Re: Najlepszy Koziorożec

32
Koziorożec Alpejski (M)
Obwód: Val-des-Bois, rewir 111
Punktacja: 281.106 pkt
Waga: 108.899 kg
Data upolowania: 2018-02-13 19:52
Strzały trafione: 1
Dźwigniowa strzelba 10/70 - 61.940 m

Szukałem kozła do pierwszego konkursu walentynkowego. Znalazłem rokujący okaz bardzo szybko (w spocie 295 pkt) ale skubany sprytny był niesłychanie. Mimo pełnego camo i chodzenia w kucki zobaczył mnie ze 150m i uciekł w góry (a musiałem podejść bliżej bo konkurs wymagał pozyskania kozła ze strzelby z tego powodu chciałem dojść go na jakieś 60-70 m żeby położyć drania w ogniu - bo jak bryknie w góry to można zapomnieć o trofeum). Siedzi na górze - a ja się czołgam co by dystans zmniejszyć.... czołgam się i czołgam ale co się zbliżę na 110-120 m - ten spryciarz włazi wyżej w góry - co się zbliżę na kolejne 20m - ten ucieka o 20m i tak się ze mną bawi. Myślę sobie - wezmę cie na przeczekanie, zaczaiłem się w miejscu z dobrym widokiem i czekam aż się uspokoi i zejdzie na dół, czekam... 5 min... 10... 20 .... a ten chodzi w prawo lewo -a w dół ani metra. Po 25 min moja cierpliwość się skończyła i postanowiłem go wypłoszyć, bo strzał ze 120 może i by doszedł ale kozioł mógłby obstać na skalnej półce do której bez helikoptera się nie dojdzie. Jak go zaczełem płoszyć tak poszedł .... poza render... trudno. Poszedłem nieco zrezygnowany na pardwy aby może coś do sezonu wpisać.
Pardwy znalazłem i kilka sztuk ubiłem ... idę jeszcze za górkę a tu ślad "znajomego" kozła sprzed 30 min - idąc ostrożnie tropem znalazłem po niedługim czasie "znajomego" i elegancko trafiłem z planowanej odległości. Niestety Kozioł zawalczył nawet po śmierci.... zaklinował się w takim miejscu że nie można było go zebrać idąc od dołu, na szczęście miałem nie opodal linę i z góry (poświęcając apteczkę) kontrolowanym (co nieco) ślizgiem udało mi się spaść w tą samą dziurę gdzie moje trofeum co widać na zdjęciu. Dodam jeszcze że koziołek wystrzelił mnie na pierwsze miejsce w konkursie walentynkowym za co dostałem okolicznościową "bombonierę" jako konkursowe trofeum (no i 150 ems).

https://www.thehunter.com/#profile/maka ... /591344830
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze trofea i osiągnięcia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron