Re: Trzy pytania

2
Na wszystkie pytania są na forum odpowiedz, ale ok...

1. Loggers Point, Rougarou Bayou, Settlers Creek
2. Różnie... W tym wypadku nowy sezon wyznaczyło wprowadzenie Rysia, najczęściej nowy gatunek bądź rezerwat jest wyznacznikiem nowego sezonu.
3. Pytanie względne ;) Na tę chwilę Rządowy Karabin dźwigniowy .45-70, ale jest kilka bardzo mocnych broni. Wejdziesz w zakładkę Sklep i możesz popatrzeć na kalibry ;)
Mysliwy / Gracz

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Trzy pytania

6
Rzeczywiście nie określiłem bo chodziło mi najmocniejsza w całej grze wiem że nie na wszystkie gatunki można z nią polowac. Jednak ja przynajmniej na razie preferuje dużą zwierzynę więc dlatego moje pytaie. A jelenie szlachetne dziki padają dobrze trafione w miejscu. Dzięki za info i sorki za niespracyzowanie pytania. Ale odpowiedz jak najbardziej trafiona.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Trzy pytania

7
Zdecydowanie za mocno są te odpowiedzi spłycone.
Skuteczność broni w grze jest o wiele bardziej skomplikowana.
Pomijam już nawet oczywiste ograniczenia, np. narzucony limit odległości dla broni śrutowej.
Ale np. potężny sztucer o wielkim kalibrze, może się wcale nie okazać skuteczny, na tę samą zwierzynę, na różnych odległościach.
Na większe odległości, ciężki pocisk może wytracić tak wiele ze swojej energii, że będzie po prostu mało skuteczny.

Osobiście uważam, że gdybym dziś kupował pierwszy arsenał, mając "wydmuchane" na kolekcje, misje itd, a skupiając się tylko na skuteczności polowania, wybrałbym:

1 - Mocny, uniwersalny sztucer od bizona do sarny. Do wyboru mamy .300, 9,3x62 i 7mm (.45-70 mimo ogromnej mocy rażenia, po prostu jest za mało uniwersalna - tylko 11 gatunków).
Polecam 7 mm. IMHO obecnie najlepsza z tych 3 najbardziej uniwersalnych sztucerów. Przy tym szybka i nie tak głośna. 9,3x62 np. słychać z blisko kilometra ;)
Ale te 3 sztucery w zasadzie wyczerpują temat na chwilę obecną. Kiedyś jeszcze poleciłbym .30-06, ale niestety nie łapie się już na bizony, co jest pewną wadą, jeśli miałby być naszym głównym sztucerem.

2 - .243 na mniejsze zwierzęta (wilki, kojoty, lisy i rysie). Alternatywnie .223 z dopuszczeniem do indyków. .243 dzieli celowniki z .300, a .223 z 7 mm i 9,3x62, w tym najmocniejszy: 12x50.

3 - Śrutówka na ptaki i zające (i wszystko inne). Polecam 12/70 bo... Pełna gama amunicji, Do kupienia za gm$ (jednolufka), a "pompka" jest w pakiecie startowym jako gratis. A do pompki celownik.

4 - Łuk. Obecnie preferuję Parkera z powodu niezłego celownika i niskiego poziomu hałasu. Nie płoszy zwierzyny tak jak inne bloczkowe łuki. Ale każdy łuk się sprawdzi jako cicha alternatyw dla sztucera czy śrutówki.

Cała reszta sklepu to czyste kolekcjonerstwo.
Kupowanie innej broni ma sens tylko jeśli chcemy wykonywać misje dla tej broni, albo po prostu mamy niepowstrzymane parcie na konkretny model.
Latanie np. z B3 zamiast "pompki" ma swój urok dla wielu osób. Tak samo jak "dzikarze" uwielbiają dwutaktowego B2.
Dlatego jeśli nie chcemy budować sobie kolekcji, to nie warto kupować zbyt wielu broni, poza w/w zestawem.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron