Tymczasowa Łatka Gry - czyli jak naprawić niedziałającą grę.

1
Off Topic
Witajcie, 
trudno mi tego nie opisywać, gdyż ilość graczy których dotyka ten błąd jest przeogromna. Mam nadzieję, że Wam to pomoże. Nie będę tłumaczył całego tekstu lecz zostawię najważniejsze informacje.
Wprowadzenie
Niestety większość graczy doświadczyło w ostatnim czasie wielu błędów dotyczących samego klienta jak i gry. Jest to bardzo frustrujący błąd i uniemożliwia prowadzenie rozgrywki. Błąd ten powodował wyłączanie gry, nieodpowiadanie aplikacji, błędne zapisywanie statystyk i tak dalej. Deweloperzy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i aktualnie pracują nad oficjalnym rozwiązaniem problemu u źródła. W między czasie użytkownik Pretty_Boy wraz z grupą 10 graczy i przy współpracy z Expansive World znalazł rozwiązanie. Wszystkie wykonane testy, wskazują na to, że nasz patch skutecznie eliminuje błędy gry, wykryte podczas testowania.


Jak to działa?
Patch pozwala głównemu plikowi (thehunter.exe) na wykorzystanie więcej niż 2GB pamięci RAM. W teorii to nic wielkiego i nie wprowadza dużej ilości zmian, ale za to jest skuteczne. 

Jak użyć patcha?
Jest kilka opcji użycia naszego patcha. Prezentujemy je poniżej.

Opcja 1
Napisałem aplikację, która automatycznie zpatchuje waszą grę. Wszystko co musicie zrobić to pobrać patch i go uruchomić. Przed instalacją, instalator poprosi o wyłączenie wszystkich aplikacji a jeżeli nie będzie w stanie znaleźć pliku wykonywalnego poprosi was o wskazanie odpowiedniej ścieżki dla pliku. Kiedy instalator skończy patchować grę, powinniście w teorii móc cieszyć się grą bez irytujących błędów - tak jak gracze z grupy testowej.

Jeżeli chcielibyście pobrać aplikację, wystarczy, że naciśniecie na obrazek poniżej.


Obrazek

Ten przycisk pobierze instalator, który zpatchuje waszą grę.

Obrazek

Ten przycisk pobierze instalator, który przywróci oryginalne pliki gry.


Opcja 2
Jeżeli jesteście biegli w obsłudze komputera, o wiele szybciej i łatwiej będzie Wam pobrać plik wykonywalny i zamienić go z obecnym. Wszystko co musicie zrobić to tylko pobrać poniższy plik.

Kod: Zaznacz cały

Wersja Non-Steam (launcher webowy)
C:\Program Files (x86)\theHunter\game

Wersja steam
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\theHunter\game
Jeżeli chcielibyście pobrać pliki, naciśnijcie na przycisk poniżej.


Obrazek

Ten przycisk spowoduje pobranie sptachowanej wersji pliku.

Obrazek

Ten przycisk spowoduje pobranie oryginalnej wersji pliku.


Czy to całkowicie wyeliminuje błędy gry?
Oczywiście nie ma 100% gwarancji. Jednakże w grupie naszych testerów, skuteczność tej metody wynosiła 100% pozytywnych wyników. Nie jest powiedziane, że to będzie działać u każdego, dlatego prosimy o pisanie w tym temacie. Nic nie tracicie próbując. Jeżeli patch nie naprawi waszej gry, możecie ją z powrotem przywrócić do oryginalnego stanu.


Co się stanie kiedy wyjdzie nowy patch do gry?
Jeżeli używacie zpatchowanej wersji gry, nowy patch od deweloperów się nie zainstaluje. Jednakże, zostałem poinformowany przez przez zespół Expansive World, że nowy patch pojawi się dopiero w następnym tygodniu. Dlatego też, macie teraz okazję na powrót do gry przed wypuszczeniem patcha. W momencie kiedy wyjdzie patch, będziecie musieli przywrócić oryginalny plik gry. Wystarczy, że pobierzcie 2gi plik z 1-szej lub 2-giej opcji :)


Podziękowania
W imieniu społeczności chciałbym podziękować graczowi Pretty_Boy za odkrycie i opublikowanie rozwiązania. Również dziękuję wszystkim innym graczom, którzy przyczynili się do powstania tego programu.

Źródło: http://forum.thehunter.com/viewtopic.php?f=9&t=74462
Off Topic
Mam pewne zastrzeżenia co do pracy DEWELOPERÓW, 
według mnie jest niedopuszczalne, żeby w tak poważnym temacie - jakim jest gra (czyli ich praca), problemy rozwiązywać musieli użytkownicy. Uważam to za karygodne. Jednakże, zachęcam wszystkich mających problemy do wypróbowania tej metody.

Pozdrawiam,
Raintek
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Potrzebujesz pomocy? Wsparcie i problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości