Lornetka

1
Witam was, w skrócie problem mam taki- lubie sobie czasem iść na coś w rodzaju białego polowania- by poobserwować zwierzęta w lesie- obecnie uzywam lornetki kupionej gdzieś na targu za 25zł 7x32 chodzi mi po głowie kupno nowej, tylko jakiej? Potrzebuje czegoś nie za dużego a ze sporym powiększeniem i dużą srednicą obiektywu.
Może posiada ktoś jakieś sprawdzone typy lornetek?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Lornetka

2
Jeycob sprezycuj swoje pytanie co do ceny, bo to w tej kwestii jest chyba najważniejsze. I oczywiście w jakich odległościach od zwierzyny pezeciętnie się znajdujesz :)
Ja osobiście mam Delte Titanium 10x56. Sprzęt bardzo dobry jestem z niej ogromnie zadowolony. średnica obiektywu to bodajże 56 mm. Minusem jest jej dość spory cięzar, ale przy dłuższym użytkowaniu przyzwyczaić się można :)
Mysliwy / Gracz

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Lornetka

3
Kolego,do obserwacji najskuteczniejsza będzie dla ciebie lornetka o parametrach 7x50,ewentualnie jakas 10x.....a to dla tego ze te parametry maja jak najbardziej zbliżona ogniskowa,oraz maja doskonale światło w każdych warunkach [rano,wieczór,jasna noc],a i cenowo można znaleźć coś nie drogiego w granicach 100zl.Zapamiętaj ze im większe powiększenie [10x,12x,20x ]tym bardziej obraz drży i podskakuje z wolnej reki.

pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Lornetka

4
Potwierdzam słowa kolegi wyżej, posiadam lornetkę BREAKER Optical 7x50 i na prawdę bardzo dobrze się spisuje. Jeśli chodzi o zmrok to lornetka posiada dodatkowe nakładki emitujące coś rodzaju podczerwieni i niby na noc, ale tego rodzaju obserwacji z takiej lornetki już nie polecę. Darz Bór!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Lornetka

5
Obecnie mam taką lornetkę, tzn 7x50 (tamte info było błędne) Przymierzałem się do lornetek z większymi zumami jednak nie potrafiłem jej sobie odpowiednio "ustawić" by na każdej odległości mieć ostry obraz. Przynajmniej przy tych które mają normalne granice cenowe. Myślałem też o lunecie, ale ta już będzie mało praktyczna, i pewnie większa, więc na chwilę obecną pewnie zostanę z tym co mam.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Lornetka

6
Witam, kiedyś w Lidlu były Bressery 10x56 rewelacyjny stosunek ceny do jakości :)
inne dobre to Nikony i Delty 7x50 albo 10x56 - wszystko zależy od kasy (może być svarowski) ale też a może przede wszystkim od optyki i od tego czy lornetka Ci leży
żeby nie wgłębiać się w temat, teoretycznie 7x45, 7x50, 8x21 dadzą więcej światła ale 10x56 da obraz bliższy i często wyraźniejszy.
DB
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Lornetka

7
Do celów myśliwskich - lornetka maks 42mm. Zoom - wystarcza 7x. Lornetka 7x42 ma źrenicę wyjściową 6mm, co pozwala na efektowne wykrywanie zwierzyny w słabych warunkach oświetleniowych.
Lornetka dla myśliwego, w realu musi być przede wszystkim wytrzymała. Tego warunku nie spełnia nic, poniżej 500zł. Powyżej zresztą, też trudno. Ale można w tych cenach dostać lornetki wojskowe.
Ostatnio w Radomiu, na pokazach AMW wyprzedawało 7x42 za 85zł. Lornetka pancerna, ale bardzo ciężka i niestety na ruskich szkłach - żółte jak chińczyk.

Dobra lornetka kosztuje i to niestety sporo. Za to dobra lornetka, pokaże więcej niż byle badziew o przesadzonych parametrach.
Bresser, Delta, Auriole z Lidla - to jest wszystko złom, na który szkoda pieniędzy. Wystarczy raz popatrzeć przez dobrą lornetkę i każde spojrzenie przez tanią lornetkę po prostu nas potem boli.
Potężne wady optyczne, słaba transmisja, winietowanie.

Dobra lornetka daje taki obraz, że nie zdajemy sobie sprawy, że patrzymy przez lornetkę!
Lepiej kupić lornetkę małą, ale lepszą niż tanią i wielką.

Jeżeli nie masz pieniędzy, to chociaż wybierz sprzęt firmowy. Sugerowałbym Nikona Aculon 8x42. Niżej - po prostu nie ma sensu schodzić. Jak chcesz lornetkę na lata, to niestety szykuj powyżej 1000zł.
Naprawdę solidna i dobra lornetka to właściwie średnia pensja krajowa. Tyle kosztuje optyka naprawdę dobrej jakości i jest tego warta.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron