.30-06 czy Sztucer powtarzalny 9.3x62 Anschütz 1780 D FL

1
Witam
Od nie dawna zaczynam polować na poważnie czyli na wszystkie gatunki i stąd moja potrzeba uzupełnienia ekwipunku.
Prosiłbym o poradę który karabin wybrać.
Który karabin, Karabin dźwigniowy .30-06 czy może Sztucer powtarzalny 9.3x62 Anschütz 1780 D FL lepiej wybrać.
Prosiłbym o wymienienie wad i zalet obydwóch broni.
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Darz Bór!!!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: .30-06 czy Sztucer powtarzalny 9.3x62 Anschütz 1780 D FL

2
Po pierwsze .30-06 jest tańszy, po drugie możemy z niego strzelić 6 razy w bardzo szybkim tempie. I to tyle z zalet, wady są takie, że jest niestabilny i ciężko z niego strzelić na daleką odległość stojąc, lub kucając i oczywiście dźwięk jego wystrzału jest nieporównywalnie brzydki z dźwiękiem 9.3x62 Anschütz 1780 D FL. Anschütz jest stabilniejszy, mocniejszy, ale droższy od .30-06., możemy go załadować 5 kulami i przerepetowanie zajmuję dużo więcej czasu niż w .30-06. Jednak najpiękniejszy jest w nim odgłos wystrzału :). Jeśli masz dużo kasy, to myślę, że dobrym wyborem jest Anschütz :)
Lecz sam z .30-06 mam 669 strzelonych zwierząt, więc on też wspaniale się spisuje. Wybór należy do Ciebie.
Obrazek
Darz Bór

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: .30-06 czy Sztucer powtarzalny 9.3x62 Anschütz 1780 D FL

4
Wadą .30-06 jest nieco gorsze celowanie na daleki dystans. Nie mniej, jest to solidna broń i także bardzo skuteczna na średnią zwierzynę.
W przypadku łosi czy niedźwiedzi, jest już wyraźnie słabszy, co nie znaczy, że nieskuteczny.
Jak patrzę w statystyki .30-06 okazał się moim ulubionym sztucerem i nim powaliłem najwięcej zwierząt, ze wszystkich sztucerów jakie posiadam.

Z drugiej strony 9,3x62 jest w grze od niedawna i jest skuteczną bronią.

"Winchester" pozwala za to brać szybką poprawkę, ale jak ktoś jest doświadczonym hunterem, to raczej nie pudłuje przy pierwszym strzale.

Bujanie się broni wynika z poziomu obsługi tejże. Na niskich poziomach, każda broń się buja.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: .30-06 czy Sztucer powtarzalny 9.3x62 Anschütz 1780 D FL

5
Lubie powalać zwierzynę jednym strzałem w czym pomoże mi na pewno Anschütz ale z kolei winchetser pozwala na zabicie stada co dla mnie początkującego jest trudne jedno strzałową strzelbą. Marzy mi się polowanie na dziki ale takie porządne wielki miot w jakim uczestniczyłem w realu jako naganiacz. Szkoda ze nie ma w TH Mosina bo miałem okazje trzymać to cacko w rękach. A więc interesuje mnie czy da się z 30-06 powalić parę dzików

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość