Strzelanie do bażantów

1
Witam, macie jakieś porady dotyczące strzelania do bażantów? Jest to mały ptak i ciężko mi w niego trafić nawet z bliskiej odległości czasem. Strzelam na razie z jednolufki, nie wiem, czy to najgorszy shotgun, czy wszystkie są podobne? Obecnie strzeliłem z niej już 70 strzałów i mam hit accuracy 50% a więc bardzo słaby wynik. Jakieś porady macie jak strzelać? Podchodzić jak najbliżej? Jak nie są w trawie te bażanty to zwykle uciekają na piechotę i jest ciężej je poderwać do lotu. I czy poprawiacie czasem strzał? Nie wiem czy opłaca się poprawiać strzał jak już wypłoszymy go i pierwszy spudłujemy, bo mała jest szansa że ten drugi będzie celny jak nam już na 20-40 metrów ucieknie :P

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Strzelanie do bażantów

3
Podkradasz się blisko - kilka metrów od bażanta, od jego tyłu.
Bażanty w trawie się chowają. Wykorzystujemy to, by podejść bliżej - 3-5 metrów od bażanta. Podchodzimy koniecznie w kucki, inaczej może uciec szybciej.

Jak zajdziesz na pozycję, szykujesz broń, i wstępnie celujesz ok 3m nad ziemią, nad bażantem (jesteś z jego tyłu, więc poleci prosto pod lufę).
Gwiżdżesz (F) i kiedy bażant się poderwie na jakieś 2- 3 metry, strzelasz.

Generalnie strzelanie do ruchomych celów nie jest proste, a Jednolufka dodatkowo nie ma celownika.
Lepszy jest 12/70 PA z kolimatorem, bo nic ci nie zasłania celowania i celujesz kropką. Zaraz za nim, jest 12/100 półautomatyczna. Można szybko poprawić.

Staraj się strzelać z możliwie bliskiej odległości i zawsze w powietrzu.

Na pocieszenie ci powiem, że ostatnia misja na bażanty polega na ustrzeleniu jednego z nich w powietrzu z .... łuku. I da się ją przejść :)

Jak chcesz potrenować, idziesz na Whitehart Island, start w północnej leśniczówce i obok jest strzelnica na rzutki. Na północ od leśniczówki.
Możesz poćwiczyć.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron