synogarlica turecka

1
Cześć, mam problem z tymi ptakami, których nazwę podałem w temacie. Od kilku miesięcy "zaatakowały" wieżowiec, w którym mieszkam, a szczególnie oblegają piętra 9-11 (mieszkam na 10). Ciągle za przeproszeniem srają na balkony i syf jest ogromny. Nudzi mnie zdrapywanie ich odchodów, a jak zrobią coś na pościeli lub ręczniku to jest już w ogóle nie wesoło... Chciałbym się pozbyć tych ptaków, ale nie chcę robić im krzywdy. Macie jakieś pomysły co tu zrobić?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: synogarlica turecka

5
Witaj!
Pomysł Cobry wydaje sie najrozsądzniejszy, jednak podam Ci przykład jak uporali się z podobnym problemem moi wujkowie. Nie wiem, czy mieli "przyjemność" z synogarlicą czy z innym ptakiem, ale zakupili coś takiego LINK. Umiejscowili go na poręczy balkonowej i ponoć pomogło! Ponoć gołębie od sąsiedniego gołębnika przestały przylatywać :P Nie wiem, czy jest to skuteczne w 100% i pomoże w Twoim przypadku, ale posłużyłem radą i propozycją. Powodzenia!

/Edit
Taką ciekawostkę dodam, jak uporałem się z mewami, które przylatywały na moją działkę i brudziły pomost oraz jacht odchodami. Ustrzeliłem jedną z nich i powiesiłem na pomoście :D Z tego co wiem, już ich w ogóle tam nie ma, może to jakaś myśl? :P
Mysliwy / Gracz

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość