Konkurs #8 WKŁ Król Hirschfelden

1
Konkurs #8 WKŁ Król Hirschfelden (2018-05-30 10:00 rano - 2018-06-13 10:00:00 rano) indywidualny
Konkurs #8 WKŁ - uczestnictwo


W konkursie mogą brać udział wszyscy członkowie WKŁ Jeleń zarówno myśliwi jak i stażyści

Cel: Pozyskać jak najcięższą sztukę za pomocą pojedynczego trafienia: Jelenia Szlachetnego, Sarny, Dzika oraz Lisa w trakcie pojedynczego, maksymalnie 2 godzinnego polowania. Wagi najcięższych sztuk każdego z wymienionych gatunków będą normalizowane i liczy się łączna znormalizowana waga z 4 gatunków. Osobniki zebrane po regulaminowym czasie lub trafione wielokrotnie nie będą liczone do konkursu.

Trafienia w serce premiowane są bonusem +5% do wagi danej sztuki.

Obrazek
Zasady konkursu:

- każdy uczestnik musi najpierw założyć konto na stronie UHC (jeżeli go jeszcze nie posiada) - stworzonej specjalnie w celu przeprowadzania własnych konkursów w grze theHunter Classic (Zapisy do konkursu) - ta rejestracja jest jednorazowa - nie trzeba będzie jej wykonywać dla kolejnych konkursów opartych na UHC
UWAGA - na UHC podajemy nicki z forum ogólnego - jeżeli ktoś nie posiada to powinien wpisać nicka z gry lub założyć konto na forum ogólnym. forum.thehunter.com - jest to dodatkowe wymaganie platformy UHC (na wypadek loterii UHC itp).
- po zarejestrowaniu w UHC należy w dowolnie wybranym momencie zgłosić swoje uczestnictwo (Enroll competition) aktywując w ten sposób konkurs
- ponieważ jest to konkurs przeznaczony tylko dla WKŁ Jeleń (konkurs zamkniety) każdy członek naszego koła otrzyma na maila specjalne hasło, umożliwiające przystąpienie do naszego konkursu - czyli aktywację konkursu
- wyniki wprowadzamy podając link z całego polowania - tzn na końcu musi być "expedition/numer_polowania" np:
https://www.thehunter.com/#profile/maka ... n/77720624

- wyniki można poprawiać dowolną ilość razy
- wyniki można wprowadzać nie później niż w ciągu 24 godzin od momentu pozyskania zwierzyny
- polowanie może trwać ponad 2 godziny (4 godzina czasu gry) jednak liczą się tylko zwierzęta upolowane w ciagu pierwszych dwóch godzin
- polowanie musi być rozpoczęte dopiero po rozpoczęciu konkursu (2018-05-30 10:00) i po jego aktywacji przez uczestnika (dowolnie wybrany moment)
- polowanie musi być zakończone oraz zgłoszone przed zakończeniem konkursu (2018-06-13 10:00)
- polowanie może być w trybie SinglePlayer (jednoosobowym) lub MultiPlayer (wieloosobowym)

Instrukcja rejestracji do UHC i aktywowania konkursów : tutaj
Nagrody:


Udział w konkursie : 5 pkt

1 miejsce: + 15 pkt + 1500 Ems + wpis w Kronice ze zdjęciem i chwała po wsze czasy :)
2 miejsce: + 12 pkt + 1000 Ems
3 miejsce: + 10 pkt + 500 Ems
4 miejsce: + 8 pkt
5 miejsce: + 6 pkt
6 miejsce: + 4 pkt
7 miejsce: + 2 pkt
8 miejsce: + 1 pkt

Dodatkowe "nagrody dla kolekcjonerów rzadkich odmian": 4x500 Ems

- 4 kategorie: dla każdego z konkursowych gatunków oddzielna klasyfikacja (Dzik, Lis, Sarna, Jeleń Szlachetny)
- każda kategoria ma nagrodę główną w postaci 500 ems dla zdobywcy I miejsca
- liczą się tylko rzadkie odmiany upolowane w hirschfelden w trakcie trwania konkursu (warianty umaszczenia lisów czyli : szary lub krzyżak - nie liczą się)
- wygrywa najwyżej punktowany osobnik - a jak nie będzie samców u rogatych gatunków to wtedy wygrywa samica z największą wagą
- może brać udział myśliwy lub stażysta biorący udział w konkursie głównym (musi być chociaż jeden wpis na tablicy wyników konkursu "Król Hirschfelden")
- obowiązkowe zdjęcie trofeum
- zgłoszenia należy umieszczać postach tego wątku, osobą która będzie się zajmować weryfikacją zgłoszeń i zatwierdzaniem ostatecznej klasyfikacji jest myśliwy: Kashalott
- można strzelać wielokrotnie jednak gdy trafiających będzie kilku - liczy się ten kto oddał ostatni śmiertelny strzał
- wyniki można zgłaszać w dowolnym momencie do 14.06.2018 10:00 - jednak zwierzę musi być pozyskane w trakcie trwania konkursu (który kończy się dobę wcześniej 13.06.2018 10:00).


KTO MOŻE POBIJAĆ REKORDY W TRAKCIE #7 KONKURSU
- myśliwi koła WKŁ "Jeleń", - na wszystkie gatunki - konieczna poprzedzająca rejestracja w KP (Książce Polowań)
- stażyści koła WKŁ "Jeleń", - na wszystkie "konkursowe" gatunki - konieczna poprzedzająca rejestracja w KP (Książce Polowań)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Konkurs #8 WKŁ Król Hirschfelden

5
tropiciel3 pisze: 29 maja 2018, 21:17 Witam, aby polowanie przesłać do konkursu musza być strzelone wszystkie gatunki w jednym polowaniu, czy mogą być np trzy sztuki?
Nie wiem do końca jak to ustawiło UHC ale w założeniu liczy się wynik polowania (zsumowany)
Czyli waga najcięższych sztuk punktowanych zwierząt (znormalizowana suma) w trakcie dwugodzinnego polowania a poprawiać trzeba całe polowanie i o ile wynik jest lepszy zgłaszać do UHC
na zasadzie kolejnego wpisu
Wpisy są nieograniczone ilościowo !!!

Tu uczulam na jeden fakt -

przed sprawdzeniem kolejnego polowania - Sprawdzajcie swój bieżący wynik w Tabeli ,żeby wiedzieć czy kolejne polowanie dało lepszy czy gorszy rezultat !!!!!!!!!!!

UHC po weryfikacji polowania zawsze pyta czy dodać zgłaszane polowanie i jeśli wynik jest gorszy należy zrezygnować z dodania go .

Jeśli tego nie zrobicie to może się zdarzyć tak że wasz lepszy wynik uzyskany wcześniej zostanie zamieniony na ten słabszy zgłoszony później i spadniecie w tabeli konkursu na gorsze miejsce

Napisałem to bo mieliśmy już kiedyś podobny konkurs i takie przypadki się zdarzyły a odkręcenie tego jest nie bardzo możliwe a zależy nam żeby wasze wysiłki przez głupie przeoczenie lub nieuwagę poszły na marne
Pamiętaj Kashalott to największy Drapieżnik na świecie hehehe


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Konkurs #8 WKŁ Król Hirschfelden

6
tropiciel3 pisze: 29 maja 2018, 21:17 Witam, aby polowanie przesłać do konkursu musza być strzelone wszystkie gatunki w jednym polowaniu, czy mogą być np trzy sztuki?
Wydaje mi się że mogą być 3 sztuki, aczkolwiek jak zwykle konkurs idzie na żywioł i był tylko zgrubnie testowany, po pierwszych wpisach będziemy mogli się zorientować co i jak. Proszę zwracać uwagę także na bonusy za trafienia w serce poszczególnych gatunków - czy system dodał bonusa. Mamy 24h na zgłoszenia - w przypadku jakichś "problemów" podczas rozruchu konkursu - UHC powinno nam korygować od ręki (tak zwykle bywało).

powodzenia dla wszystkich,

darz bór

Dodano po 33 minutach 21 sekundach:
Garimcia85 pisze: 29 maja 2018, 05:59 Witam a gdzie albinosy , łaciate bo miały byc i dodatkowe nagrody ?
Właśnie dostałem pilną depeszę w tej sprawie, wątek dotyczący nagród konkursowych został wzbogacony o informację dotyczącą bonusów dla "Kolekcjonerów rzadkich odmian"

darz bór

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Konkurs #8 WKŁ Król Hirschfelden

7
Witam.
No więc zrobiłam dwie sesje. w pierwszej zaliczyłam 4 gatunki i zgłosiłam polowanie.
W drugiej upolowałam 3 z wyższym wynikiem, lisa już nie szukałam, bo miałam niezły wynik, a czas się kończył.
Po zarejestrowaniu wpisu, skasowało mi lisa z poprzedniego polowania, przez co zmniejszyło mi ilość punktów.
Czyli wynika z tego, że trzeba w jednej sesji upolować wszystkie 4 gatunki, próbując poprawić wynik każdej sesji, ale muszą być 4.
W przeciwnym razie brakujący będzie skasowany.
Chyba że ja robię coś nie tak ;)
A cha, trafienie w serce zaznacza gwiazdką, ale nie dodaje tych 5 punktów.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Konkurs #8 WKŁ Król Hirschfelden

9
Terka pisze: 31 maja 2018, 00:56 Witam.
No więc zrobiłam dwie sesje. w pierwszej zaliczyłam 4 gatunki i zgłosiłam polowanie.
W drugiej upolowałam 3 z wyższym wynikiem, lisa już nie szukałam, bo miałam niezły wynik, a czas się kończył.
Po zarejestrowaniu wpisu, skasowało mi lisa z poprzedniego polowania, przez co zmniejszyło mi ilość punktów.
Czyli wynika z tego, że trzeba w jednej sesji upolować wszystkie 4 gatunki, próbując poprawić wynik każdej sesji, ale muszą być 4.
W przeciwnym razie brakujący będzie skasowany.
Chyba że ja robię coś nie tak ;)
A cha, trafienie w serce zaznacza gwiazdką, ale nie dodaje tych 5 punktów.
Jak widać i jak pisałem wynik w konkursie jest wynikiem polowania (pojedynczego polowania) więc jeśli jakiegoś zwierzęcia brakuje to zabraknie go i w tabeli wyników gdyż
Do tabeli wpisywany jest wynik zgłaszanego polowania a polowanie poprzednie jest wymazywane
Pamiętaj Kashalott to największy Drapieżnik na świecie hehehe


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Konkurs #8 WKŁ Król Hirschfelden

10
Terka pisze: 31 maja 2018, 00:56
A cha, trafienie w serce zaznacza gwiazdką, ale nie dodaje tych 5 punktów.
Tak, gwiazdka oznacza trafienie w serce jednak to nie jest tak że dostaje się 5 pkt, bo dostajemy +5% do wyniku wagi czyli tak naprawdę aby dostać całe 5 pkt trzeba upolować max wagi

np. za 240 kg Dzika dostaniemy 100 pkt (po normalizacji)
a za 240 kg Dzika z bonusem (*) 105 pkt

natomiast gdy nasz Dzik waży 130 kg (czyli załóżmy że połowa normalizowanej wagi) - wtedy dostaniemy 50 pkt
a takiego samego z bonusem (*) dostaniemy - 52,5 pkt

Dodam jeszcze że formuła normalizacji wygląda tak:

(Waga osobnika - Min możliwa waga) / (Max możliwa waga - Min możliwa waga) * (100 + Bonus)

Czyli np dla dzika 130 kg

(130 - 20) / (240 - 20) * (100 + 5) = 52,5pkt

tutaj zakładam że minmalna waga dzika to 20kg ale to nie jest nigdzie podane i UHC tych informacji też nie udostępnia także mogą być drobne różnice

Dodano po 8 minutach 30 sekundach:
Maniek pisze: 31 maja 2018, 07:46 No właśnie ja byka strzeliłem w serce i nie wiem czy dodało mi te 5pkt ale chyba nie
Tutaj zadziałał trochę inny mechanizm związany z kolejnością operacji obliczeń, system konkursowy działa w prosty sposób:

1) Najpierw wybierany jest osobnik z najwyższą wagą w trakcie polowania
2) A potem dodawany jest bonus jeżeli istnieje

Czyli bonusy dostaniemy tylko za najcięższe sztuki w polowaniu.

Metoda może nie jest najbardziej sprawiedliwa ale jest jednakowa dla wszystkich, zaletą jej jest natomiast prostota od strony konfiguracji konkursu. Pytałem UHC o przypadek z Twojego polowania Maniek - odpowiedzieli że tak to właśnie działa i jest prawidłowo.

Dodano po 6 minutach 40 sekundach:
Kashalott pisze: 31 maja 2018, 08:03
Do tabeli wpisywany jest wynik zgłaszanego polowania a polowanie poprzednie jest wymazywane
Można by spróbować załadować poprzednie polowanie (to z wyższym wynikiem) jeszcze raz (o ile 24h nie mineły) jeżeli ktoś się pomyli

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezony łowieckie i misje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron