Kaczki - "maxi" poradnik

1
[justify]Darz Bór!
Chciałbym pomóc osobą, które mają problemy z polowaniem na kaczki. Poniżej jest do obejrzenia film, w którym omawiam podstawowe elementy rozgrywki, oczywiście poniżej postaram się opisać wszystko zrozumiałym językiem.

[youtube][/youtube]

#Co jest mi potrzebne do polowania na kaczki?
Na pierwszy rzut idzie oczywiście konto premium lub licencja na Krzyżówki. Następnie żeby polować na kaczki, potrzebujesz broni gładkolufowej (bok, dubeltówka, strzelba) lub broni cichej (łuk, kusza). Jednakże jak pewnie każdy zauważył z łuku czy kuszy ciężko upolować ptactwo w locie. Według mnie najlepszym wyborem będzie Strzelba 12/70(Pump Action, 450 EM$), jednak każdy ma swoje gusta. Kolejną ważną rzeczą są wabiki. Najlepszą opcją jest zakupić wabik drewniany i plastikowy, pozwolą one nam na zwabienie każdych kaczek nawet tych wystraszonych(350 EM$). Do tego powinniśmy dołączyć czatownie na ptactwo, jednak nie jest obowiązkowa, jednakże należy pamiętać, że Krzyżówki są wyjątkowo uważnymi, bystrymi i spostrzegawczymi zwierzętami(450 EM$). A teraz bałwanki, działają one jako imitacje kaczek, które mają sygnalizować "Słuchajcie, tutaj jest bezpieczenie! Możecie wylądować! My sobie śmiało pływamy! Zapraszamy do lądowania". Im więcej tym lepiej niestety nie są tanie, każda kosztuje 100 EM$, a proponowany zestaw 24 sztuk - 1560 EM$.

Koszt zestawu 'full wypas' - 2810 EM$.
Koszt zestawu podstawowego (2x wabik, 1x czatownia, 1x strzelba, pakiet 6 bałwanków) - 1790 EM$.

#Wybranie miejsca na czatownie
Jeżeli już zakupiliśmy cały sprzęt, możemy rozstawić swoją czatownię w miejscu, które jest otoczone wodą (Mapa #1).
Obrazek
Oczywiście są to tylko przykłady :) Dużo osób poluje na kaczki z przenośnej zwyżki (tree stand).

#Rozstawianie bałwanków
Odpowiednie rozstawienie bałwanków to podstawa. Należy pamiętać, że kaczki kiedy lecą zauważają bałwanki, które znajdują się w promieniu +-5 metrów od ich toru lotu. W związku z tym, rozstawienie wszystkich bałwanków w jednym miejscu jest bezsensowne. Wszystkie bałwanki mają dużą efektywność na obszarze 100 metrów kwadratowych w grze. Poniżej zamieszczam obrazki ilustrujące rozstawianie bałwanków (picasso nie jestem ale chyba się połapiecie):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
#Używanie wabików
Wabiki możemy używać bez przerwy - NIE PŁOSZĄ KACZEK. Wabik drewniany służy do wabienia kaczek z dużych wysokości i zachęcania ich do wylądowania. Zielony wabik(plastikowy) służy do wabienia kaczek z niższych wysokości, zachęcania ich do lądowania lub ponownego wabienia kaczek po ich wypłoszeniu! Ważnym spostrzeżeniem jest, że kaczki, które przelecą nad nami i wydaje nam się, że już nie wylądują należy wciąż wabić, ponieważ mogą one zawrócić i często to się zdarza.

#Podnoszenie kaczek
Po rozmowach z różnymi graczami, najlepszym rozwiązaniem jest zbieranie kaczek kiedy zdecydujemy się na zakończenie polowania, dlaczego? A no dlatego, że kaczki mogą przylecieć niespodziewanie z każdej strony i wtedy łatwo się wystraszą.

#Godziny polowania
Ja zaczynam o godzinie 12 i przynosi mi to bardzo dobrze efekty, Peres zauważył, że kaczki dobrze latają o godzinie 17. Natomiast kolejną godziną jest 5 rano. Jednakże kaczki latają zawsze i wszędzie, czasami tylko z dłuższymi przerwami.

Życzę wszystkim powodzenia!
Darz Bór![/justify]

Mini poradnik Destosa - http://forum.thehunter.pl/viewtopic.php?f=15&t=1655
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron