Witam i takie tam...

1
Witam,
właśnie zacząłem grać okazyjnie w theHunter i znalazłem to forum. Gra jak dla mnie jest ciekawa, lecz czasami strasznie nudna. Może dlatego, że jeszcze nie obczaiłem tropienia...
Mam pytanie dotyczące wiatru. Czy podczas polowania jest to ważne? Oczywiście w grze. Podczas polowania raz prawie wszedłem na jelenia i spłoszyłem- nawet nie wiedziałem że tam jest. Kilkukrotnie miałem przypadek, że jeleń spieprzył nawet jak pełzłem daleko od niego? Macie jakieś metody na łowy? Czy jak chodzę w pozycji stojącej to płoszę zwierzynę?
Pozdrawiam, Deadline

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Witam i takie tam...

2
Witaj,

Wiatr średnio ważny jeżeli polujesz na jelenie - dużo ważniejszy gdy idziesz na drapieżniki bo one mają znacznie bardziej wyczulony zmysł węchu.

Podczas polowania możesz spłoszyć zwierzynę na 3 sposoby:

a) gdy Cie zobaczy a właściwie jak się ruszasz - z tego powodu nie warto biegać w grze bez wyraźnego powodu - bo płoszysz zwierzynę zanim ją zobaczysz lub usłyszysz (dajmy na to z 200 m gdy nie jesteś osłonięty i nie masz kamuflażu).

Podczas chodzenia w pozycji stojącej warto od czasu do czasu się zatrzymać i rozejrzeć - zwierzyna też tak robi aby być mniej widoczna. Gdy słyszysz zwierzę w zasięgu do ok 100-120 metrów to proponuję zacząć się już skradać - bo najbardziej płochliwe (i najwyżej punktowane sztuki) mogą Cię już zobaczyć.

Podczas skradania w pozycji kucającej w miarę bezpiecznym zasięgiem jest ok 40-50m, jest to dystans wygodny do strzału z broni palnej. Przy zabawie z łukiem lepiej mieć już stosowne ubranko aby podejść na 20-30m.

Czołgając się w zasadzie możesz podjeść bardzo blisko - zwierzę nie zareaguje na ruch ale możesz je spłoszyć szybciej hałasem lub zapachem

b) gdy zwierzę Cię wyczuje - tutaj wiatr już ma znaczenie, im wyżej punktowany jeleń tym ma lepsze powonienie, drapieżniki (miśki, lisy, rysie) mają znacznie lepszy węch - gdy poluję na nie z marszu zwykle stosuje eliminator zapachu, mimo wszystko zasięgiem bezpiecznym dla jeleni jest ok 50-60 m moim zdaniem, chyba że siła wiatru jest bardzo duża a jeleń medalowy :), pamiętaj że ptaki nie mają powonienia - jak plujesz na bażanty czy indyki nie przejmuj się zapachem. Jak polujesz ze zwyżki lub wysokiej ambony - zapach nie ma znaczenia.

c) gdy zwierzę Cie usłyszy - ten parametr moim zdaniem jest znacznie ważniejszy przy polowaniu na jelenie. Jak jestem w miarę blisko idąc w kucki staram się przemieszczać raczej skokowo - 4-5 kroków i wstrzymanie 2-3s. Wtedy można podejść bliżej. Sam zaczynasz słyszeć zwierza jak jest w zasięgu 30 m - wtedy już staraj się nie przemieszczać a jeżeli już musisz to czołgając się. Naciąganie cięciwy to też ruch - więc warto np. kuszę załadować wcześniej.

Jak trochę już pograsz będziesz umiał ocenić gdy zwierzę Cie dojrzało/wyczuło/usłyszało - przez chwilę będzie patrzeć na Ciebie w skupieniu - tu jest jedna metoda - pad na ziemię i udajesz kłodę - w wielu przypadkach udało mi się oszukać zwierzaka i jak już zacznie sobie spokojnie kontynuować wędrówkę można się podnieść i go trafić z bliska.

Aha i na koniec jeszcze jedna uwaga - jak spłoszysz zwierzę to często dziwnym trafem ucieka ono w kierunku innych zwierząt - które też zostają spłoszone. Np, podchodząc jelenia raptem królik wyskoczy z za krzaka i ten jeleń spłoszy się ale nie przez to że zobaczy ciebie ale właśnie uciekającego królika którego nieopatrznie nadepnołeś...

darz bór

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wprowadzenie dla nowych graczy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron