Kilka pytań co do stażu.

1
Witam. Mam kilka pytań co do stażu myśliwskiego. Szukałem długo na wielu forach i nie mogę znaleźć aktualnego wpisu, bo jak wiecie przepisy często się zmieniają i nie wiadomo jak jest.

1. Ile trzeba mieć lat (minimum) aby przystąpić do stażu?
2. Czy po zdanych kursach po 18 roku życia, mogę kupić już broń myśliwską?

Proszę o konkretne odpowiedzi, a nie wklejanie jakichś cytatów z ustaw.

Dziękuję i pozdrawiam.
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań co do stażu.

3
I CHCĄC UBIEGAĆ SIĘ O POZWOLENIE NA BROŃ PALNĄ, W TYM: BOJOWĄ, MYŚLIWSKĄ, GAZOWĄ, SPORTOWĄ, KOLEKCJONERSKĄ, PAMIĄTKOWĄ, SZKOLENIOWĄ, DO REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ MUSISZ:
(zgodnie z ustawą z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji,Dz. U. z 2012 r. poz. 576)

" mieć ukończone 21 lat (w przypadku broni sportowej lub myśliwskiej na wniosek szkoły, organizacji sportowej, Polskiego Związku Łowieckiego lub stowarzyszenia obronnego pozwolenie może być wydane osobie mającej ukończone 18 lat);

Czyli można mieć broń już w wieku 18 lat.
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań co do stażu.

4
Zgon14 piszesz głupoty ;)

Staż możesz zacząć kiedy chcesz, jakby patrzeć na to okiem osi czasu to mój trwał całe życie. Formalnie wygląda to tak, że musisz mieć ukończone 18 żeby zostać myśliwym, czyli staż najlepiej zacząć w wieku 17 lat bo trwa on 1 rok.

Jeżeli ukończysz staż i zdasz egzaminy łowieckie, występujesz o pozwolenia administracyjne, wniosek o przyjęcie do PZŁ jako zrzeszony/niezrzeszony, etc.

Kiedy już zdobędziesz wszystkie papiery oraz zgodę z PZŁ, że wyrażają zgodę na to żebyś posiadał broń, możesz wystąpić na policję z prośbą o wydanie broni palnej myśliwskiej w wieku 18 lat. Musisz posiadać badania psychologiczne, etc.

A co do pytania, żeby kupić broń myśliwską trzeba mieć oczywiście "czerwoną książeczkę".
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań co do stażu.

5
nie zakladajac niepotrzebnie nowego tematu zapytam tutaj bo to odnosnie stażu. Czy wypelnione podanie mam zanieść do miejsca gdzie koło ''urzęduje'' i moge to zrobic normalnie w dni robocze chociazby ? bo kolega mówił mi ze musze sie dowiedziec kiedy koło ma zarząd i wtedy zanieśc ? wydaje mi się to byc nie prawdą. I jesli zaniósłbym podanie,to czy przygotowac sobie w myslach, co powiedziec na argumentacje co do mojego podania tj. dlaczego chce zostac mysliwym ?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kilka pytań co do stażu.

6
To co pisze Zgon14 to oczywiście bzdury- ktoś kuzyna w trąbę robi. Jimmy napisał co i jak.

Jeżeli chodzi o pytanie od golob11103 to raczej Twój kolega ma rację. Tam, gdzie koło "urzęduje" zwykle jest pusto. To nie jest miejsce pracy, w którym w dni robocze od 7 do 15 ktoś siedzi za biurkiem i czeka na potencjalnych interesantów. Krótkie zebrania, mające na celu głównie przedłużenie/wypisanie odstrzałów odbywają się raz w tygodniu, a w innych kołach raz w miesiącu. Pisząc, że "koło ma zarząd" raczej chodziło Ci o zebranie walne. Owszem, to wtedy podejmowana jest decyzja czy przyjąć daną osobę na staż.

Jeżeli musisz sobie przygotowywać w myślach agrumentację, to wybacz, ale słabo to wygląda. Decydując się na wstąpienie do PZŁ musisz czuć to w duszy, a nie układać sobie wcześniej odpowiedzi na zasadnicze pytania- dlaczego chcę zostać myśliwym...
 ! Wiadomość z: Jimmy
TEN TEMAT ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY. JEŻELI CHCIAŁBYŚ GO PONOWNIE OTWORZYĆ NAPISZ DO MODERATORA!
Słowiańskie bogi będą trwać wiecznie. Rodzimej wiary nie wyrwiecie z naszych serc.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron