Sezon #5 Piccabeen Bay

1
PZWŁ, 19.12.2017

Do Łowczego WKŁ "Jeleń",

Niniejszym ogłaszamy rozpoczęcie kolejnego, piątego sezonu myśliwskiego w nowym obwodzie Piccabeen Bay.

W nowym obwodzie wprowadzono 4 mało znane gatunki zwierząt tj: Bawół Wodny (Water Buffalo), Banteng Azjatycki (Banteng), Sambar Sundajski (Rusa Deer) oraz Sambar Jednobarwny (Sambar). Ponieważ gatunki są mało poznane (także co do ich prawidłowych polskich nazw toczyła się zażarta dyskusja swego czasu) zaleca się pozyskanie samców z największym trofeum oraz najcięższych samic (wyniki posłużą jako materiał badawczy oraz będą źródłem nowych opisów w encyklopedii zwierząt łownych). Należy również zgłosić wszelkie "rzadkie" warianty wszystkich gatunków występujących w nowym obwodzie oraz odnotować "kolorowe" rogi jeżeli takie zostaną zaobserwowane podczas polowań.

Dodatkowo zachęcamy do odstrzału możliwie dużej populacji Dzikich Świń które dostały się tam... przypadkiem i sukcesywnie niszczą roślinność na terenie Piccabeen Bay.

Czas trwania Sezonu #5 : 21.12.2017 10:00 - 11.01.2018 23:59

PZWŁ (Polski Związek Wirtualnego Łowiectwa)

Darz Bór!
"
Cel główny sezonu
Określenie maksymalnej punktacji samców oraz wagi samic nowych 4 gatunków w Piccabeen Bay
Punktacja
Na podstawie powyższej instrukcji Zarząd WKŁ Jeleń postanowił podzielić zadania na 2 kategorie i nagrodzić wyróżniających się myśliwych i stażystów punktami do rankingu, zgodnie z następująca punktacją dla każdej z kategorii oddzielnie:
  • I miejsce : 500ems +10 pkt
  • II miejsce : +8 pkt
  • III miejsce : +6 pkt
  • IV miejsce : +4 pkt
  • V miejsce : +2 pkt
  • udział w sezonie: +3 pkt
  • rejestracja wszystkich gatunków w obu kategoriach: +3 pkt + udział w loterii o 2x500ems
1) Kategoria pierwsza: Największe Trofea
Kryterium: Suma punktacji znormalizowanych następujących gatunków:

Bawół Wodny (Water Buffalo)
Banteng Azjatycki (Banteng)
Sambar Jednobarwny (Sambar)
Sambar Sundajski(Rusa Deer)


Wyniki będą "normalizowane" w odniesieniu do następującej punktacji:

Bawół Wodny (Water Buffalo) - 240 pkt
Banteng Azjatycki (Banteng) - 150 pkt
Sambar Jednobarwny (Sambar) - 340 pkt
Sambar Sundajski(Rusa Deer) - 240 pkt

Wprowadzanie wyników:
- za pomocą formularza (REJESTRACJA POLOWANIA - na początku tego ogłoszenia)

- nagroda dodatkowa dla zdobywców największych trofeów danego gatunku: +10 pkt rankingowych + oficjalny rekord WKŁ na dany gatunek.
- nagroda za 2 miejsce (największe trofeum danego gatunku): +3 pkt rankingowych
- nagroda za 3 miejsce (największe trofeum danego gatunku): +1 pkt rankingowe

2) Kategoria druga: Największa łączna waga najcięższych samic nowych gatunków
Kryterium: Suma wagi najcięższych samic następujących gatunków:

Bawół Wodny (Water Buffalo)
Banteng Azjatycki (Banteng)
Sambar Jednobarwny (Sambar)
Sambar Sundajski(Rusa Deer)


Wprowadzanie wyników:
- za pomocą formularza (REJESTRACJA POLOWANIA - na początku tego ogłoszenia)

Nagrody dodatkowe:
- nagroda za 1 miejsce (najcięższa samica danego gatunku) : +10 pkt rankingowych
- nagroda za 2 miejsce (najcięższa samica danego gatunku) : +3 pkt rankingowych
- nagroda za 3 miejsce (najcięższa samica danego gatunku) : +1 pkt rankingowe
Warunki dodatkowe:
- ilość wpisów (rejestracji wyników) ograniczona do 5 dla myśliwych i 4 dla stażystów
- jeden wpis może zawierać zgłoszenie kilku różnych gatunków jeżeli zostały pozyskane w trakcie tego samego polowania
- czas na wprowadzenie wyniku - 24h
- polowanie musi być rozpoczęte po otwarciu sezonu tj. po godzinie 10:00 dnia 21.12.2017
- polowanie musi być zakończone przed zamknięciem sezonu tj przed godziną 23:59 dnia 11.01.2018

Dodatkowe licencje (każdy bonus można uzyskać dowolną ilość razy):

- pozyskanie ponad 900 pkt Wieprza (samiec Dzikiej Świni) w Piccabeen Bay + 1 dodatkowy wpis
- pozyskanie 1 tony Dzikich Świń w trakcie jednego polowania w Piccabeen Bay + 1 dodatkowy wpis
- pozyskanie dowolnej "rzadkiej" odmiany w Piccabeen Bay (albinos/melanistyczn/łaciaty) + 3 dodatkowe wpisy (lub +4 wpisy gdy zrobiono zdjęcie trofeum)
- pozyskanie kolorowych "rogów" w Piccabeen Bay (np. ciemne) + 1 dodatkowy wpis (lub +2 wpisy gdy zrobiono zdjęcie trofeum)
- znalezienie zrzutu w Piccabeen Bay + 1 (gdy single) lub 2 (gdy double) dodatkowe wpisy
- pozyskanie 4 par (samica + samiec) nowych gatunków w jednym polowaniu + 1 dodatkowy wpis
KTO MOŻE BRAĆ UDZIAŁ
- myśliwi koła WKŁ "Jeleń",
- stażyści koła WKŁ "Jeleń",


Ważne: oczywistością jest, że udział mogą brać tylko osoby zarejestrowane na forum.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

3
Nie nie ma ograniczeń czasowych (oprócz daty zakończenia sezonu), za to mamy ograniczenie które dotyczy możliwości poprawiania wyników - czyli jak ktoś "wykorzysta" wszystkie początkowe wpisy (5 ma myśliwy i 4 stażysta) i nie zarobi przy tym żadnego bonusa - to nie może już wtedy poprawiać swoich wyników - podobne rozwiązanie jak mieliśmy w "sezonie na rysia" oraz misji "ważenia samic".

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

5
Qniss pisze: 19 gru 2017, 21:25 Witam,
Czyli w teorii można dodać 4 czy 5 wyników z polowań całodniowych?
PS... w całodniowym polowaniu zabicie tony świni to można kilkakrotnie...
A kto wysiedzi przy kompie cały dzień ??? ;)
Nie ma konieczności ani przymusu zgłaszania każdego polowania - zgłaszamy tylko te polowania na których uzyskaliśmy satysfakcjonujące nas wyniki .
Sposobów zdobycia 'Bonusów" jest kilka - Zostały one wybrane na podstawie doświadczeń z już odbytych polowań i nie są aż tak bardzo trudne do zdobycia
Mój przykład -trzy polowania -
2 unikaty , 2 zrzuty, 2 kolorowe rogi, 2-ie świnie ponad 900 pkt . świń specjalnie nie strzelałem ale jest tam ich sporo więc upolowanie 6-ściu może 7-miu sztuk (tyle mniej wiecej wchodzi na tonę) nie jest
jakimś wyczynem zważywszy że jest na nie wabik ;)
Zgłaszanie polowania tylko ze względu na bonusy chyba też będzie możliwe choćby ze względu na małą ilość dozwolonych zgłoszeń na starcie sezonu ;)
Myślę jednak że tylko w przypadku gdy, nie strzelimy nic konkretnego do punktacji sezonu a zbierzemy więcej niż 2 bonusy, jest sens zgłaszania polowania hehehe
Heh - to powiem, że pisząc scenariusz Sezonu nie wzieliśmy pod uwagę(przynajmniej ja) takich sytuacji ale sezom rusza jutro więc jakoś te sprawy się jeszcze dopracuje i ujmie w regulaminie Sezonu żeby nie było niejasności ;)
Pamiętaj Kashalott to największy Drapieżnik na świecie hehehe


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

6
Oczywiście można zgłaszać same bonusy, przy czym zgłaszanie pojedynczego bonusa mija się z sensem bo przy okazji go zużywamy na tenże wpis którym go rejestrujemy.
Nie pisałem tego w regulaminie zgodnie z zasadą "co nie zabronione to jest dozwolone".
Podsumowując:
Jak ktoś zużyje wszystkie swoje wpisy - może polować nadal (z nadzieją na poprawę wyniku) ale musi pamiętać że aby wpis z polowania był zaliczony - musi przy okazji być chociaż jeden bonus w tym polowaniu.
Można zgłaszać same bonusy (natomiast polowanie musi być koniecznie w Piccabeen Bay)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

7
Oboje koledzy chyba nie zrozumieli mojego przesłania...
Ale wyrażę się jaśniej:
W mojej ocenie to jest znów faworyzowanie no-lajfów.
Dlaczego?
Podczas kilku godzinnego polowania jest praktycznie nie możliwe NIE zdobycie bonusu.
Przypuśćmy że ktoś na prawdę jest zakochany w grze, będzie strzelał cały dzień - przez cały dzień zdobędzie sporo punktów, plus ze trzy jak nie więcej bonusów. Czyli do końca sezonu będzie mógł rozegrać 22 polowania cało-dniowe.
Mówię tu o skrajnościach, ale mimo wszystko była kiedyś dyskusja na ten temat.
Są ludzie którzy mogą poświęcić mniej czasu na gre inni więcej, dlaczego nie ma czegoś co wyrównuje szanse? Wolał bym żeby wygrana zależała od kunsztu lub szczęścia niż poświęconego czasu....

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

8
My zrozumieliśmy za to Ty chyba nie zrozumiałeś ;)
Wynik Myśliwego nie jest wynikiem ilościowym a jakościowym bo w sumie liczy się tylko jedna sztuka danego gatunku
Można chodzić miesiąc i strzelać same maluchy czy średniaki ,a można wyjść na jedno polowanie i w ciągu nawet kilkunasu minut ustrzelić kilka rekordów
Nawet jeśli zrobimy polowania czasowe to i tak ludzie którzy grają częściej będą mogli po prostu zrobić kilka albo nawet kilkanaście takich polowań na dobę
Czyż nie prawda ?????
Druga sprawa polowania czasowe co tu dużo mówić też w pewien sposób kogoś faworyzują - a faworyzują ludzi którzy mają dużo sprzętu na rezerwacie
Szybkość przemieszczania się plus dodatkowe ambony czy zwyżki - i co to nie jest jakiś bonus na starcie ???
Ostatnia kwestia
Zawody są organizowane w takiej postaci nie dlatego ze tak akurat sobie wymyśliliśmy jest to raczej wynik doświadczeń z wcześniej przeprowadzanych Sezonów ,konkursów czy Misji
Ostatnia rzecz Kolego Qniss :
Uważam i chyba nie tylko ja ,że najważniejsze jest samo zaangażowanie w życie koła i rozumiem że nie każdy ma czas lub sprzęt i nie każdy wygra dlatego już od dość dawna
wśród uczestników wszelkiego rodzaju imprez przez nas organizowanych losujemy dodatkowe nagrody pocieszenia nazwałem je "Pocieszajki"
I co z tego że w kole jest 20-stu kilku Myśliwych a do tego kilkudziesięciu stażystów ,Co z tego zapytam jeszcze raz ????
Skoro na koniec imprezy- kiedy warunki uczestnictwa w Losowaniu są często wręcz śmieszne a i czasem losujemy wśród uczestników (powiedzmy jeden wynik zgłoszony czy polowanie)
Czy Kolega wie ??? Losuje zwykle te nagrody z pośród tylko kilku osób !!!!!!! a gdzie reszta ???????????????? skoro "pocieszajka" to 500 em$ a losowane są zwykle dwie takie nagrody
Pomijam już fakt że Myśliwi czy stażyści którzy nie biorą udziału w imprezach (nie zgłaszają wyników ) w czasie ich trwania grają w TH
Wyeliminowaliśmy element ilościowy żeby zwiększyć możliwość przypadkowości , umiejętności i oczywiście szczęścia
Zrezygnowaliśmy z limitu czasowego żeby każdy nawet mało doświadczony myśliwy miał szanse w trakcie tylko limitu polowań -upolowania 4 samców i 4 samic gatunków objętych sezonem ,co po zgłoszeniu ich będzie uprawniało do wzięcia udziału w losowaniu nagród pocieszenia i wcale nie jest powiedziane że jego wyniki nie będą najlepsze w całym sezonie albo przynajmniej w jednej z kategorii sezonu ;)
Nie ma podziału na polowanie -"Singiel" czy "Multi" więc każdy z uczestników może zaangażować do pomocy swoich znajomych nawet nie członków koła (oni czasem maja np. więcej sprzętu w rezerwacie lub pomogą znaleźć wyżej punktowane ,czy ważące sztuki -Zbiorówka w formie nagonki jest dozwolona ;) ) Trzeba tylko chcieć !!!
Czasu na odbycie chociażby jednego polowania jest dość (3 tygodnie)- a jeśli któryś z Myśliwych lub Stażystów twierdzi inaczej to odsyłam ich do swoich "Podań o staż" i przeczytania sobie lub powtórzenia co tam napisali przy pytaniu "jak często grasz w TH" ;) - Ty też sobie poczytaj te wpisy bo czym mamy się sugerować jak nie tymi deklaracjami jeśli chodzi o czas trwania sezonu???
Innych obostrzeń nie będzie gdyż nie ma sensu ograniczać grę dla Myśliwych zaangażowanych w życie koła na rzecz tych co im się nie chce ,a zmuszać nikogo nie będziemy ;)
Myślę że naświetliłem Koledze sytuacje choć są jeszcze niuanse typu Weryfikacja Wyniku -o których tu nie piszę a jeśli ma kolega jakieś inne sugestie lub pomysły to zapraszam
albo do korespondencji PW albo na TS-a gdyż jesteśmy otwarci na nowe rzeczy i na pewno można je przedyskutować niekoniecznie zawalając tym nasze forum .
Natomiast wnioski z tego lub nowe pomysły można będzie tu opublikować ,żeby nie było że boimy się ,lub mamy złe intencje ;)
Zapytam jeszcze Kolega to "Chce wygrać zawody czy zdobyć nagrodę ???" -
Jeśli "wygrać" -to przepraszam bardzo ale nie znam zbyt wielu takich w których liczy się tylko szczęście - Wygranie konkursu lub zawodów(a Sezon jest formą takiej konkurencji)
wymaga umiejętności (kunsztu jak kolega to nazwał ) i zaangażowania -czasu, sprzętu czy choćby pomocy ze strony innych ludzi -Zawodów nie wygrywają zwykle ludzie z przypadku -jak w życiu ;)
Czyż nie prawda ???
Jeśli "zdobyć nagrodę" - to szanse mają wszyscy , którzy wezmą udział i spełnią kryterium (wcale nie wygórowane) czyli Kolega też jeśli weźmie udział
Wiec gdzie jest problem - Zostawmy wyczynowcom pole do popisu przy zajmowaniu jak najwyższych lokat bo jak byśmy nie obostrzali zasad. Oni i tak jako zapaleńcy i ludzie z pasją ,zaangażowani
Znajdą sposób aby byś wysoko w punktacji
Element nagrody pocieszenia został dodany by ludzie którzy nie mają szans z wyżej wymienionymi a lubią się bawić (wspólnie polować , porównywać swoje wyniki z najlepszymi czy po prostu miło spędzać czas)też mieli frajdę z wylosowanej nagrody i satysfakcję że biorą udział w czymś Fajnym
i jeśli ten argument komuś nie wystarczy to powiem tak - "Jeszce się nie zdarzyło aby dogodzić wszystkim i zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie będzie pasowało- życie" ;)
Darz Bór
Pamiętaj Kashalott to największy Drapieżnik na świecie hehehe


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

9
Witam .
Nic dodać , nic ująć kolego Qnis stare moje powiedzenie brzmi, " aby wygrać trzeba grać", szansę na wygranie konkursu ma każdy i niekoniecznie osoba, która ma zawalony rezerwat zwyżkami i innym sprzętem. Tak się składa, że jest to całkowicie nowy nieznany rezerwat i ja sam zresztą chyba jak większość grających przy okazji tego konkursu będę go poznawał, szukał miejscówek, szukał zwierzyny, bo nie wiem gdzie i w jakiej części rezerwatu jest najwięcej danego gatunku i gdzie można liczyć na to, że strzeli się dużą sztukę. Na koniec przytoczę słowa Kaszalota, w których mówi "wejść do gry na 10min strzelić medalowca i wygrać konkurs" czyli mieć tak zwanego farta a takie się zdarzają rzadko, bo rzadko, ale są, więc do dzieła.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

10
Ja dodam jeszcze że na UHC wisi już nasz nowy konkurs drużynowy - jutro powinienem skończyć opis i podesłać wszystkim kod do jego aktywacji.
Za banerek serdeczne podziękowania dla Hedzika.
Konkurs drużynowy będzie polegał na współpracy dwóch osób w zespole - a rozgrywka typu sztafeta - czyli koledzy z drużyny będą wprowadzali wpisy na przemian (oczywiście za każdym razem podbijając własną punktację, min i max punktacji na 3 gatunkach). Mam nadzieję że nowa formuła spodoba się. W trakcie sezonu można się już dobierać w pary.

link tutaj: http://www.uhcapps.co.uk/competitions/

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

11
Witam,
Kolega Kashalott ładnie wyjaśnił o co chodzi. Moje wątpliwości zebrały się z trochę innych powodów - albo słabego "przeczytania" albo słabego wyjaśnienia zasad (bardziej to pierwsze). Dla mnie to był po prostu kolejny masowy odstrzał zwierzyny.
Ze względu na aferę jaką "rozpętałem" w ramach zadośćuczynienia dodaję kolejną "pocieszajkę" 500 EMS - po zakończeniu sezonu proszę o PW od kolegi skarbnika z nickiem i jakąś krótką instrukcją przekazania prezentu wskazanej osobie.
No i oczywiście biorę się za poznawanie nowego rezerwatu ;-) - też jest dla mnie puki co obcy.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

13
Ze względu na doświadczenia z kilku już przeprowadzonych "Polowań sezonowych"
Proponuję zmianę jednego a w sumie dwóch wymogów tyczących się uzyskiwania "Bonusów na dodatkowe zgłoszenia polowań"
Chodzi o bonusy za Unikaty oraz Kolorowe Rogi i wymóg robienia zdjęcie każdej takiej sztuce .
Różnorodność kolorystyczna sierści jak i koloru rogów jest bardzo duża (może poza Bawołem ) a do tego gra przy podnoszeniu zwierzęcia nie daje nam żadnej informacji ,że mamy do czynienia z unikatem lub kolorowymi rogami i bez przerywania gry i grzebania w statystykach (które czasem nie dają się odświeżyć ) nie wiemy czy jest to zwykłe zwierzę czy też unikat kolorystyczny sierści albo rogów
Jedynie albinos i może piebald (łaciaty) jest tu chyba wyjątkiem .
Wymóg robienia foty zmusza więc nas do albo grzebania w statystykach ( co nie zawsze daje efekt) lub robienia fot wszystkim upolowanym zwierzętom
co powoduje przerwy w grze lub zapychanie swoich komputerów zdjęciami nic nie znaczących zwierząt
Dochodzi aspekt gry Multi gdzie nie można przerwać toku gry i zdarza się że coś ładnego w czasie tych operacji nam ucieknie a i jest możliwość ataku Bawoła ( miałem już dwa takie przypadki)
co dodatkowo zabiera czas nawet jak się ma przy sobie apteczki
Wszystko to jak dla mnie (a myślę że i u innych też) powoduje że zamiast bawić się grą udajemy zafajdanych biurokratów lub fotografów Co jak dla mnie nie jest zabawne i nie o to chyba chodzi w tej imprezie
Przyznam się Wam że dopiero po tych kilku polowaniach widzę że trzeba to zmienić
No cóż nowy jest wciąż ten rezerwat i wszyscy się go dopiero uczymy a skoro tak to myślę że trzeba wyciągać wnioski z nabytej wiedzy i zmieniać to co psuje nam zabawę
Na koniec - Swoją propozycję popieram tym iż w statystykach polowania jest możliwość weryfikacji tak Unikatów jak kolorowych rogów a zdjęcie no cóż jak ktoś go nie zrobi najwyżej nie będzie się mógł pochwalić swoim osiągnięciem np na forum gdzie wszyscy mogli by takie cudo zobaczyć ;)
Pamiętaj Kashalott to największy Drapieżnik na świecie hehehe


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

14
Zgadzam się że łatwo nie jest... z tymi zdjęciami - sam mam duże kłopoty z określeniem czy to wariant rogów czy też nie... ale po to właśnie jest ten bonus abyśmy mieli szansę nauczyć się je odróżniać w praktyce. Nie wykluczam że możemy mieć do czynienia z jakimś bugiem w grze... bo jest to na razie nowość tylko zdawkowo wspomniana przez twórców gry, dla mnie te rogi "ciemne" widoczne tylko na zdjęciach nie bardzo różnią się od typowych (trochę mniej brązowe może). Albinosy i Melanistyczne (z wyjątkiem bawołów) można odróżnić raczej bez problemu.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom - mogę wprowadzić zmianę następującą (o ile do końca dnia dzisiejszego nikt z osób które rozpoczęły już rywalizację nie zgłosi sprzeciwu. Bo zmian w trakcie zabawy z zasady nie powinniśmy wprowadzać - ale ponieważ nowy rezerwat i wiele rzeczy nie jest rozpoznanych - do tego zgłoszenie po pierwszym dniu rywalizacji więc możemy wyjątkowo (jeżeli oczywiście będzie brak sprzeciwu (może być wysłany do mnie na PW) wprowadzić modyfikacje :

- pozyskanie dowolnej "rzadkiej" odmiany w Piccabeen Bay (albinos/melanistyczn/łaciaty) + 3 dodatkowe wpisy (lub +4 wpisy gdy zrobiono zdjęcie trofeum)
- pozyskanie kolorowych "rogów" w Piccabeen Bay (np. ciemne) + 1 dodatkowy wpis (lub +2 wpisy gdy zrobiono zdjęcie trofeum)

Po wprowadzeniu zmiany aktualne wyniki - zostaną również odpowiednio skorygowane.

P.S. Wczoraj znalazłem zrzut Sambara Jednobarwnego ale... nie widzę go w statystykach po zakończeniu polowania - co prawda nie czekałem na podanie punktacji po jego podniesieniu (gra mieliła wynik) tylko odkliknołem HM i kontynuowałem polowanie na bawoła... ale być może kolejny bug.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezony łowieckie i misje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości