Re: Bronie i zwięrzęta - czyli z czego do czego strzelać

22
kotlet800 pisze:Czyli jest tak że poprostu nieważne w jaki organ, ile strzałów ani nieważne z jakiej amunicji (byle by poprawnej etycznie), zawsze jak celujemy w Łosia 200 pkt to zawsze będzie on po zatwierdzeniu zdobyczy miał 200 pkt ?
Dokładnie. Amunicja nie ma nic do punktacji zwierzyny. Jeśli chodzi o punktację etyczną to już co innego.
Musisz mieć odpowiedni kaliber do odpowiedniej zwierzyny, aby zadać jak najmniej cierpienia.

Wyobraź sobie, idziesz na misia z kalibrem 9,3x62, kładzie on na miejscu przy odpowiedniej odległości zwierzę które waży 300kg, a teraz chodźmy z tą samą lufą na sarnę. Można? A no w grze można, strzelasz w zwierzę co ma 50 kg i pomyśl co z takiej sarny zostaje? To już etyczne nie jest i po to jest ta druga punktacja.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Bronie i zwięrzęta - czyli z czego do czego strzelać

28
Też ryzykujesz bo możesz w najgorszym przypadku strzelić w czaszkę ale pocisk nie dotrze do mózgu i zwierz ucieknie. Ja już zbyt wiele razy miałem taką sytuacje = zerowy wynik. Komora wydaje się najlepszym celem. Jelito/wątroba to zły pomysł ucieknie i zdechnie w potwornej agonii = zerowy wynik.

Jest jeszcze krąg ale to wymaga chirurgicznej precyzji.

PS czy wydaje mi się czy startowy sztucer jest słaby jeśli chodzi o energie kinetyczną. Nie ma tu statystyk. A ja na chwile obecną nie mam porównania.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości