Pytania początkującego

1
Gra mnie się tak bardzo spodobała, że kupiłem wszystkie dodatki, które wyszły do tej pory (jestem przeciwnikiem wykładania kasy na dodatkowe DLC), więc gra musi być naprawdę dobra :)
Gram na PS4.
Okej, tyle o mnie, a teraz do sedna:

Chodzę sobie po mapach, odkrywam znaczniki , poluję na zwierzątka, ale mam pełno pytań, które mnie trapią (na razie tylko to, ale zapewne jak mi się coś przypomni będę pytał)

1. Dlaczego przeważnie ocena za zabicie zwierza to 0.0 ?
2. Czy odległość z jakiej się strzela ma wpływ na ocenę/trofeum/wynagodzenie
3. Czy jest jakiś max lvl w tej grze? (mam 25)
4. Gdy używam np. wabika dźwiękowego na sarnę, a w pobliżu jest daniel to go spłoszę?
5. Czasami strzelam z łuku/kuszy, bo chciałbym aby było cicho, a zwierzęta uciekają w popłochu jak przy strzale ze sztucera. Dlaczego?
6. Jak stosować wabiki zapachowe?
7. Czy deszcze może zmyć trop albo krew?
8. Jak trafię w zwierzę i jest napisane 75%-100%, to może on "wyzdrowieć" zanim go znajdę? (np przy ranie powierzchownej)
9. Jak się uleczyć gdy np. spadłem i mam 30% hp ?
10. Jak używać nastawy w sztucerze? (mam to odblokowane, ale nie wiem jak to działa, jak to regulować)
11. Można resetować umiejętności i cechy. Jak kliknę płatny reset to dostanę wszystkie punkty do ponownego rozdania ?
12. Gdzie można spotkać ptaki do polowania ?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Pytania początkującego

2
Witam, też raczej jestem początkującym w COTW (na ten moment level 19) ale w kilku pytaniach mogę pomóc:

1) ocena 0.0 zwykle dotyczy łań (samic) które nie mają np. poroża za które są liczone punkty
2) nie, ale celność (powalenie w ogniu), oraz rodzaj amunicji (etyczność) już mają wpływ
3) z tego co słyszałem 60 to maksymalny
4) raczej nie spłoszysz go samym wabikiem, ale zapachem/ruchem/hałasem już można spłoszyć
5) nawet łuk i kusza mają swój obszar płoszenia (hałas), który zależy też od "płochliwości" gatunku, spróbuj strzelić pierwszą ofiarę ze stada jak jest tak z 30 m od Ciebie - jak położysz ją na cicho (padnie w miejscu) to kolejne nie powinny się płoszyć
6) psikasz i oddalasz się nieco na z góry upatrzoną pozycję (zawietrzną) - zapach leci z wiatrem i wabi zwierzęta w miejsce psiknięcia
7) nie
8) tak, jak słabo trafisz (ciało) i małym kalibrem to zwierzę się wyliże
9) używając apteczki którą sobie trzeba kupić w sklepie
10) nie mam tych perków jeszcze więc nie pomogę
11) nie próbowałem
12) idź za słuchem (słychać jak latają) - kaczki w okolicach jezior, gęsi na polach

darz bór

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Pytania początkującego

3
Super. Dziękuję.
Zarzucam więc kolejną porcję pytań:

Poprzednie
1. Jak używać nastawy w sztucerze? (mam to odblokowane, ale nie wiem jak to działa, jak to regulować)
2. Można resetować umiejętności i cechy. Jak kliknę płatny reset to dostanę wszystkie punkty do ponownego rozdania ?

Nowe:
3. Gdzieś czytałem, że jak zabija się np dużo tego samego gatunku to dostaję za to co raz mniej doświadczenia lub gorsze trofea. To prawda?
4. Te cechy i umiejętności na pewno wzrastają wraz z expem, pytanie co ile ?
5. Czy jak strzelę zwierzę w nogę to jest szansa, że go szybciej dopadnę ?
6. Podobno wiatr przy strzale na większą odległość ma znaczenie. Jak to ogarnąć?
7. Skąd mogę wiedzieć jakie naboje/broń są na jakiego zwierza co by np. nie rozerwać na strzępy lisa?
8. Jaki jest sens polowania w nocy? Dostaje się coś za to dodatkowo? Może zwierz mnie słabiej widzi ? Nie licząc misji, które są do wykonania w nocy to najlepiej grać tylko w dzień?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości