Zmiana systemu odstrzału.

1
Witam Wszystkich myśliwych oraz stażystów WKŁ, mam do przedyskutowania jedną rzecz, chodzi mianowicie o system w jaki jest rozgrywany odstrzał. Dużo osób zainteresowanych WKŁ nie bierze w tym udziału, głównym powodem jest brak czasu, lub zniechęcenie do nawiązania walki widząc wyniki co niektórych graczy. Myślę, że można by było nieco zmienić ten system, w którym gramy teraz. Proponuję coś na zasadach, tak jak w konkursie drużynowym. Ja to widzę tak, bierzemy udział w odstrzale w danym rezerwacie na dany gatunek, myśliwy biorący udział może raz dziennie rozegrać sesję trwającą 2 godziny i zdobycz zdobyta jest jego wynikiem danego dnia. W celu nieścisłości i weryfikacji wyniku pierwsza sesja odbyta w rezerwacie w danym dniu, w którym jest odstrzał jest próbą zaliczaną, następne sesje jeśli ktoś ma chęć może grać dla przyjemności, Dlatego należałoby uważać kiedy zacząć 2 godzinną sesję bo nie byłoby możliwości jej powtórzenia np. po 15 min grania bo zwierząt za mało lub z jakichś innych przyczyn. Sezon trwałby przez okres np. od pon-niedz, więc każdy myśliwy miałby do rozegrania 7 sesji po 2 godz, jedna sesja każdego dnia. Obecny system no niestety faworyzuje tych myśliwych, którzy mają najwięcej czasu, a myśle że zainteresowanym łatwiej by było znaleść te 2 godziny dla polowania w codziennych obowiązkach życiowych. Oczywiście myślę, że system ten powinniśmy wspólnie przedyskutować, tak aby wszyscy mieli mniej więcej wyrównane szanse. Oczywiście próg ilości sztuk do odstrzału też można by było uwzględniać, wówczas sezon mógłby się kończyć szybciej w momencie uzyskania odpowiedniej ilości. Piszcie co o tym sądzicie. Darz Bór

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Zmiana systemu odstrzału.

2
Świetny post sebusmalinowski!

Myślę że padło tu kilka fajnych pomysłów które warto by przemyśleć, postaram się je wypunktować i dodać też swoje:

1) ograniczenie ilości polowań w sezonie: (np. 1 dziennie, albo ogólna liczba np. 7 polowań liczonych na sezon) oraz ich długości (np 2 godziny tak jak w konkursach) - aby wyrównać szanse graczy z dużą i mniejszą ilością czasu - wtedy każdy gracz ma taką samą maksymalną ilość czasu na wszystkie polowania.

2) ograniczenie ilości prób - np. do jednej dziennie w danym rezerwacie - to jest ciekawa propozycja, warto jednak wspomnieć że:
- przypadki zerwania sesji nie będą mogły być uwzględnione....
- ewentualne pomyłki graczy będą im zjadać próby konkursowe, chyba że umówimy się że sesja liczy się dopiero gdy jest dłuższa niż 5 min (10 min gry), dając czas na szybkie wycofanie się gdy niezamierzona pomyłka,
- co gdy gatunek sezonowy jest w kilku rezerwatach, rygor obejmuje wtedy kilka rezerwatów, czy lepiej aby sezon ograniczony był do jednej mapy ?

Nad tym punktem warto się zatrzymać aby wymyślić reguły jasne i przyjazne. Po głowie chodzi mi np sytuacja gdy ktoś zechce brać udział także w innych konkursach (np. thehunter) w tym samym czasie - w takim przypadku powinien najpierw zaliczyć próbę do sezonu WKŁ - a dopiero potem brać udział w innych konkursach.

Kilka dodatkowych pomysłów:

3) Ograniczenie ilości zwierzyny do odstrzału w sezonie dla każdego gracza - chodzi o to aby wybierać te większe, najwyżej punktowane sztuki sezonowego gatunku - wtedy wykluczamy kategorię 3 : Redukcja Populacji, a liczą się te wysoko punktowane / najcięższe / rzadkie zwierzęta (zdefiniowane zwykle w kategorii 1 oraz 2). Ilość zwierząt jest ograniczona dla każdego gracza np. 30szt w sezonie (taka licencja sezonowa) a pozyskanie bonusu nie dodaje nam już punktów ale za to poszerza licencję sezonową o np. +3 dodatkowych sztuk do upolowania...., zwiększając szanse na upolowanie medalowej sztuki

4) Limit dzienny amunicji np. 30 - liczą się tylko zwierzęta upolowane za pomocą pierwszych 30 szt. amunicji danego dnia (pudła liczą się też), bonusy wtedy dodają nam trochę amunicji.


darz bór

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Zmiana systemu odstrzału.

5
Wydaje mi się Makaan, że Twój pkt 3 i 4 nie jest zbyt dobry, pomysł sam w sobie fajny i ciekawy, lecz nadal by faworyzowały tych graczy, którzy dysponują większą ilością czasu. A głównie chodzi o to, aby jak najwięcej osób brało udział w życiu WKŁ i miały jak najbardziej wyrównane szanse. Myśle, że najbardziej sprawiedliwe byłoby to ograniczenie do jednego 2 godzinnego polowania na dzień. Oczywiście gracze nie musieliby polować danego dnia 2 godz, ale również mogliby po rozegraniu 1 godz zgłoscić swoje wypociny. Czasami bywa problem z zerwanym połączeniem, dlatego myślę, że gracz mógłby mieć 3 próby (na podjęcie decyzji o dalszym polowaniu lecz max. do 15 min czasu rzeczywistego 30 min w grze, czyli 2 pierwsze próby mógłby przerwać np. z powodów technicznych, czy choćby dlatego że uważa, że trafił na słabą sesję, a jeśli wykorzysta te 2 próby 15 min, to ostatnią 3 sesję musiałby już grać 2 godzinną). No i niestety należałoby na forum nadawać jakiś komunikat dzień wcześniej przed rozpoczęciem sezonu, aby gracze nie spalili sobie tych 3 prób, a ważne aby w historii polowania w danym dniu 3 pierwsze próby należały do odbywającego się sezonu w danym rezerwacie, aby pózniej nie było niedomówień, że ja nie wiedziałem i ktoś zgłosił wynik z 5 sesji polowania zarezerwowanego rezerwatu na dany odstrzał. Myślę, że trzeba by było zrobić to tak, aby te 3 kategorie zostały tak jak do tej pory bo jest ciekawie, wtedy gracz podczas 2 godzinnego polowania musiałby obrać taktykę czy idzie głównie w kategorii redukcji i tracić niekiedy cenny czas na strzelanie marnych sztuk, czy chodzić i tropić po śladach tych najcięższych, i fajnie by było, zrobić w kategorii na wagę, aby brana była pod uwagę suma wagi najcięższych sztuk a nie ilość. Dobrym pomysłem byłoby też, przedyskutowanie najważniejszych zasad za pomocą ankiety tak aby, każdy z członków koła miał udział w tworzeniu reguł sezonu tak abyśmy mieli pewność, że frekwencja znacznie nam się podniesie (jeśli byłoby to wykonalne, czyli przeprowadzenie krótkiej ankiety). Darz Bór.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Zmiana systemu odstrzału.

6
Myślę że ta dyskusja jest bardzo ważna, i mogła by wyrównać szansę osób które mają mniej czasu na grę, tylko trzeba by na prawdę dobrze przeanalizować co będzie najlepsze dla członków, mi najbardziej puki co podoba się pomysł z ograniczeniem amunicji, tylko że po chwili pomyślałem że jak ktoś nie ma dużych kalibrów to przy dużej zwierzynie ciężko o jeden pewny strzał na sztukę, znowu też by mogło mocno faworyzować ulubieńców broni cichej, tam nawet jaki kol wiek strzał z wielu metrów jest śmiertelny. Może trzeba by coś pomyśleć z ograniczeniem kilometrów dziennie? Tylko tak patrze to w statystykach nie podaje prawdziwej przebytej drogi :-(

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Zmiana systemu odstrzału.

7
Co myślicie aby w kolejnym sezonie zastosować kategorię drużynową :)

Podzielimy się na dwa zespoły - jeden będzie prowadził sumiarz73 a drugi sebusmalinowski (oczywiście jeśli obaj zgodzą się i podejmą takie wyzwanie), każdy z pozostałych członków WKŁ będzie mógł przystąpić do jednego lub drugiego zespołu - aby zachować równowagę sił suma punktów HS w obu teamach powinna być podobna - co wy na takie rozwiązanie?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Zmiana systemu odstrzału.

8
Ograniczenie czasu dla każdego mysliwca to bardzo dobry pomysl, który mocno wyrówna rywalizacje. Limity czasu dziennego to zbyt duże zaostrzenie zasad. Lepszym pomyslem jest np: Na sezon trwający 2 tygodnie przypada 32 godziny na mysliwca. Gra kiedy chce i ile chce. Moze byc 1 sesja 32 godz itd... Tu by miała zastosowanie księga polowan. To jest jedyna zasada ktora moim.zdaniem, powinna wejść do kanonu. Co do reszty to jestem za różnorodnością i zmianami.
Jeśli sezony by były krótkie to rotacja szybka rezerwatów była by bardzo ciekawa i ubogacajaca bo przecież mamy ich sporo juz... Jeśli dlugi to kilka na raz. Raz strzelajmy do lan o wadze pomiędzy np.180- 220kg innym razem do bykow 140- 180pkt i takie tylko by sie liczyło. Taka lo selekcja...Nie jestem myśliwym ale chyba oni nie wychodzą w pole i wala do wszystkiego co sie ruszy.
Pomysl z kolejnym sezonem drozynowym.... Super... Różnorodność jest na plus. Jestem za. Aczkolwiek ograniczenia czasowe bym juz wprowadził.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Zmiana systemu odstrzału.

9
Można było by wprowadzić odstrzały na każdy sezon. Odstrzał byłby ważny przez okreslony czas (sezon). Np. kazdy ma do odstrzału na sezon 30 łań 25 byków itd. Można było by wprowadzić dla samców okreslone widełki np. 5 byków 240-280 pkt, 15byków 200-240 pkt itd. i na koniec to wszystko jakos podliczyc. Dla tych co wykonają odstrzał dodatkowa premia. Plusem jest to, że można wydawać odstrzały na różne gatunki i nie musimy się ograniczać do jednego rezerwatu.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Zmiana systemu odstrzału.

10
Ja jestem wstanie przyjąć każde warunki chodzi mi jedynie o to, aby znajomi nie czuli się pokrzywdzeni brakiem czasu i aby w miare mieli wyrównane szanse, czy ze mną czy sumiarzem, aby aktywność głównie nie opierała się na 2 myśliwych. Rudi 32 godz na 2 tygodnie, lecz nie wiem jak ty sobie to wymyśliłeś. Chodzi o 32 godz zgłoszeniowe, jeśli tak to taki system też niezda egzaminu bo gracz z większą ilością czasu zgłaszał będzie tylko te najlepsze 32 godz, a jeśli na sezon na dany rezerwat to problem będzie z kontrolowaniem tego.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Zmiana systemu odstrzału.

15
sebusmalinowski pisze: 17 maja 2017, 12:38 Co do konkursu drużynowego jestem za, tylko nie wiem co na to sumiarz, gdyż chyba się obraził i uznał, że te zmiany zaproponowane przeze mnie było atakiem na jego osobę. A tu chodziło tylko o zwiększenie aktywności członków i wyrównanie szans dla wszystkich.
Myślę ze tu nikt nie będzie sie obrażal. W końcu chodzi o rywalizacje zdrowa i fajna zabawę. Jak dla mnie zmiany świetne ponieważ mam firmę cukiernicza do tego hodowlę koz i owiec i naprwde nie mam zbyt dużo czasu. A gra i WKL to super zabawa i przednie towarzystwo.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości