Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

17
Witam,
koledzy pomożecie? Na Bawoły i Bentegi polowanie mi idzie bez problemu, ale z Sambarami mam już problem, mogę zadać kilka pytań?
Gdzie ich szukać?
Czy nowy wabik działa na obie odmiany?

I mam dziwne wrażenie że Rusa Deer jest za mocny jak na swoją masę, myślałem że może 7mm magnum osłabili, ale 9,3 też ma problemy położyć w ogniu sambary. Mówię tu o strzałach mniej pewnych (chociaż często od boku dostają na jedno płuco). Macie też takie wrażenie? Ja dziś już biegałem po 500m za Rusa deer kilka razy mimo że strzał wcale nie był "śmieszny". One mają po 50-70kg. Powyższe bronie po strzale w "kakałko" pocisk powinien dotrzec do płuc ;-)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

19
Terka pisze: 26 gru 2017, 00:08 Miałam dzisiaj farta. Piękny Bawół Wodny :)
https://photo.thehunter.com/c1/a5/c1a57 ... e1a04e.jpg

Punktacja: 238.392
A ja myślałem że Bawoły z rogami w takim kształcie są niżej punktowane !!!
Piękne Trofeum , Gratulacje ;)

Dodano po 52 minutach 22 sekundach:
Qniss pisze: 25 gru 2017, 21:23 Witam,
koledzy pomożecie? Na Bawoły i Bentegi polowanie mi idzie bez problemu, ale z Sambarami mam już problem, mogę zadać kilka pytań?
Gdzie ich szukać?
Czy nowy wabik działa na obie odmiany?

I mam dziwne wrażenie że Rusa Deer jest za mocny jak na swoją masę, myślałem że może 7mm magnum osłabili, ale 9,3 też ma problemy położyć w ogniu sambary. Mówię tu o strzałach mniej pewnych (chociaż często od boku dostają na jedno płuco). Macie też takie wrażenie? Ja dziś już biegałem po 500m za Rusa deer kilka razy mimo że strzał wcale nie był "śmieszny". One mają po 50-70kg. Powyższe bronie po strzale w "kakałko" pocisk powinien dotrzec do płuc ;-)
Jak już gdzieś tu pisałem, że nowe jelenie (ich zachowanie ,wygląd i motoryka życiowa ) to import z CTOW gdzie strzał na komorę z 10m i ze słabszej broni kończy się często tylko raną tzw 'Powierzchowną" hehehe Nie dziw się więc takim sytuacjom .Według mnie na sambary bardziej przydaje się 300-tka czy Expres 30 0/R choć i tu nie zawsze zwierze padnie od razu . Co do wabika jest to wabik zdecydowanie na
Rusa deery .osobiście nie udalo mi się jeszcze nigdy przywabić nim 'Sambara" -A to że czasem po użyciu wabika Sambar podchodzi jest raczej skutkiem tego że akurat taką trasę wyznaczył mu silnik gry ;) lub tym że zawabiony Rusa Deer idzie w naszą stronę a że często te jelenie chadzają razem to i sambary się do nas zbliżają
Jest to jednak Tylko Moje zdanie -może ktoś ma inne obserwacje na ten temat .
Dodam tylko że Sambar Jednobarwny (nazwa bez sensu kiedy są przynajmniej dwie odmiany kolorystyczne ;) ) a ściślej mówiąc Samiec tego gatunku jest dla mnie w tej chwili jednym z najtrudniejszych do upolowania zwierząt w grze z racji jego płochliwości (szczególnie wzrok czasem 40m, poz. leżąca ,kamuflaż, a on mnie widział ) i terenu na którym występuje .
Na koniec - nie opiszę Ci dokładnie gdzie można go spotkać ale zapraszam na mój serwer (zwykle gram multi) gdzie w szybki sposób idzie to pokazać w jakich rejonach najczęściej można je spotkać ;)
Pamiętaj Kashalott to największy Drapieżnik na świecie hehehe


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

21
Ładna sztuka Terka gratu a pomylić w pośpiechu się można bo tu Ba i tu Ba.
Kolego Qniss na Sambra zapoluj sobie z północnej leśniczówki ewentualnie z namiotu, i cała północna strona rezerwatu szczególnie ta wschodnia jest krainą właśnie Sambra Jednobarwnego , można go również spotkać kierując się na południe wzdłuż rzeki do rozlewiska.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

29
tropiciel3 pisze: Gratulacje Kaszalot za rzadkiego tego albinosa łatwo odróżnić od reszty jestem ciekawy jak to się ma z melanistycznym?
Terka pisze: 27 gru 2017, 14:45
Kashalott pisze: 27 gru 2017, 08:52 Wpis tylko dla bonusu ;)
Upolowałem Ducha !!!
Nie był on Bieluśki jak śnieg a raczej kremowy ale wyglądało to niesamowicie - Popatrzcie Sami !!!
Krowa Banteng (Albinos)
Obrazek
Już zaczynałam wątpić, czy w tym rezerwacie są w ogóle unikaty. A jednak są.
Gratuluję !!!
Powiem wam Że to już mój trzeci unikat z tego rezerwatu ;)
Łanię Rusa Deer "Śnieżnobiałego Albinosa" możecie zobaczyć w temacie "Unikaty"
Tak więc Terka -- Unikaty tu są ;)
Melanistyczny Banteng heheheh a mam i takie cudo na koncie ;) z daleka i w sumie z bliska przypomina Bawoła
To podobieństwo jest powodem tego ,że nie mam fotki gdyż kręcił się on obok trzech Bawołów które wraz z nim padły moim łupem w jednej akcji (4 strzały, 4 zwierzęta)
Podnosiłem je szybko bo jeszcze dwa bawoły dały nogę i chciałem je szybko dogonić hehehe
To że mam Bantega zauważyłem w momencie kiedy wyświetlił się na czacie (multi) oczywiście było już za późno na fotkę ;)
Pamiętaj Kashalott to największy Drapieżnik na świecie hehehe


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Sezon #5 Piccabeen Bay

30
No popatrz, popatrz!
Nawet nie wiedziałam, że mam melanistycznego Bantenga, z pierwszego polowania. Niestety, podobnie jak Ty, nie zrobiłam zdjęcia, bo pewnie potraktowałam go jako Bawoła Wodnego.
https://www.thehunter.com/#profile/terk ... /579521340
Banteng (Melanistyczny) (F)117.78
Punktacja: 117.78

Wartość Polowania : 100
Waga: 701.91 kg (1547.45 lbs)
Data upolowania: 2017-12-15 00:31 CET
Strzały trafione: 1
Odległość strzału: 135.35m (444.06ft)
Użyta broń:
Karabin .45-70 Buffalo

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezony łowieckie i misje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości