Re: Pożywianie się i odpoczynek zwierząt

2
ZoolPl pisze:Na "ichniejszym" forum znalazłem tabelkę, która rzekomo może się przydać aczkolwiek nie wiem czy zwierzęta w TheHunter jedzą (pomijając beczki itp)



Przetłumaczyłem ją :)

Nada się?
Jasne, że się nada. A może zamiast Karmienie daj Pożywianie. Tylko widzę,że brakuje kilku godzin przy kilku gatunkach


Ps. Dawno Cię nie było
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Pożywianie się i odpoczynek zwierząt

5
Jak zwierzyna odpoczywa to ma zwiększoną szansę na pójście spać. Kładzie się wtedy na ziemi i śpi. W tym czasie nie zostawia śladów i nie odpowiada na wabiki. Można do niej dość blisko podejść.
Co w przypadku zwierząt agresywnych, może się skończyć niespodziewanym atakiem zza krzaka.

Jak się pożywia, to przebywa z reguły w środowisku gdzie znajdzie pożywienie i je. A przynajmniej do tego dąży.
A jak nie je i nie śpi, to chodzi po mapie. Może iść do wodopoju, zmierzać do schronienia na noc, czy iść do nowego miejsca żerowania. Albo po prostu szukać partnera.

Tabelka jest orientacyjna. Nie oznacza, że w danych godzinach wszystkie jelenie na mapie śpią. Mają na to większą szansę. Zdarzało mi się widzieć jak stado jeleniowatych chodziło sobie w koło, a jedna lub dwie sztuki spały. A pozostałe nie. Raz mi się zdarzyło, że Wapiti poszedł za drugim, postrzelonym i kiedy tamten w końcu padł, ten pierwszy położył się obok niego i zasnął.

Ogólnie algorytmy zachowań są dość złożone i mocno losowe.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości