzrok mój utkwił na szarej plamie pośród sosen.......przetarłem szkła.....i z trudem rozpoznałem kształt jelenia....a dokładnie właścicielki ....prawdopodobnie ...tego beknięcia......dumny z siebie i swojego słuchu...i sokolego wzroku.....wpatrywałem sie w plamę i w końcu rozpoznałem w niej ......żywego jelenia...lecz nie łanie....lecz cienkiego Szostaka...prawdopodobnie.....stwierdziłem ten fakt....po grubszej szyi.....i szeroko rozstawionych łyżkach.....bo właśnie miedzy nimi według praw natury ...powinny sie znajdować tyki......i były......słonce zaczęło wyglądać z za chmur......i w z mojej plamy po chwili utworzył się obraz ...byka.......stał jakiś taki przestraszony....i zmoknięty....nerwowo kręcąc łbem na wszystkie strony.....wiedziałem ze na pewno nie jest tu jedyny.....i nie myliłem się...po chwili mój szostaczek dal potężnego susa w przód i w młodniku mignął mi rudy cień ...o wiele większy od niego....i po chwili usłyszałem stękniecie byka......potem ryk przeszył mokre powietrze w lesie.....az z wrażenia mocniej zacisnąłem ręce na moim Kubusiu...a wiec coś będzie.........na łąkę wyszła lania z cielakiem...potem następna i następna..po chwili było ich już 8 wszystkiego i powoli zaczęły żerować.....Kubuś już leżał na kolanach....czekaliśmy na pana tej chmary...sądząc po ilości łan...pewnie to nie byle kto...wiec wolałem być gotowy ......wreszcie sie ukazał...szedł z nisko pochylonym łbem na którym miał sporo...i to nawet powiedziałbym..dość sporo......lornetka do oczu.....szesnastak nieregularny w wieku około 10 lat..może więcej...stary ..łowny byk....zatrzymał się na chwilkę ..ja milem już Kubusia przy oku.....komora..i bach......strzał targnął porannym lasem...byczysko nawet nie zaznaczyło strzału....przyspieszył tylko ..lecz po chwili zaczął pływać.....po kilkudziesięciu metrach padł na bok........i z traw widać było tylko wystające tyki z jasnymi grotami ...lśniącymi w porannym słońcu.leżał...pisał testament.
Po kilkunastu minutach zszedłem powoli z ambony i podszedłem do byka....leżał na brzuchu ...z wieńcem opartym i sosenkę...jakby do fotografii.....był mój....byk ważył 167 kg po wypatroszeniu...wiek wyceniono na 13 lat....wieniec nieregularnego szesnastaka ważył 6,700kg...pięknie operlony,ciemny do dziś stanowi jedna z perełek moich trofeów...
DARZ BÓR


P.S
;;Szóstaka'' strzeliłem w zeszłym roku.....czyli trzy lata po tamtym spotkaniu....niestety jego wieniec nie był zbyt imponujący bo w wieku 6 lat nasadził zaledwie nieregularnego dziesiątak z bardzo cienkimi i jasnymi tykami...... ważył 120kg.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron