Re: Wasz najlepszy Wapiti

46
tu trochę starsze ale jest :)

Punktacja: 368.306
Wartość Polowania: N/A
Waga: 422.10 kg (930.57 lbs)
Data upolowania: 2014-07-31 19:16 UTC
Strzały trafione: 1
Odległość strzału: 43.07m (141.31ft)
Użyta broń: Muszkiet Inline Kal.50

https://photo.thehunter.com/23/52/23520 ... aab738.jpg

..................................
i tu dzisiejszy byk :)

Punktacja: 353.151
Wartość Polowania: N/A
Waga: 491.34 kg (1083.22 lbs)
Data upolowania: 2014-09-02 18:56 UTC
Strzały trafione: 1
Odległość strzału: 98.97m (324.70ft)
Użyta broń: Karabin 8x57 IS K98k

https://photo.thehunter.com/7c/5f/7c5fd ... 1d5d2e.jpg


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Wasz najlepszy Wapiti

49
Dawno nie chodziłem specjalnie za Elkami a i ten trafił się przy polowaniu na indyki ;)
Żal tylko że zapomniałem wpisać się do Książki Polowań byłby to bowiem Nowy Rekord WKŁ Jeleń :(

Punktacja: 386.613
Wartość Polowania : 100
Waga: 461.60 kg (1017.65 lbs)
Data upolowania: 2017-11-19 17:46 CET
Strzały trafione: 1
Odległość strzału: 81.74m (268.18ft)
Użyta broń:
Sztucer Ekspresowy .30 R O/U
Obrazek
Pamiętaj Kashalott to największy Drapieżnik na świecie hehehe


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Wasz najlepszy Wapiti

50
Dwa dni temu strzeliłem Wapiti z punktacją 390 dodatkowo miałbym Łosia i Bażanta które kwalifikowałyby się do wpisu, lecz niestety też przed polowaniem nawet na ułamek sekundy nie pomyślałem o wpisie do książki polowań. Dlatego przewiduję, że większość osób robi identycznie i może by zrezygnować z tego obowiązku.Rozchodzi się o to, że przed każdym polowaniem czy zmianą rewiru trzeba się zastanawiac-dokonałem wpisu czy nie, ważny mam jeszcze ten wpis czy już nie, jest to dość uciążliwe.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Wasz najlepszy Wapiti

51
Tworząc WKŁ Jeleń chcieliśmy aby choć przypominało ono Realne Koło Łowieckie .W każdym Kole obowiązują pewne zasady i jakiś regulamin -Prawda???
Składając podanie o staż -czyli prośbę o przyjęcie do koła każdy z nas w punkcie "Czy jesteś świadom Obowiązków ..." wpisał - tak
Myśliwy w realu jeśli nie wpisze się do Książki Polowań ,na dobrą sprawę nie poluje a "Kłusuje" - dlaczego więc ,zwierze pozyskane w sposób właściwie nielegalny ma być uznane za rekord koła ???
WKŁ Jeleń - w żaden sposób nie zmusza do dokonywania wpisów do Książki i nie potępia ani szykanuje takich Wirtualnych Myśliwych którzy tego nie robią, ale wpis do Tabeli Rekordów WKŁ Jeleń co uważam za niejako wyróżnienie Myśliwego , musi być poparty spełnieniem zasad regulaminu tak Regulaminu WKŁ jak i regulaminu Tabeli rekordów WKŁ , który Każdy Członek WKŁ Jeleń z racji swojego oświadczenia powinien choć raz przeczytać ;)
Wpis do Książki Polowań to na dobrą sprawę minuta czasu więc nie wiem czy to aż tak wielkie Halo!!!!!
Co do Twojego Wapiti - Nowy regulamin Bicia rekordów koła obowiązuje od 19.11.2017 więc i tak nic by z tego nie było ponieważ zasady wcześniejsze były jeszcze bardziej rygorystyczne
gdyż rekordy były uznawane tylko w czasie trwania Sezonów a do tego tylko na zwierzęta na które był sezon .
W związku z tym że wielu myśliwych pozyskiwało piękne Trofea innych zwierząt poza sezonami i aby te Trofea mogły być uznawane za Rekord Koła -Regulami został zmieniony
Darz Bór
Pamiętaj Kashalott to największy Drapieżnik na świecie hehehe


Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Re: Wasz najlepszy Wapiti

52
Dwa słowa od Łowczego :),

Ogólnie w naszym kole są zarówno osoby polujące w realu jak i osoby mające z rzeczywistym myślistwem niewiele wspólnego (w tym również ja).

Książka Polowań - dla tej pierwszej grupy jest bardzo istotnym elementem (o czym wspomniał Kashalott) i zabawa w Wirtualne Koło Myśliwskie bez książki polowań... pozostawia spory niedosyt.

Z kolei dla innych (tej drugiej grupy osób, nie mniej licznej z resztą), Książka Polowań jest czymś nowym - nie do końca zrozumiałym (o czym wspomniał Tropiciel3) "dodatkowym" obowiązkiem. Tu może łatwiej będzie przełknąć dodatkowy obowiązek rejestracji polowań na przykładzie anologii do konkursów - rekordy są swego rodzaju niestającym konkursem WKŁ którego nagrodą jest tytuł i miejsce na tablicy, aby wziąć udział w konkursie trzeba się zarejestrować - czyli wpisać swój nick i wybrać rezerwat polowania, tylko tyle i aż tyle.

Zmiany zaproponowane w zaktualizowanym regulaminie bicia rekordów mają na celu:

- otworzenie Księgi Rekordów na wszystkie gatunki (bez czekania na sezony których jest ograniczona ilość w roku)
- reaktywacje i niejako nadanie należnej funkcji "Książce Polowań" która istniała od początku powstania naszego koła
- zachętę do częstszego zaglądania na stronę www.thehunter.pl przez myśliwych koła - tych którzy będą mierzyć w rekordy


A docelowo także:
- Stworzenie w niedalekiej przyszłości oddzielnego miejsca (specjalna strona www) gdzie będą w atrakcyjny sposób prezentowane rekordowe wyniki WKŁ Jeleń (nie sama lista) oraz ich właściciele, głównie w formie graficznej.
- Stworzenie w niedalekiej przyszłości map WKŁ które będą uzupełnieniem (ale nie tylko) najlepszych osiągnięć naszych myśliwych
- Rozwój "Książki Polowań" o inne funkcjonalności ( np ogłoszenia o zbiorówkach)

( jak ktoś ma jeszcze inne pomysły/uwagi/pytania prośba o maila na PW)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze trofea i osiągnięcia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość