Kaczki - miniporadnik

1
Witajcie!

Jako, że na forum zaczęło się pojawiać wiele pytań dotyczących polowania na kaczki, spróbuję przybliżyć niewtajemniczonym na czym to generalnie polega i co trzeba mieć.

A więc na początek zestaw "niezbędny" - wabik dalekiego zasięgu (drewno - wabik nr 1) i wabik krótkiego zasięgu (plastik - wabik nr 2).
Z tym podstawowym zestawem da radę skutecznie polować. Metoda jest prosta - idziemy i jak zobaczymy gdzieś w oddali klucz - od razu na glebę i wabimy wabikiem nr 1, aż zobaczymy, że coś się odłączyło od klucza, wtedy zmieniamy na nr 2 i wabimy dalej - lecą prosto do nas. Moja metoda w tym miejscu, to strzelanie do nich zanim wylądują.

Zestaw "full wypas". Kupujemy wabiki plus czatownię i 24 bałwanki. Stawiamy namiot, obok stawiamy czatownię (na styku wody) i obok (kilka metrów) wszystkie bałwanki. Wchodzimy do czatowni, kucamy i wabimy nr1, dalej jest analogicznie do poprzedniej metody - nr1, nr2, bam, bam, bam, bam - zbieramy kaczki i następny klucz :

Zabawa jest po prostu rewelacyjna! Polecam każdemu!!!

Na koniec broń - mi po kilku przymiarkach najlepiej strzelało się z shotgunu z kolimatorem - w najlepszym przypadku strącałem 4, średnio po 2 kaczory :) Jakoś bok i dubeltówka lepiej mi leży na bażantach.

I co bym bardzo chciał - psa do zbierania tych kaczek i szybszy shotgun (taka moja mała lista życzeń).

Jak do tej pory kaczki są the best!!! Zagrałem może 1,5 - 2 godzinki i w sumie 41 zestrzeleń ;)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kaczki - miniporadnik

6
Peres pisze:ja jak wabie w czatowni nie kucam.i tak leca w moja strone.
Ja przeważnie na stojąco obserwuję, ale jak pojawiał się klucz i nie zdążyłem szybko kucnąć, to przeważnie wogóle nie chciały się odłączać od klucza i przelatywały nade mną. Z tego co podali są bardzo "bystre" i szybko zauważają, że coś jest nie tak.
strarzniklasu pisze:a w jakich godzinach wychodziliście
Ja przeważnie o 12. Od mniej więcej 12:15 do 13:40 nawałnica kluczy, a potem cisza... Pewnie inne godziny też będą dobre - kwestia posprawdzania danego miejsca.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kaczki - miniporadnik

8
A ja wczoraj ubiłem dwie, które podszedłem jak taplały się w wodzie. Łącznie siedziały cztery, ale dwie to były samice. Im dałem odlecieć.
Metoda klasyczna - kaczka się odezwała jak jeleń, HM ją wyłapał. Ciche podejście. Są.
Było rano, ok 7:00
Później, już tylko klucze latały.

(Za to miśków ubiłem z 7 sztuk : )

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kaczki - miniporadnik

10
xORZECHx pisze:Wytłumaczcie mi jedną rzecz jeśli widzę te kaczki lecące w kluczu położę się i zaczynam wabić i nic się nie chce odłączyć od grupy to w czym może leżeć problem?
Mogły Cię zobaczyć jak zbyt późno położyłeś się, a druga sprawa trzeba próbować i non stop używać wabik nr1 jak je widać nawet daleko.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kaczki - miniporadnik

12
Jak dla mnie tragedia. Na około 10 polowań,dwie kaczki ustrzelone. Kilkadziesiąt przelotów,tylko dwa razy kilka sztuk się odłączyło. Pierwsze kilka zasiadek tylko z wabikami,póżniej zakupiłem czatownię.Efekty takie same -żadne.Śmiem podejrzewać,że bez bałwanków nie ma co się zasadzać,chyba,że ktoś ma ochotę pooglądać kaczuszki wysoko na niebie...
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Kaczki - miniporadnik

13
Ano nie ma. Bałwanki są podstawą. To one wyciągają kaczki z klucza, a wabik tylko zwraca uwagę na bałwanki.
Możesz spróbować wcześnie rano 5-8:00 ostrożnego podchodzenia po bagnach. Trafiają się kaczki siedzące na ziemi. Kwaczą i TH je identyfikuje. Podchodzisz ostrożnie blisko i śrutówka.
Ale są to bardzo rzadkie przypadki i łatwo je spłoszyć. Wtedy nie potrzebujesz ani wabików, ani bałwanków, ani czatowni. Ale nie licz na spektakularne sukcesy. Maksymalnie widziałem tak 2 pary w jednym miejscu.
Są pakiety z bałwankami. Wypada taniej niż kupowanie po sztuce.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości