Re: Poradnik (#2): Podstawy spinningu (Missouri)

2
Jednym słowem : GENIALNE ... Szkoda tylko że mam już 8 lvl i ten poradnik mnie ominoł :(
1- Jakie przedmioty są odpowiedzialne za długość zarzuceń ,żyłka, wędka, przynęta ? Ja poleciałem na 41 metrów , ale to za mało ...
2-Haczyki podobno im większy rozmiar np #10 tym mniejszy haczyk ?
3- Dlaczego od 5 lvla jest dostępna druga lokacja jak w New York za 1 wypad płaci się 250 $ a mogłem max zarobić 140 ...
4- Dodanie do znajomych wymaga samej klawiatury. Nie można kliknąć myszką poprostu i dodać normalnie jak w innych grach online
5-Spore lagi w grze ... Chyba nie spodziewali się tak sporego zainteresowania grą na początku :) Servery nie wyrabiają.

WIEM ŻE SPORO PYTAŃ ALE NAPEWNO INNI CHĘTNIE PRZECZYTAJĄ ODPOWIEDZI . ™

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Poradnik (#2): Podstawy spinningu (Missouri)

3
1 - za długość zarzuceń z tego co mi się wydaje odpowiada kołowrotek (w opisie jest napisane ile żyłki i jakiej grubości wejdzie, im cieńsza tym więcej metrów wejdzie), ciężar przynęty (np. blachy) i chyba rodzaj wędki.
2 - Tak im większy nr haczyka ( tak jak pisałeś #10) tym mniejszy haczyk.
3 - Najbardziej opłaca się siedzieć kilka dni na danej lokacji jak przesuniesz czas ( T ) to możesz przedłużyć czas pobytu i nie płacisz za podróż a ryby się sprzedają i łowisz dalej.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Poradnik (#2): Podstawy spinningu (Missouri)

4
Tomasz Nazwiskiewicz pisze:Jednym słowem : GENIALNE ... Szkoda tylko że mam już 8 lvl i ten poradnik mnie ominoł :(
1- Jakie przedmioty są odpowiedzialne za długość zarzuceń ,żyłka, wędka, przynęta ? Ja poleciałem na 41 metrów , ale to za mało ...
2-Haczyki podobno im większy rozmiar np #10 tym mniejszy haczyk ?
3- Dlaczego od 5 lvla jest dostępna druga lokacja jak w New York za 1 wypad płaci się 250 $ a mogłem max zarobić 140 ...
4- Dodanie do znajomych wymaga samej klawiatury. Nie można kliknąć myszką poprostu i dodać normalnie jak w innych grach online
5-Spore lagi w grze ... Chyba nie spodziewali się tak sporego zainteresowania grą na początku :) Servery nie wyrabiają.

WIEM ŻE SPORO PYTAŃ ALE NAPEWNO INNI CHĘTNIE PRZECZYTAJĄ ODPOWIEDZI . ™
Witaj Tomaszu,
postaram się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania! :)
Ad .1
Wpływ na długość zarzutu ma kilka czynników w tym:
  1. Długość wędki
  2. Pojemność szpuli kołowrotka (czyli ile żyłki się na nią zmieści, im grubsza żyłka - tym mniej metrów pomieści)
  3. Waga wabika (im cięższy tam dalszy rzut, chociaż p
Ad. 2
Zgadza się, poniżej znajdziesz rodzaje haczyków wraz z ich wielkości posegregowanych od najmniejszych do największych (1 - najmniejszy, 5 - największy):

Kirby - klasyczne haczyki na które założymy większość przynęty
  1. #10
  2. #8
  3. #6
  4. #4
  5. #2
Octopus - większość drapieżników słono i słodkowodnych
  1. #1
  2. #1/0
  3. #2/0
  4. #3/0
Catfish - na duże i silne ryby
  1. #4/0
  2. #6/0
  3. #7/0
  4. #8/0
  5. #10/0
Ad.3
Lokalizacja Nowy Jork wydaje się dla wielu graczy dość niefortunna i droga, jednak to tylko z tego powodu, że trzeba sie mocno przyłożyć aby wykorzystać jej potencjał. Medalowe sandacze, okonie, bassy czy szczupaki pospolite - oferują nam naprawdę sporo kredytów.
Należy wspomnieć, że ważnym elementem jest pojemna siatka/linka na ryby.

Lokalizacja NY jest idealnym miejscem do szybkiego podnoszenia poziomu.

Ad.4
Prawdopodobnie się to zmieni :)

Ad.5
Tak, rzeczywiście nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania. Opóźnienia w Europie są tak wysokie gdyż wszystkie nasze serwery znajdują się w USA - a jak wiadomo jest to spora odległość. Na razie jednak nie planujemy zakupu serwerów w Europie, jednak z czasem może się to zmienić.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Poradnik (#2): Podstawy spinningu (Missouri)

5
Dokładnie o takie odpowiedzi mi chodziło. . Ale mam kolejne żebyś się nie nudził :) heh
1-Czy struna na ryby pojemność 12kg i 900 $ wystarczą aby przenieść się do New York ( Tak aby nie tracić jak będę miał full siatkę ) Bo nie sprecyzowałeś ile kg pojemności wystarczy ... A szkoda mi 250$ stracić (8 lvl dopiero)
2-To prawda że gdy kupi się licencję na pierwszych lokacjach to odrazu pojawiają się ryby po 2- 2.5 kg A bez licencji nigdy takiej ryby nawet sie nie spotka ...? -(gram bez licencji ale może kupię w NEW YORK jeżeli mi sie to opłaci ) Czekam na twoją odpowiedz, dopiero ruszę na NY ® Pozdrawiam i dzięki za wyrozumiałość ... Tak to jest z tymi Świerzakami :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Poradnik (#2): Podstawy spinningu (Missouri)

6
Tomasz Nazwiskiewicz pisze:Dokładnie o takie odpowiedzi mi chodziło. . Ale mam kolejne żebyś się nie nudził :) heh
1-Czy struna na ryby pojemność 12kg i 900 $ wystarczą aby przenieść się do New York ( Tak aby nie tracić jak będę miał full siatkę ) Bo nie sprecyzowałeś ile kg pojemności wystarczy ... A szkoda mi 250$ stracić (8 lvl dopiero)
2-To prawda że gdy kupi się licencję na pierwszych lokacjach to odrazu pojawiają się ryby po 2- 2.5 kg A bez licencji nigdy takiej ryby nawet sie nie spotka ...? -(gram bez licencji ale może kupię w NEW YORK jeżeli mi sie to opłaci ) Czekam na twoją odpowiedz, dopiero ruszę na NY ® Pozdrawiam i dzięki za wyrozumiałość ... Tak to jest z tymi Świerzakami :)

Okey, nie ma sprawy.

Ad.1
Wszystko zależy od rodzaju łapanych ryb, unikat może dać Ci nawet 100 kredytów! :) Aktualnie posiadam siatkę 10kg i wystarczyło mi to na NY

Ad.2
Nie nie jest to prawda. Licencja nie ma wpływu na wielkość łapanych ryb. Wszystko zależy od naszych umiejętności i używanej przynęty.
YouTube: youtube.com/thehunterpolska

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Poradnik (#2): Podstawy spinningu (Missouri)

8
Witam :

Mam pytanie, na które nikt z łowiących nie potrafi odpowiedzieć, a ma kolosalne znaczenie dla początkujących wędkarzy i brzmi:

Jadę na łowisko NY lub inne wyższe i mam linkę na ryby średnią, czyli 10 KG całość.

Teraz sobie łowię.... i mam pełną siatkę (10 kg ryby) i chciałbym ryby z siatki sprzedać, bo kasy brakuje:

- jak pojadę do domu, to stracę 600 kredytów - odpada, wolę umrzeć z głodu :

- jak przedłużę pobyt o następny dzień, to rybki sprzedam, ALE: czy muszę wykupić następną specjalną licencję na ten przedłużony dzień ?

Na łowisku mam zamiar siedzieć jeden Nasz prawdziwy Ziemski dzień i może w tym czasie przedłużę pobyt w NY na 5 dni w grze.

Na każdy przedłużony dzień muszę wykupić specjalną licencję ?

Dzięki

mirek_rybak.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość