Re: Pies mysliwski

22
Mam wrażenie, że niektórzy błędnie zrozumieli moje wypowiedzi. Nigdzie nie powiedziałem, że chciałbym żeby tłumik był w grze. Nie ma to najmniejszego sensu, bo tłumika w broni myśliwskiej używa się żeby tylko nieco wyciszyć strzał w trosce o słuch myśliwego (nie da się całkowicie wyciszyć strzału w broni myśliwskiej ze względu na amunicję- całkowicie wyciszyć da się tylko amunicję typu subsonic). Drugim powodem używania tłumików jest lepsze wyważenie broni. Zatem strzał jest nadal dosyć głośny i nie ma szans, żeby wystrzelać watahę dzików tak, żeby się nie połapały.

Zaczęliście atakować, że The Hunter to pełny symulator, który odwzorowuje to jak się poluje w rzeczywistości, zatem nie powinno być tłumika. Błąd, bo tłumik jest dozwolony w niektórych krajach europejskich i pewnie w USA (tam chyba wszystko jest dozwolone, łącznie z karabinami maszynowymi!). Idąc tym tropem powinni zakazać polowania z łukiem na Hirschfelden, bo w Niemczech nie poluje się z łuku jak twierdził Jimmy.

Reasumując tłumik w The Hunter moim zdaniem jest niepotrzebny, bo wpływa na takie aspekty polowania, które w grze nie są odczuwalne. Byłby to gadżet, za który trzeba płacić, a który nic nie daje.

Ale mieliśmy gadać o psach ;)
Słowiańskie bogi będą trwać wiecznie. Rodzimej wiary nie wyrwiecie z naszych serc.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Pies mysliwski

23
Te czepcie się mojego psa ;p od tygodnia dźwigam łajze na ambone i przyzwyczajam do zapachu zwierzyny z ambony... na razie jest spoko, nawet nie wariuje :D ale jak capa wyczuła to z podniecenia aż się trzęsła ;p Po tropie ciągnie jak posokowiec ale za to kaczek nie chce mi przynosić ;D
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Pies mysliwski

24
Jimmy:D powiem tak:) Zależy na co chcesz mieć tego psa;p nie wyszkolisz psa żeby był uniwersalny;p hehe Po tropie sarny każdy pies pójdzie nawet najwieksza skiała bo sarna ma akurat najmocniejszy zapach i każdy pies to wyczuje:) Aczkolwiek;) ja mam posokowca osobicie;p i za tropem idzie;) Aportuje;) Wskakuje do wody:D I kaczki też nie przyniesie;p heheh taka jest róźnica:) dlatego Panowie Na kaczki jest przejedyny wyżeł, lub lablador;) , na postrzałki posokowce;) na nory teriery;) itd;D hehehe

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Pies mysliwski

25
Kuba124279 pisze:Jimmy:D powiem tak:) Zależy na co chcesz mieć tego psa;p nie wyszkolisz psa żeby był uniwersalny;p hehe Po tropie sarny każdy pies pójdzie nawet najwieksza skiała bo sarna ma akurat najmocniejszy zapach i każdy pies to wyczuje:) Aczkolwiek;) ja mam posokowca osobicie;p i za tropem idzie;) Aportuje;) Wskakuje do wody:D I kaczki też nie przyniesie;p heheh taka jest róźnica:) dlatego Panowie Na kaczki jest przejedyny wyżeł, lub lablador;) , na postrzałki posokowce;) na nory teriery;) itd;D hehehe
Tu można się spierać. Bo wyżeł to legawiec ale także wyśmienity tropowiec. Psa można ułożyć pod wszystko. Czytając książki o tresurze psów myśliwskich było wiele zagadnień z podziału psów ze wzgledu na predyspozycje.

Co do uniwersalnego to sama ciocia wiki pisze:

Podział ze względu na predyspozycje rasy oraz rodzaju wytresowania

* psy wszechstronne – mające predyspozycje do pracy w wodzie, polu oraz lesie,
* psy wielostronne – mające predyspozycje do pracy w dwóch z trzech środowisk,
* psy jednostronne – wyspecjalizowane w jednym rodzaju polowania.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Pies mysliwski

27
Kuba,nie szkoda ci psuć posokowca na tropienie saren,wiesz ze nie powinno się ich używać do poszukiwania postrzałków tego gatunku[sarna]chodzi właśnie o sile odwiatru sarny....chodzi mi tu o rasy posokowców a nie typy.....czyli hanower,bawar.osobiście unikam poszukiwania postrzałków sarny swoim hanowerem....choć parę razy mi się zdążyło i żałuje tego do dziś.pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i sugestie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron